iPhone 15 ve 15 Plus Yeni Bir Kamera Çıkıntısına Sahip Olabilir

Hocam "Design the next İphone" diye aratınca çıkan 1. veya 2. site. Bu arada üstteki telefon iyimiş :D
Hocam size şimdi o konseptlerin çoğunun çıktığı kanalın bağlantısını gönderiyorum.
Ara ara nostalji olsun diye bakıyorum, bu kanaldaki videolardan en az birini gördüğünüze yemin edebilirim ancak kanıtlayamam.

Şaka gibi videoları yükleneli 7-10 yıl olmuş.

Hocam size şimdi o konseptlerin çoğunun çıktığı kanalın bağlantısını gönderiyorum.
Ara ara nostalji olsun diye bakıyorum, bu kanaldaki videolardan en az birini gördüğünüze yemin edebilirim ancak kanıtlayamam.

Şaka gibi videoları yükleneli 7-10 yıl olmuş.

Hocam iPhone 7 parachute system videosunu izlemiştim. Düştüğü zaman buhar gibi bir hava yavaşlatıyordu galiba. Bu kanalı biliyordum ama bu kadar az videosu olduğunu bilmiyordum.

İlla 120 Hz koymamakta ısrarcılar ise en azından 90 Hz olsun.

Katılıyorum 90Hz de bayağı akıcı bir görüntü sunuyor. 60 hepten ilkel hale gelmeye başladı, iPhone'lara yakışmıyor.

Akıcılık da bence gereksiz tabii konulabilir 120Hz falan ama ben yine kullanmam batarya bitmemesi ve sistemi gereksiz yormamak için.
Ana menüde, tarayıcıda falan 120Hz yenileme olsa bana ne kadar fayda sağlayacak olmasa ne kadar sağlayacak.
Telefondan beklentim en fazla iyi fotoğraf çekebilmesi ve müzik performansı olur.

Bu yorum "Gözümüz 60Hz'den fazlasını algılamaz, ne gerek var 144Hz monitöre?" dermiş gibi duruyor.

Kullanıcı deneyimi her zaman ön planda ve tazeleme oranının katkısı büyük. 120Hz panel koyup bırakmazlar, o panele göre bir batarya kapasitesi koyabilirler ya da adaptif 120Hz tarzı bir şeyde olabilir.

@YokBirSteamim sırf Apple daha fazla para ister diye 60Hz kalsın 120'ye gerek yok dememek lazım. İnsanlar bu kadar çok fazla para verip aldığı telefonda bu özelliği görmeyip bu telefondan çok daha ucuza satılan rastgele Android telefonlarda bu özelliği görünce dolayısıyla sorguluyorlar ve haklılarda. 10 bin lira verdiğim Android telefonda bu özellik varken neden 35 bin lira verdiğim iPhone telefonda bu özellik yok bunu sorgulamak ve olmasını istemek gayet normal bence.

Ayrıca muhtemelen uzun zamandır yeni bir iPhone cihaz kullanmıyorsunuz çünkü şarjlarının su gibi bittiğine değinmişsiniz. Bir arkadaş belirtmiş zaten fakat ben iPhone 11'de bile bu sorunun tam olarak çözüldüğünü düşünmüyordum ama iPhone 12/13 özellikte 13'ten itibaren kesinlikle böyle bir problem kalmadı. Yüksek Hz değerinden dolayı şarjın hızlı biteceği kısmında ise kaçırdığınız bir şey var o da bu ekranların ProMotion teknolojisiyle gelmesi ve yenileme hızını adaptif olarak ayarlayabilmesi. Yani siz ekranda yüksek Hz isteyen bir işlem yapmıyorsanız otomatik olarak Hz düşüyor ve şarjınızıda yemiyor. Zaten bu özellik günümüzde çıkan birçok telefonda farklı isimlerle mevcut.

@YokBirSteamim sırf Apple daha fazla para ister diye 60Hz kalsın 120'ye gerek yok dememek lazım. İnsanlar bu kadar çok fazla para verip aldığı telefonda bu özelliği görmeyip bu telefondan çok daha ucuza satılan rastgele Android telefonlarda bu özelliği görünce dolayısıyla sorguluyorlar ve haklılarda. 10 bin lira verdiğim Android telefonda bu özellik varken neden 35 bin lira verdiğim iPhone telefonda bu özellik yok bunu sorgulamak ve olmasını istemek gayet normal bence.

Ayrıca muhtemelen uzun zamandır yeni bir iPhone cihaz kullanmıyorsunuz çünkü şarjlarının su gibi bittiğine değinmişsiniz. Bir arkadaş belirtmiş zaten fakat ben iPhone 11'de bile bu sorunun tam olarak çözüldüğünü düşünmüyordum ama iPhone 12/13 özellikte 13'ten itibaren kesinlikle böyle bir problem kalmadı. Yüksek Hz değerinden dolayı şarjın hızlı biteceği kısmında ise kaçırdığınız bir şey var o da bu ekranların promotion teknolojisiyle gelmesi ve yenileme hızını adaptif olarak ayarlayabilmesi. Yani siz ekranda yüksek Hz isteyen bir işlem yapmıyorsanız otomatik olarak Hz düşüyor ve şarjınızıda yemiyor. Zaten bu özellik günümüzde çıkan birçok telefonda farklı isimlerle mevcut.

60Hz konusunda haklısın. 35k TL verip 90Hz görmemek gerçekten sinir bozucu. Batarya konusunda katılmadığım noktalar var. 11 ailesinde düz 11'in ekrandan dolayı batarya performansı çok iyi olmayabilir ama 11 Pro ile 11 Pro Max batarya konusunda çok başarılı. 12 ailesindede düz 12 ile 12 mini batarya konusunda iyi değil ama 12 Pro ile 12 Pro Max batarya konusunda yeterli. 12 Pro günü çıkarıyorken 12 Pro Max 1,5 günü zorluyor.

O yüzden demedim ki arkadaş benim yazıma da dislike atmış ki bu da bence söylemem için yeterli bir sebep.

Mantıklı yorum yap bende dislike atmayayım. O kadar para vereceğime S23 alırım. IPhone'ların bizim ülkemizde pahalı olmasının en temel sebebi alınan vergilerdir. Senin hükümetin yüzde 300 vergi alıyorsa, senin paran değersizse Apple'ın suçu ne?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı