iPhone 14 vs iPhone 13

Dediğim gibi BOE, LG, Samsung gibi Apple'a ekran tedarik eden firmalar var ekrandan dolayı öyle görmüşsündür ki Zoom olayı 2 cihazda da 5X ve berbat.
Aynen öyle bu ekran üretim teknolojisinden kaynaklanıyor tüm modellerde kesinlikle böyle bir şey yok gözümle görmesem inanacağım.

Kuzenimin eşinde 13 Pro kuzenim de ise 13 var hiçbir zaman böyle bir şeyle karşılaşmadılar.

Kesinlikle aradaki farka değer. Batarya, 1 sene daha fazla güncelleme ömrü ve kamera da 14 daha üstün.

Dediğim gibi BOE, LG, Samsung gibi Apple'a ekran tedarik eden firmalar var ekrandan dolayı öyle görmüşsündür ki Zoom olayı 2 cihazda da 5X ve berbat.
Aslinda filtreden ziyade doğrudan doğal bir sarılık var 13 kameralarında. Arkadasim 13 Pro Max kullaniyor, sınıfta hoca ile fotoğraf çekindiğinde hoca bile limon gibi oldum bune demişti. Ayrica testlerde de görmek mümkün diye düşünüyorum.

Kesinlikle aradaki farka değer. Batarya, 1 sene daha fazla güncelleme ömrü ve kamera da 14 daha üstün.

Aslinda filtreden ziyade doğrudan doğal bir sarılık var 13 kameralarında. Arkadasim 13 Pro Max kullaniyor, sınıfta hoca ile fotoğraf çekindiğinde hoca bile limon gibi oldum bune demişti. Ayrica testlerde de görmek mümkün diye düşünüyorum.

Samsung ekranlı 13 serisi öyle LG ekranlı seri öyle değil incelemelerin çoğunda farkları görebilirsiniz.

Samsung ekranlı 13 serisi öyle LG ekranlı seri öyle değil incelemelerin çoğunda farkları görebilirsiniz.

İyi de fotoğrafı telefondan olduğu gibi gostermiyor ki bize. Panel ile kamerayı nasıl alakalandirabiliyorsunuz anlamıyorum. Ben kendi telefonumdan izliyorum test videolarını, doğrudan doğal bir sarılık var. Test videolarinda bariz bir şekilde gozukuyor.

İyi de fotoğrafı telefondan olduğu gibi gostermiyor ki bize. Panel ile kamerayı nasıl alakalandirabiliyorsunuz anlamıyorum. Ben kendi telefonumdan izliyorum test videolarını, doğrudan doğal bir sarılık var. Test videolarinda bariz bir şekilde gozukuyor.

Benim cihazımda karşılaştırma videolarında sarılık yok hatta S22 Ultra 13 Pro Max karşılaştırmasında Samsung renkleri çok turuncumsu cırtlak arası gösteriyor. Yukarıdaki Eren adlı arkadaş gidip yerinde baktığı için panelleri kattım ki 13 ile 14 kamera donanımı olarak ve kamera yazılımı olarak aynı…

Benim cihazımda karşılaştırma videolarında sarılık yok hatta S22 Ultra 13 Pro Max karşılaştırmasında Samsung renkleri çok turuncumsu cırtlak arası gösteriyor. Yukarıdaki Eren adlı arkadaş gidip yerinde baktığı için panelleri kattım ki 13 ile 14 kamera donanımı olarak ve kamera yazılımı olarak aynı…
14'ün sensorlerinde iyilestirmeler var. 13 modeli ile ayni değiller.

14'ün sensorlerinde iyilestirmeler var. 13 modeli ile ayni değiller.

Sadece diyafram açıklığı ile piksel boyutu farklı sensör serileri aynı Pro desen tamam da düz modeller arasında sensörde pek iyileştirme yok revizyon farkı var sadeve.
XX teknoloji kanallarından bakmak yerine isim vermem forumda yasak mı bilmiyorum o yüzden vermeyeceğim lakin daha düzgün kaynaklardan araştırabilirsin.

Arkadaşlar bazıları başka telefonlar vs yazmış 14 ve 13 arasındaydım ve hâlâ daha 2'si arasında kaldım. Şubat başında satın alım yapacağım. Ancak arkadaşlarımdan duyduğuma göre de iPhone 14 biraz daha canlı çekiyor o kadar başka bir fark yok diye anladım. Ancak Türkiye için pahalı Kıbrıs için ise aradaki fark çok ucuz ve bundan dolayı 14 modelini tercih edeceğim ne de olsa 3-4 yıl gitmesini istiyorum. Tabii ki 13 modeli de beni 3-4 yıl götürür ama aradaki fark 14 Pro ile 14 modeli gibi 7000-8000TL olsa neyse 😂 1.500TL daha fazla vermekten korkacak değilim. Herkese teşekkürler günlük olarak girip önerilerinize hâlâ daha bakıyorum.

60hz telefona TR'de bile bu fiyatı vermezdim şahsen. Bi yolunu bul 13 pro al demek istiyorum ama saçma olucak galiba. 14 pro max'e zorlayıp zirveye oyna bari, 14 ile 13 aynı nerdeyse. Ya da 11 biraz daha götürür, 15 çıkana kadar bekle. İlla 13 vs 14 diyosan fark çok azmış 14 al. Mümkünse 256 gb.

Yeni konular

Geri
Yukarı