iPhone 13 alınır mı?

Hocam iPhone zaten işletim sistemi olarak gayet iyiler paranız varsa alın bence.
Kamera olarak gayet iyiler diye biliyorum.

Selam arkadaşlar. 2 buçuk sene önce iPhone 5C'den Xiaomi Redmi Note 7'ye geçiş yaptım. Telefon olarak pek bir şikayetim olduğunu söylemem ancak Android işletim sistemi beni gerçekten hiç cezbetmedi. Şu an iPhone 13 almayı düşünüyorum ancak o paraya değer mi, daha uygun bir fiyata ikame edebilecek telefon öneriniz var mı, iPhone 13 almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorsanız bile elimi çabuk tutmalı mıyım yoksa beklemeli miyim, sizce döviz kuru bakımından gidişat ne şekilde olur? Kafamda oldukça soru işareti var. Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

iPhone 13 konusu açıyorsun, daha uygun fiyat diye cümleni devam ettiriyorsun :D iPhone 13 alacak paran varsa, muadili yok alıp geç.

7 yıl gidiyor taş çatlasa. Üstteki mesajımda belirttim zaten. Android'i 4-5 yıl kullanırsın en az. Tabii düzgün kullanabiliyorsan.

Sen 3. Yılından sonra Android'i kullanırken severek kullanıyorsan ve 5 yıl kullanabiliyorsan sen Android al ama ben çoğu kişinin 2-3 yıldan sonda değiştirdiğini söyleyerek bunu söyledim.

Bu arada ben SE 2016 yani 6 Yıllık bir iPhone kullanıyorum ve hala memnunum. Şu anda kullanabileceğim yeni bir Android telefon olmasına rağmen bunu kullanmayı seçtim. Şu ana kadar bir kere suya düştü kaç kere yere düştü ve bir şey olmadı. Şu ana kadar sadece bataryası değişti.

Bence iPhone 13 16 bin edecek kadar bir telefon değil. Ama şöyle günümüzde düşündüğümüzde hangi elektronik eşya gerçek ederinden satılıyor ki :) O yüzden alabilirsiniz ama alacaksanız bile en kısa sürede almaya çalışın. Doların sağı solu hiç belli olmaz ve artık Apple da anlık gelen kur artışı sonrası hemen fiyatları güncelliyor kur düşünce yine güncelliyor yani aman biraz daha bekleyeyim acelesi yok kafasında olmayın.
Yani küçük telefon seviyorsanız 12 mini ve 13 mini modellerine bakabilirsiniz. Sizin için ekran vs önemli değilse de iPhone 11'e dahi bakabilirsiniz hala daha fazlasıyla iş gören cihaz. Ama 13'e bütçe yetiyorsa uzun vade açısından kesinlikle 13 alın. Ben bu önerileri 16 bin vermek istemiyorum diyorsanız diye dedim. Bu arada 13 ile 13 mini arasında batarya ömrü dışında hiçbir fark yok. Boyut ve 13'e göre biraz daha az giden batarya sorun değilse 15 bandında 13 mini alabilirsiniz.

Ben bir telefona o kadar verilmesini mantıklı bulmuyorum.
Zamanında iPhone 11 alırken aynısını arkadaşımda söylemişti hatta engel olmak istemişti. İyi ki dinlememişim. Eğer beğendiği telefonu almak ekonomik olarak onu zora sokmuyorsa ortada bir problem göremiyorum. Parası olan adama git A52 al aynı şeyi yapıyor zaten demek saçma olurdu.

Kanka alma bence 1-2 yıla daha iyisi çıkar.
Her telefon için geçerli bir durum bu. Her sene daha iyisi çıkacak diye hiç telefon almayalım o zaman. Saçma bir bakış açısı olmuş.

Android cezbetmiyor diyorsun ama Xiaomi cihazlar gerçekten rahatsız edici bir Android sistemi var. Bana kalırsa Samsung veya General Mobile gibi rahat kullanılan Android cihaz al.

Geri
Yukarı