iPhone 13'ün yalnızca Pro sürümleri 120Hz olacak

Çocukluğumdan beri merak ederim, teknoloji gelişiyor. Her yeni telefon modeli, eski modelden 1000-2000 TL daha pahalı oluyor, 2030 gibi fiyatlar 30.000 TL olmaz inşallah.
Aynen.
iPhone X ilk çıktığında 9000'di.
Yahu telefondan 4K render alıyoruz sanki. Benim 800TL'ye sıfır aldığım telefon bile iş görüyor. Gerek yok bence o kadar uçmaya.
Bence de,ben 4S ile dayanıyorum :).

Ya ben şu Apple'ı hala anlayamadım. Neden böyle özellikler koyup o kadar para istiyor? Biri mantıklı bir şekilde açıklayabilir mi? Eskiden çok daha iyiydi, kullandığım ilk iPhone, iPhone 4'tü o zamanlar herkes alabiliyordu, çok abartılacak bir şey değildi.

Özellik olarak pek bir şey koymasına gerek yok. Adamların iyi kitlesi var. Onlarda bu kitleden faydalanıyor.

Arkadaşlar iPhone 13'ün yalnızca Pro sürümlerinin 120Hz ekran olacağı, iPhone 13 ve iPhone 13 mini modellerinin ise 60Hz ekranlara sahip olmaya devam edeceği açıklanmış.

Bu kötü oldu bence yani iPhone 13 Pro'ya parası yetmeyen biri gidip neden düz 13 alsın ki? Ben olsam giderim iPhone 12 alırım nasıl olsa ikisinin de ekranı 60Hz olacak ayrıca 12 modeli gerek ekran, gerek işlemci, gerek donanım olarak çok iyi cihaz zaten.
Sen telefonu ekran için mi alıyorsun? Ne saçma. Yine yaptığı işlemciler arasında farklar olacak. Çoğu şey gelişecek. Ekran istiyorsan 120 Hz olan bir Android alabilirsin. 13 Pro'ya parası yetmeyen 13 alsın o zaman. Size hitap etmiyorsa yapacak bir şey yok maalesef.

Fiyat durumunu Apple açısından çok ülkemiz şartlarında düşünürseniz, Apple pek de zam yapmıyormuş dersiniz. Özellikle bu sene aslında her fiyat segmentine(temel fiyatlarda 400$->1099$) cihaz konumlandırmış oldu. Her sene benzer fiyatlardan yeni modeller tanıttılar. Bize gelince hepsi ulaşılmaz tabii. Bu konuda maalesef durum böyle. Linçleseniz de hak veremeyeceğim üzgünüm. Elin oğlunun her sene 1.000 birim vererek aldığı/yenilediği pro cihazları varken biz, 10.000 birime bile istediğimizi elde edemez hale geldik. Diyecek çok şeyim var ama benim konuşmamla hiçbir şeyin değişmeyeceğini düşünüyorum. İyi forumlar.

Abi ne kadar taktınız şu hz muhabbetine ya :D. İphone alan insanlar genelde profesyonel mobil oyun oynamıyor, bu telefon genel akıcılığı ve kamerası için alınıyor. Eğer yanınızda 60hz+ bir telefon varsa ve gün içinde hem İphone hem de o 60hz+ telefonu kullanıyorsanız aradaki fark göze çarpabilir fakat onun dışında 'ıyy bune ya' denilecek bir durum yok. Daha bir kaç sene önce hiçbir telefon bu konuda bir adım atmazken bir hz furyası aldı başını gitti.

Apple ürünlerin de 'ya şunu bi koyayım bu sene, olmadı çıkarırız kullanıcılar ne derse artık' tarzı maceralara atılan bir marka değil. Bunun sebebi ise vadedilen şeyi elinden geldiğince kullanıcılara sunması ve bu eklenen yeni özelliğin klasik Apple akıcılığında kullanılabilmesi. Adamlar sanki keyfinden eklemiyormuş gibi bir hava var ortalıkta :D. 2022 pro telefonlara gelirse 2023 de tüm seriye gelir merak etmeyin.

Geri
Yukarı