iPhone 12 Pro vs 13

Yurt dışı telefon işine hiç girmeyin. 120 Hz ekran için de değmez bence yd 13 Pro.

Uzun kullanım ise 12 Pro alın tabii ki. İlerleyen güncellemeler de çok daha az sıkıntı yaşatır RAM yüksek olduğu için. Arkada uygulama tutma konusunda ki performansında kayıp minimum olur. En az bir 4-5 sene daha yazılım güncellemesi alacağını düşünüyorum 12 Pro ve Pro Max'in. Tek sıkıntı @Erenk1905 kardeşimin de dediği gibi pil. Ama öyle can çekişen bir pili yok. %100 pil sağlığı ile rahat günü çıkartırsınız. İmkan varsa biraz daha ekleyip 12 pm alarak daha iyi bir kamera ve daha iyi bir pile de sahip olabilirsiniz.

Tamamdır hocam yüksek ihtimal 12 Pro'yu alırım hafta içi herkese teşekkürler konu kapanabilir sağ olun.

Kamera olarak iPhone 13 daha iyi, 12 Pro'nun telephoto ve paslanmaz çelik avantajı var. 13'ün ise pil performansı, 1 sene daha fazla güncelleme alacak olması ve her alanda daha güçlü bir chip avantajı var.

Bu arada 12 Pro Max ile 12 Pro'da aynı sensör yok, 12 Pro Max'de daha iyi bir sensör var ve bu sensör olduğu gibi 13 Mini, 13 modellerine yerleştirildi. 12 Pro ile Pro Max'in kalibresi aynı sadece. Ben olsam 12 Pro'nun prestijini göz ardı edip 13 alırdım.

Merhaba. Telefonumu değiştireceğim. iPhone 12 Pro'yu mu önerirsiniz 13 mü? Önerilerinizi bekliyorum.
İkinci elde hangisini daha ucuza denk getirirsen. İkisinin de kendine göre artıları mevcut.

İkinci elde hangisini daha ucuza denk getirirsen. İkisinin de kendine göre artıları mevcut.
22.5 falan 12 pro gelcek 24 e 13 gelcek

Kamera olarak 12 Pro daha iyi değil, sadece telephoto lensi var.

Hocam kamera olarak 12 Pro daha iyi. İkisi ile de fotoğraf çektim. Senin bahsettiğin 13'teki daha büyük sensör olayı kağıt üzerinde geçerli. O bahsettiğin sensörün günlük hayatta tek artısı hareketli video çekimlerinde daha iyi stabilizasyon. 12 Pro ne görüyorsan onu çekiyor ama 13 insan çekimlerinde yüzleri havuç gibi yapıyor. Ben ne anladım 13'teki büyük sensörden. Hepsini geçtim 12 Pro RAW fotoğraf çekebiliyor. RAW fotoğraf; fotoğraf çekenlerin en çok sevdiği unsurdur. 12MP RAW çekip bunu snapseed ya da Lightroom da işlediğinde ortaya bir sanateseri çıkıyor. Aynı olayı 13 de yapma şansın yok.

Son düzenleme:
Hocam kamera olarak 12 Pro daha iyi. İkisi ile de fotoğraf çektim. Senin bahsettiğin 13'teki daha büyük sensör olayı kağıt üzerinde geçerli. O bahsettiğin sensörün günlük hayatta tek artısı hareketli video çekimlerinde daha iyi stabilizasyon. 12 Pro ne görüyorsan onu çekiyor ama 13 insan çekimlerinde yüzleri havuç gibi yapıyor. Ben ne anladım 13'teki büyük sensörden. Hepsini geçtim 12 Pro RAW fotoğraf çekebiliyor. RAW fotoğraf; fotoğraf çekenlerin en çok sevdiği unsurdur. 12MP RAW çekip bunu snapseed ya da Lightroom da işlediğinde ortaya bir sanateseri çıkıyor. Aynı olayı 13 de yapma şansın yok.

Açıkçası renk olayının göreceli olduğunu düşünüyorum. RAW konusunda haklısın, fotoğraf çekmeyi seven birisi olarak Samsung HM2 sensörlü Motorola Edge 20'yle bile şahane görseller elde edebiliyorum, 12 Pro 13 konusunda RAW dışında 13 daha detaylı, dinamik aralığın daha iyi olduğu görseller çekebiliyor, daha iyi düşük ışık performansı da cabası.

Screenshot_20230604-160527-330.png

Bahsettiğin sarılık bu ise, aynı sarılık 13 Pro modellerinde de var hocam. Bunun avantajı düşük ışıkta çektiğin manzara fotoğraflarının harika olması, gün ışığında insan yüzü göreceli artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı