iPhone 14 vs iPhone 13 Pro

Telefonu 120Hz kullandıktan sonra düşük güç moduna geçince kasma fark ediliyor. :) bunu hissetmemeniz garip.
Alışmamışki 120hz kullanımına o yüzden bir frkt hissetmiyor 60'a aldığımda kasma hissi oluyor.

120 Hz ile 60 Hz arasında taş çatlasın sadece 10ms farkediyor. Yani 10ms sizin için o kadar farkediyor. Enteresan.
Ekran tazeleme hızını düşürünce kasıyor gibi hissediliyor 120ye hiç alışık değilsiniz galiba farkı hissetmemiş gibi konuşuyorsunuz.
Benim için 120 Hz bir devrim gayet akıcı özelikle twitter uygulamasında aşağı kaydırdığınızda anlarsınız anlamamanız garip.
Önceden 60 hz nasıl kullanmışım diyorum gayet akıcı geliyordu halbuki.

Telefonu 120Hz kullandıktan sonra düşük güç moduna geçince kasma fark ediliyor. :) bunu hissetmemeniz garip.
Bence çok takılıyorsunuz. Sonuçta 120Hz ile 60 Hz arasında ne ölüm kalım meselesi var, ne de dünyayı kurtarma ile kurtarmama arsında bir seçim yapmıyorsunuz. Mübarekler sanki 120 Hz kullanınca atomu parçalayıp, uranyum zenginleştiriyorlar. Boş işlerle uğraşıyorsunuz.

Bence çok takılıyorsunuz. Sonuçta 120Hz ile 60 Hz arasında ne ölüm kalım meselesi var, ne de dünyayı kurtarma ile kurtarmama arsında bir seçim yapmıyorsunuz. Mübarekler sanki 120 Hz kullanınca atomu parçalayıp, uranyum zenginleştiriyorlar. Boş işlerle uğraşıyorsunuz.
120 Hz alınca FPS artışı yaşıyorum ama zevk meselesi 60 Hz kullanamıyorum.
Çünkü şarjını dert edecek bir telefonum yok.

120 Hz alınca FPS artışı yaşıyorum ama zevk meselesi 60 Hz kullanamıyorum.
Çünkü şarjını dert edecek bir telefonum yok.
Ben de onu diyorum, oyunlar dışında diğer uygulamalarda hayatı kolaylaştıran ekstra bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Geçişlerin daha gecikmeli olduğunu ben de farkediyorum, ama 120hz şöyle hızlı böyle hızlı, sayfalar daha akıcı diyenler oluyor. Tamam doğrudur. Bu akıcılık ne kazandırıyor? Zamandan tasarruf mu ettiriyor, güç tasarrufu mu ettiriyor, hayatınızı mı kolaylaştırıyor. Bir telefonda 120Hz yenileme hızı tamamiyle pazarlama stratejisi.

Ben de onu diyorum, oyunlar dışında diğer uygulamalarda hayatı kolaylaştıran ekstra bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Geçişlerin daha gecikmeli olduğunu ben de farkediyorum, ama 120hz şöyle hızlı böyle hızlı, sayfalar daha akıcı diyenler oluyor. Tamam doğrudur. Bu akıcılık ne kazandırıyor? Zamandan tasarruf mu ettiriyor, güç tasarrufu mu ettiriyor, hayatınızı mı kolaylaştırıyor. Bir telefonda 120Hz yenileme hızı tamamiyle pazarlama stratejisi.
Evet 120 Hz hayat kurtarmıyor ama göz zevki tamamen.

Geri
Yukarı