iPhone 13 beklenmeli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asla, git mi 11 Ultra, Realme X7 Pro, vivo X60 PRO gibi modeller varken bence alınmaz ama saygım sonsuz isteyen istediğini yapar.

Arkadaşlar merhaba. Şu an 11 bin TL param var, yakın zamanda iPhone 12 aldım ve iade ettim. Biraz düşününce bu kadar para vermişken en azından 6 ay sonra çıkacak olan iPhone 13 mini ya da iPhone 13 almaya karar verdim. Sizce bu şekilde mantıklı mı?

Mantıklı olur.

Neden Samsung, Huawei gibi markalar telefonlarına boş boş 8-12 GB RAM koyuyorlar acaba? 4 GB da yeterli değil mi?

Evet, bayağı bayağı göz boyuyorlar. Forumlarda "iPhone daha uzun güncelleme alıyor ama" diyerek IPhone'u savunan çok insan var. iPhone 6S S6 zamanına denk geliyor ve o zamanlar Android şimdiki gibi değildi. 2016 şubat ayında çıkan S7 Edge ile eylül ayında çıkan iPhone 7'yi karşılaştırırsanız görürsünüz, S7 Edge'in iPhone 7'den geri kalır bir yanı yok.

Bunları size söylemedim. IOS'u aşırı abartan insanlardan bahsediyordum. Boş boş haklı çıkma gibi bir amacım yok. Sizi IPhone'dan nefret ettirmeye çalışıyor değilim.

Ne kadar çabuk geldik cahillik konusuna. Rezillik ve cahillik... Daha 2 mesaj bile olmadan bu kanıya vardınız. :)

Özelliklere bak, puanlara bak, pek bir fark yok A10'dan A13'e kadar.

Günlük kullanım derken neden bahsettiğinizi anlayamadım ama her modda farklı performans verebilir. Bu yüzden kişiye göre değişir. Benim önceliklerime göre Samsung'un kamerası daha iyidir çünkü ben portre modunu kullanmam mesela.

Buraya katılmıyorum. Elimde S7 Edge var ve bu güne kadar her gün kullanıldı. Performans konusunda sıkıntı yaşamadım. Düzgün kullanırsan 6 yıl gider. (amiral gemisi Android cihazlardan bahsediyorum.)

Evet, bunlar batarya ömrünü düşürüyor ama telefonu istediğin gibi 2K kullanabiliyorsun. Bataryayı korumak istersen FHD moduna alırsın, onun da geri kalır bir yanı yok zaten 10000 TL iOS cihazın çözünürlüğünün bu kadar olmadığını düşününce,

Biliyorum bunu örnek olarak söyledim. IOS'daki uygulamanın Android'deki uygulamadan daha az RAM yediğini biliyorum. Ama bu işi abartan kişiler var.

Ne olduğunu biliyorum merak etmeyin.
Puanlar diye atmışsın da attığın site A10 Fusion'a A13 Bionic'ten daha çok puan vermiş :)
Android amiral gemisi kullanıyorum performans konusunda rezil hâle geldi resmen. Çevremde S7, S8/plus kullanan kişiler var aynı durumdan çok daha kötü derecede şikayetçiler. Ben S10e kullanıyorum. Takılmadan tut aşırı ısınmaya kadar var. 10000 bin TL IOS cihazı FHD veriyor ki istediğin gibi demişsin 2K'ya alınca batarya gitmeyecek? Kağıt üzerindeki süslü bir özellik sadece.

Puanlar diye atmışsın da attığın site A10 Fusion'a A13 Bionic'ten daha çok puan vermiş :)
Android amiral gemisi kullanıyorum performans konusunda rezil hâle geldi resmen. Çevremde S7, S8/plus kullanan kişiler var aynı durumdan çok daha kötü derecede şikayetçiler. Ben S10e kullanıyorum. Takılmadan tut aşırı ısınmaya kadar var. 10000 bin TL IOS cihazı FHD veriyor ki istediğin gibi demişsin 2K'ya alınca batarya gitmeyecek? Kağıt üzerindeki süslü bir özellik sadece.
Site zaten ilk bulduğum site örnek için attım. Verdiği puanlar da ikili puanlar sanırım. Özelliklere bakarsan pek bir değişiklik yok küçük küçük değişiklikler. (MHz, çekirdek artışı gibi.) Şaşırıyorum böyle sorun yaşayan insanlara. Ben ne fazla ısınma, ne kasma ne çökme sorunu yaşadım bu güne kadar. S10e'de sorun yaşayan da var yaşamayan da, ama sorunlu bir cihaz zaten. Öbür cihazlarda düzgün kullanan kişiler sorun yaşamıyor. Son olarak, 2k ekran batarya ömrünü düşürüyor ama o kadar da değil. Günlük kullanımda FHD alırsın, film izlerken QHD yaparsın sorun yaşamazsın yani. Ben tamamen QHD kullanıyorum batarya bana yetiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı