iPhone 12 beklenmeli mi?

UniqNown

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ağabeylerim.
Ben 8. sınıf öğrencisiyim ve sistemi şu anlık yeterli bir bilgisayarım var (ilk başta yeni bir bilgisayar alacaktım fakat 1060'ın bana yeteceği kararına vardım). Fakat telefon olarak iPhone 6S'e sahibim. LGS'den sonra kendime iPhone 11 almayı düşünüyordum ve şu an 7300 TL bütçe var ve biliyorsunuz ki iPhone 11 7300 TL. iPhone 12 sanırım 5G desteği ile çıkacak ki bu fiyatı arttırabilir. Zaten COVID-19 pandemisi yüzünden satışa çıkış tarihi de uzayabilir (diye düşünüyorum) ve pek beklemek istemiyorum. Dolarda zaten şu an artmış gibi gözüküyor. (Şu an 6, 74)
Her neyse sizce 12, 11 ile aynı fiyatta mı olur yoksa daha pahalı mı çıkar Türkiye'de? iPhone 11 alırsam da beni uzun zaman götürür mü? Bu sorular kafamı karıştırdı fakat hem beklemek istemiyorum hem de fiyatı daha pahalı olabilir. Daha pahalı çıkarsa boşuna beklemiş olurum. Konu ile ilgili görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.
not olarak düşeyim, iPhone takıntım var.

Sakın bekleme. Bende LGS öğrencisiyim ve lgs'den sonra hemen paramla alıcağım pc'mi. Şuan ülke bu durumdayken ne olcağı hiç belli olmaz. Dolar artarsa fiyatlar artar, dolar düşerse fiyatlar düşmez. Eğer olur da dolar 6'ya kadar düşerse fiyatlar düşmeye başlar ama devlet hemen önüne geçip ekstra vergi getirir hevesin kursağında kalır. Bu ülkede hep fiyatlar için doları sebep gösterirler, ama işte asıl onlardır suçlular. Burda bir suçlu aranıyorsa devletin başındakilerdir. Yine söylüyorum SAKIN AMA SAKIN bekleme.

Sadece bir sorum olacak, gerçekten o telefona vereceğin 7000 TL'ye değecek mi? Elbette para senin ve istediğin gibi harcayabilirsin fakat daha yolun başında çok genç bir kardeşimizsin. Emin ol o telefona vereceğin paraya çok daha iyi şeyler yapabilirsin, bence işini görecek bir telefon alıp kalan parayla kendini geliştirmeye bak veya harcama dursun kenarda. Yazık günahtır bir telefona 7000 TL vermek akıl karı mı?

Sadece bir sorum olacak, gerçekten o telefona vereceğin 7000 TL'ye değecek mi? Elbette para senin ve istediğin gibi harcayabilirsin fakat daha yolun başında çok genç bir kardeşimizsin. Emin ol o telefona vereceğin paraya çok daha iyi şeyler yapabilirsin, bence işini görecek bir telefon alıp kalan parayla kendini geliştirmeye bak veya harcama dursun kenarda. Yazık günahtır bir telefona 7000 TL vermek akıl karı mı?
Evet haklısınız fakat belirttiğim gibi büyük ölçüde marka takıntım var. Hatta bu yüzden bilgisayarı full Asus topladım. Kötü bir alışkanlık fakat ailemin maddi durumunu kendim değerlendirince, ucuz veya pahalı almamın bir şey değiştirmeyeceğini düşünüyorum. Yoksa doğru söylüyorsunuz.

Öncelikle merhaba ağabeylerim.
Ben 8. sınıf öğrencisiyim ve sistemi şu anlık yeterli bir bilgisayarım var (ilk başta yeni bir bilgisayar alacaktım fakat 1060'ın bana yeteceği kararına vardım). Fakat telefon olarak iPhone 6S'e sahibim. LGS'den sonra kendime iPhone 11 almayı düşünüyordum ve şu an 7300 TL bütçe var ve biliyorsunuz ki iPhone 11 7300 TL. iPhone 12 sanırım 5G desteği ile çıkacak ki bu fiyatı arttırabilir. Zaten COVID-19 pandemisi yüzünden satışa çıkış tarihi de uzayabilir (diye düşünüyorum) ve pek beklemek istemiyorum. Dolarda zaten şu an artmış gibi gözüküyor. (Şu an 6, 74)
Her neyse sizce 12, 11 ile aynı fiyatta mı olur yoksa daha pahalı mı çıkar Türkiye'de? iPhone 11 alırsam da beni uzun zaman götürür mü? Bu sorular kafamı karıştırdı fakat hem beklemek istemiyorum hem de fiyatı daha pahalı olabilir. Daha pahalı çıkarsa boşuna beklemiş olurum. Konu ile ilgili görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.
not olarak düşeyim, iPhone takıntım var.
iPhone 12'nin fiyatı tahminimce 1.5-2 katına katlanır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı