iPhone 14 vs iPhone 13

Mhmtx

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
1.5 yıl önce iPhone 11 almıştım ancak değişme kararı aldım. Kıbrıs'ta yaşadığım için Türkiye'ye göre telefon fiyatlarımız daha ucuz. iPhone 14 128 GB yaklaşık 19, 500TL iken iPhone 13 128 GB yaklaşık 18, 000TL civarlarında. Aradaki fark çok az ( zaten maaşlara zam da geldi) sizce hangisi alınmalı? Maddi bir sıkıntım yok yani alacaksam en uzun götürecek olanı alma kafasındayım. Büyük ihtimalle de 3 yıl kullanıp sonra 2. el olarak satıp üst model çıkarsa alacağım. Sizlerden isteğim hangisi beni daha rahat götürür bunu söylemeniz. Ardaki farkı vermeye değer mi? 13 Pro Max diyecek olursa maalesef Kıbrıs'ta 11-12-13 modellerinin Pro ve Pro Max modelleri yok sadece 14 Pro Max var ve oda 28, 000TL :) tavsiyenizi bekliyorum.

Bir telefona 28 bin TL vermek bana akıl karı iş gelmiyor. Yani bu denli yüklü miktardaki parayı ben şahsen tek bir ürüne veremem. Fakat yine de 14 pro max'in güncelleme alması uzunca süre gidecek gibi duruyor. Maddi sıkıntım yok demişsiniz, neden alınmasın? Tek sıkıntısı ekran yanığı oluşması oluyor diyorlar, almak nasip olmadı da dikkatli olun diye söyledim.

1.5 yıl önce iPhone 11 almıştım ancak değişme kararı aldım. Kıbrıs'ta yaşadığım için Türkiye'ye göre telefon fiyatlarımız daha ucuz. iPhone 14 128 GB yaklaşık 19, 500TL iken iPhone 13 128 GB yaklaşık 18, 000TL civarlarında. Aradaki fark çok az ( zaten maaşlara zam da geldi) sizce hangisi alınmalı? Maddi bir sıkıntım yok yani alacaksam en uzun götürecek olanı alma kafasındayım. Büyük ihtimalle de 3 yıl kullanıp sonra 2. el olarak satıp üst model çıkarsa alacağım. Sizlerden isteğim hangisi beni daha rahat götürür bunu söylemeniz. Ardaki farkı vermeye değer mi? 13 Pro Max diyecek olursa maalesef Kıbrıs'ta 11-12-13 modellerinin Pro ve Pro Max modelleri yok sadece 14 Pro Max var ve oda 28, 000TL :) tavsiyenizi bekliyorum.

Aradaki fark bayağı azmış. Bence 1500 TL daha fazla verip iPhone 14 almak daha mantıklıdır. Türkiye'de elden çıkarmak istesen aradaki fiyat farkı bayağı fazla olur.

Tek farkları A15 Bionic'deki 5 çekirdekli GPU iPhone 13 de 4 çekirdekli versiyonu var.

Maddi sıkıntım yok ancak 28, 000TL vermek bana da pek mantıklı gelmiyor. O 10, 000TL ile de PS5 alırım daha iyi 😅 yani şu an 2 seçeneğim var ya iPhone 13 ya da iPhone 14. belki olursa açılmamış kutu iPhone 12 Pro Max bulabilirim anca oda 14 ile kıyaslayınca eski kalıyor.

14'ün kamerası, işlemcisi daha iyi 14'te 6 GB RAM 13'te 4 GB RAM var ekstradan 14 daha güncel bir cihaz. Bence 14 alın. Pro max'e çıkmaya gerek yok

Aradaki fark bayağı azmış bence 1500 TL daha fazla verip iPhone 14 almak daha mantıklıdır. Türkiye'de elden çıkarmak istesen aradaki fiyat farkı bayağı fazla olur.

Öyle ancak orada satacak olsam Türkiye kaydı yaptırmam lazım 😅 neyse onu sonra düşünürüz bir alalım da.

14'ün kamerası, işlemcisi daha iyi 14'te 6 GB RAM 13'te 4 GB RAM var ekstaradan 14 daha güncel bir cihaz. Bence 14 alın. Pro Max'e çıkmaya gerek yok.

İşlemcide neredeyse hiç fark yok 1 GPU çekirdeği farkı var oda daha fazla güç tüketmesine sebep oluyor kamera olarak da aynılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı