iPhone 13 mantıklı seçim mi olur?

Hantal olma devri S20'den sonra bitti artık öyle bir durum yok. Bütçeniz ne durumda bilmiyorum ama IP13 alacağınıza S23 almanız sizin için daha iyi olur hem daha iyi kamera hem de 60 Hz de takılı kalmassiniz.
Değer olayı size bağlı o konuda TR maalesef öyle bir şey diyemem.

Ayrica iPhone alacaksanız düz modelleri önermiyorum 60 Hz pil performans vs.
fiyat belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.

S23 kamerası da çok güzel fakat Android olduğu için zamanla değer kaybediyor ve gereksiz yavaşlamalar alan kaplamalar başlıyor. IPhone'larda hem değer kaybı çok az hem de daha stabil olduğu için mantıklı geliyor. Tabii çok anlamadığım için açıklama yapabilen olursa güzel olur.

Neden 14 yerine 13 peki. 14 daha güncel değil mi anlamadım.

Benim sadece önerim 14 almaman sen istediğini seçebilirsin. Yukarıda arkadaşın dediği gibi S23 de alabilirsin.

Ayrica iPhone alacaksanız düz modelleri önermiyorum 60 Hz pil performans vs.
fiyat belirtirseniz daha iyi yardımcı oluruz.

60Hz olması beni de garipsetti fakat diğer özellikleri çok iyi 60Hz oyun oynamadığım sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Android'te şöyle bir sakıncam var; uygulamalara güncelleme geldikce alan çok yiyor ve stabilizasyonu düşüyor telefonların. iPhone kendi işletim sistemi ve optimize uygulamaları olduğu için uzun süre sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. Kamerası da doğal olarak çok güzel. Bildiğim kadarıyla Samsung tarafında AI ile yapaylaştırıp güzelleştiriyor. Yanlış bilgiyse düzeltin.

Değer kaybetme mevzusu doğru ama gereksiz yavaşlama gibi bir durum söz konusu değil. S24 7 yıl güncelleme alacak bu arada.

Pozitif ve negatif yönleri nelerdir? S24'ün veya IPhone'un?

60Hz olması beni de garipsetti fakat diğer özellikleri çok iyi 60Hz oyun oynamadığım sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Android'te şöyle bir sakıncam var; uygulamalara güncelleme geldikce alan çok yiyor ve stabilizasyonu düşüyor telefonların. iPhone kendi işletim sistemi ve optimize uygulamaları olduğu için uzun süre sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum. Kamerası da doğal olarak çok güzel. Bildiğim kadarıyla Samsung tarafında AI ile yapaylaştırıp güzelleştiriyor. Yanlış bilgiyse düzeltin.

Hocam iPhone artık stabil değil aldığınızda ilk çıktığı sürümde kullanmalısınız IPhone'daki stabillik iOS 10 ve öncesindeydi Samsung şuna stabil kalmayı başarıyor S24 iPhone 13'ten daha iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.

S24 daha güncel bir cihaz üstelik 7 yıllık bir güncelleme desteğine sahip. Kamera yapay zeka güzelleştirme olayini ayarlardan isterseniz kapatabiliyorsunuz.
Ekran tazeleme hızı çok daha iyi bir işlemci ve iPhone 13 ve 14'ten daha güncel bir cihaz olacak. Ayrica dediğim gibi sizin dediğiniz güncelleme boyutları şeyi S20'den sonra o durum yaşanmadı Samsung yazilim konusunda kendini çok geliştirdi.
iPhone 13 ve 14 aralarındaki RAM farkı harici aynı cihazdır ayrica pil performansları da o kadar iç açıcı değildir. Ayrica S24'e bu 2 telefonda asla rakip olamaz.

Bende 12 var onun bile kamerası güzel işimi görüyor size yeterli olur 13.

S24 daha güncel bir cihaz üstelik 7 yıllık bir güncelleme desteğine sahip. Kamera yapay zeka güzelleştirme olayini ayarlardan isterseniz kapatabiliyorsunuz.
Ekran tazeleme hızı çok daha iyi bir işlemci ve iPhone 13 ve 14'ten daha güncel bir cihaz olacak. Ayrica dediğim gibi sizin dediğiniz güncelleme boyutları şeyi S20'den sonra o durum yaşanmadı Samsung yazilim konusunda kendini çok geliştirdi.
iPhone 13 ve 14 aralarındaki RAM farkı harici aynı cihazdır ayrica pil performansları da o kadar iç açıcı değildir. Ayrica S24'e bu 2 telefonda asla rakip olamaz.

Telefondan çekim vb. yapabileceğim bir senaryoda S24 kaliteli sonuçlar verebilir mi sizce?

Geri
Yukarı