iPhone 13 Mini vs 14 Pro

Hocam ben gündelik kullanıcıyım yani öyle aman aman fotoğraf çeken veya oyunlar oynayan biri değilim. Sosyal medya arama video izleme ve 1 günü rahat çıkaran bir batarya bana kâfi özünde tabii boyut da önemli. Şimdi bu açıdan bana 13 mini hitap ediyor. Fakat aldığım cihazı uzun seneler kullanıyorum ve çok daha özellikli bir telefonu alıp önüme bakmak da istiyorum bir yönden.

O zaman 13 mini senin için ideal gibi. Hem tasarım anlamında da çok güzel bir cihaz. Belki 14 Plus önerebilirim ama o da gereksiz pahalı.

O zaman 13 mini senin için ideal gibi. Hem tasarım anlamında da çok güzel bir cihaz. Belki 14 Plus önerebilirim ama o da gereksiz pahalı.
Yok hocam düz 14 serisini zaten istemem ayrıca ben küçük ekran seviyorum en üstü okuduysan da görürsün 6.1 inc bile bana büyük gibi gelen boyut Plus katiyen istemem 😄

Yok hocam düz 14 serisini zaten istemem ayrıca ben küçük ekran seviyorum en üstü okuduysan da görürsün 6.1 inc bile bana büyük gibi gelen boyut Plus katiyen istemem 😄

13 mini tam istediğiniz cihaz o zaman. 14 Pro gibi bir cihazın bu tarz bir kullanımda hakkını veremezsiniz zaten.

Arkadaşlar merhaba. Ben iPhone 7 kullanıyorum ve zamanında da şu anda da bu telefonu bana cazip kılan boyutu hafifliği tek elle her yerine erişebilir olması olmuştu. Halen daha bu kasadan çok memnunum ama bugün telefonun ekranı kırıldı bende 800-900TL piyasada orijinal diye satılan yan sanayi parçalarla ekran değişimi yaptırmaktansa veya 2300 TL Apple'da değişim yaptırmaktansa model yükseltme kararı aldım. Şimdi ben öncelikle telefonda oyun oynamam dolayısıyla bu konuya iPhone 13, iPhone 13 mini ve iPhone 14 Pro kullanan arkadaşlar falan bakarsa memnun olurum. Ben aldığım telefonu 5-6 sene kafadan kullanırım aksilik olmadığı taktirde.

13 Mini'yi düşünmemin sebebi adından da belli olacağı gibi ebatı. Telefonu mağazada incelediğimde resmen iPhone 5S tutuyormuşum gibi hissediyorum ve çok hoşuma gidiyor o dönemin havasına giriyorum ayrıca bence özellikleri de gayet başarılı bugüne göre en azından bana fazlasıyla yeterli. Kullanan arkadaşlar pil performansını kaç saat ekran süresi aldığını falan paylaşırsa sevinirim ayrıca ısınma yapıyor mu onu da merak ediyorum.

14 Pro'yu düşünmemin sebebi ise ben uzun süre telefon kullanan birisi olduğum için geçmişken en iyisine geçip hem güncelleme desteği hem kamera hem ekran bayağı önde olsun ihtiyacım değil ama yine de olsun edasıyla düşünüyorum ve tasarım olarak da çok beğeniyorum sadece 6.1" ekran boyutu fazla büyük mü bunu sormak istiyorum. Tek elle falan kullanımı nasıl cepte falan ben buradayım diyor mu bunları merak ediyorum. 4.7" ekrandan sonra alışmak zor olur mu ki onları düşünüyorum. Zamanında 5 sene 6S Plus kullandım ve büyük telefonun zorluğunu biliyorum.

iPhone SE 2 veya SE3 önermeyin. 7 kullanıcısı olarak işlemci farkını saymazsak aynı filmi bir kere daha izlemek istemem.
Android düşünmüyorum piyasa değerini çok kaybetmesinden ötürü.
Ben olsam 13 Mini alırdım. Çünkü 14 serisinde kronik pil şişmesi ve pmic sorunu var.

Geri
Yukarı