iPhone 12 Mini satıp 12 almak mantıklı mı?

cuve

Hectopat
Telefoncu bir arkadaşımdan sıfırdan farksız iPhone 12 mini almıştım ama gerçekten miniymiş. Ben hayatım boyunca iki elle kullanmak zorunda kaldığım Android telefonlara alışınca buna hiç alışamadım. Ve satıp üstüne bir miktar da para koyarak sade 12 almayı planlıyordum. Bir arkadaş ben de iPhone 12 mavi renk %94 pil sağlığı sıfırdan farksız telefon var dedi benim de kafama yattı bayağı. Ama fiyatı 14.500 ve 12 miniye en fazla 12.000 TL teklif aldım. 2500 TL üstüne koyup 12 almak mantıklı olur mu sizce?

S6 Edge +tan Xiaomi Note 10'a geçmiştim ikisi de dev gibiydi. Yıllardır iPhone 5 kasasının hastası olarak hep keşke yine böyle küçük telefon üretseler dedikten sonra iPhone 12 mini çıktı. Şu an 12 mini kullanıyorum o dev telefonlardan buna geçmek hiç zor olmadı. Bence tasarım harikası olmuş hem elde hem cepte cok rahat taşınıyor tek elle kullanımı cok rahat ekranı hiç de küçük degil aslında 8 Plus ile aynı fakat telefon küçük olduğu icin küçük gibi geliyor. Özelliklerinin diğer 12 kasalarından farksız olmasıda cabası. Bence değmez kullanmaya başlayalı 1 hafta falan olduysa acele etme alışırsın ben baska telefonları tutunca bunlar ne böyle dev gibi diyorum. Yıllar sonra iPhone 12 eskidiginde 16-17 mini çıkarsa yine tercihim mini olur. Bu arada bu telefonu görenler keske bundan alsaydım çok kibar diyor, küçük diyenler ise “ben telefondan film izliyorum yhaa bana büyük ekran lazim .s” tayfası.

Yeni konular

Geri
Yukarı