iPhone 11 Yerine Bütçeyi Arttırıp 11 Pro Alınır Mı?

Biliyorum arkadaşlar sizi çok yordum sorularımla, kusura bakmayın. Durumu şöyle izah edeyim. Şu an telefonum sınav öğrencisi olduğum için tuşlu bir telefon. Yazın elime bir miktar para geçecek. Bu paranın bir kısmıyla telefon alıp gerisini kenara koymak istiyorum. Normalde 11 almakta karar kılmıştım fakat 11 Pro'nun kamera, tasarım ve ekran özellikleri beni çok cezbediyor. Fakat arada yaklaşık 3-4 bin liralık bir fark var. Bu 3-4 bin lira benim kenara koymayı planladığım parayı inanılmaz derecede etkiliyor. Sizce bu farka değer mi?

4 Aydır iPhone 11 kullanıyorum kamera olarak sadece zoom özelliğini arttıran 3.kamera eksik yani bence bir eksisi yok. Geri kalan kameranın aynı olması lazım ekranda değişiklikler var emin ol asla gözüne batmıyor. 4 Ay kullanımda hiçbir şekilde problem yaşamadım tek eksisi biraz büyük bence. Eğer extra harcayacak 3, 4 bin TL'ye sahipsen almak mantıklı fakat bu dönemde 4, 5 bini kenara atıp iPhone 11 kullanmak çok daha mantıklı bence. 4 Aydır hiçbir şikayetim olmadı telefonla alakalı.

Soruna şöyle cevap vermek istiyorum. Tabii üstüne koyup alman mantıklı kağıt üstünde ancak Pro
Biliyorum arkadaşlar sizi çok yordum sorularımla, kusura bakmayın. Durumu şöyle izah edeyim. Şu an telefonum sınav öğrencisi olduğum için tuşlu bir telefon. Yazın elime bir miktar para geçecek. Bu paranın bir kısmıyla telefon alıp gerisini kenara koymak istiyorum. Normalde 11 almakta karar kılmıştım fakat 11 Pro'nun kamera, tasarım ve ekran özellikleri beni çok cezbediyor. Fakat arada yaklaşık 3-4 bin liralık bir fark var. Bu 3-4 bin lira benim kenara koymayı planladığım parayı inanılmaz derecede etkiliyor. Sizce bu farka değer mi?

Kağıt üstünde elbette 3-4 bin daha koyup 11 Pro almak daha mantıklıdır ancak sorulması gereken soru şu, 11 Pro'ya ne kadar ihtiyacın var? Eğer ki telefonda vaktini sadece sosyal medyada takılıp, dizi veya film izleyerek, oyun oynayarak harcıyorsan o kadar para vermek gereksiz olur. Sonuç olarak 11'den en büyük farkı, daha çok içerik üreticilerine odaklanan bir telefon olması. Eğer ki geleceğin, hayalin bu yönde ise al ama yapmayacaksan dediğim gibi bir anlamı yok. :) Sana vereceğim en büyük tavsiyem de, iPhone 11 alman ve kalan parayı da okulun için, hayalin için değerlendir. Sana daha büyük katkısı olur. :)

Uzun ömür konusuna gelince de, iPhone 11 de uzun ömürlüdür. Taş çatlasa güncelleştirme desteği konusunda 1 sene fark oynar, o da çok bir etki etmez sana -ki Apple telefonlarına uzun süre destek veriyor-. 4.5 senedir iPhone 6 kullanıcısıyım, hatta 16 GB olanını kullanıyorum ve halen daha işimi görüyor. Kaldı ki 6S'in çıktığı dönemde 6S bana fazla gelir diye gittim 6 aldım. İşin özü iyi kullanmakta bitiyor kısaca. Hor kullanırsan 11 Pro bir sene bile dayanmaz ama iyi kullanırsan benimkisi gibi alt model telefonu 4.5 hatta 5 sene bile kullanırsın.

Uzun mesaj oldu biraz ama umarım kafandaki soru işaretlerini gidermişimdir. :) Tabii karar senin.

iPhone imei kaydı atılsa asla TR den cihaz almam. Bir telefon için 7k para bile çok fazla. 1 lens ve daha iyi bir ekran için 3k TL daha vermeye bence değmez. Arkadaşlar teknoloji gözümüzü kör etsede TR de yaşıyoruz. Gerçeklerden uzaklaşmayın. Vergilerin allah katında olduğu bir ülkeyiz. Bende niyetlendim az daha alacaktım ama rüyadan son anda uyandım.
iPhone imei kaydı atılsa asla TR den cihaz almam. Bir telefon için 7k para bile çok fazla. 1 lens ve daha iyi bir ekran için 3k TL daha vermeye bence değmez. Arkadaşlar teknoloji gözümüzü kör etsede TR de yaşıyoruz. Gerçeklerden uzaklaşmayın. Vergilerin allah katında olduğu bir ülkeyiz. Bende niyetlendim az daha alacaktım ama rüyadan son anda uyandım.
Eklemeyi unuttum bu arada maddi olarak sıkıntıda değilim. Param var allaha şükür ama bu cihaz aslında bana ne kadar lazım? Benim hayatıma + olarak ne katabilir? O parayla başka alanlarda kendime neler katabilirim? Bu soruları kendinize sorun.

Değmez, 11'in ekranı 11 Pro'da daha büyük zaten ekran arıyorsan XS Max'ı al arada sadece 1 yıl güncelleme eksikliği olacak (gelecek açısından) ha ama yok ekran diyorsan ve illaha 11 diyorsan sadece 11 al 11 Pro değmez o kadar farka.

Paranız varsa, almamanız için bir sebep yok. :)
Kalan paranızı da değer kaybetmemesi için dolar veya altın olarak değerlendirebilirsiniz.
En azından TL değer kaybettiği için paranız da değer kaybetmemiş olur. :)

Paranız varsa, almamanız için bir sebep yok. :)
Kalan paranızı da değer kaybetmemesi için dolar veya altın olarak değerlendirebilirsiniz.
En azından TL değer kaybettiği için paranız da değer kaybetmemiş olur. :)

TL olarak para mı saklanır hocam... Her geçen gün değer kaybediyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı