iPhone 5S 2000 TL Değer mi Sizce

Son kuruşuna kadar değer.Ama dersenki aynı telefonu 200 tl daha az paraya alayım,birazcık bekle 6 çıkınca fiyat biraz inecektir.

Asıl oyun oynayınca İphone tamamen iyi. Arkadaşlarımın hepsinde Galaxy Note 3 var ve Fifa 14 oynadıklarında kasarken benim İphone'da hiç kasma olmuyor. Arkadaşlarımın telefonları daha 1 aylık ve çok şaşırıyorlar.

Bunun yalan bir yazı olduğuna kalıbımı basarım!... Note 3 cihazında Fifa 14 oyununun kasması demek, Galaxy Young'da Asphalt 8 oynamak kadar imkansız!. Bizzat arkadaşımda var ve saatlerce Fifa 14 dahil tüm oyunları oynuyor ama kasma yok. Ve Iphone bir iş telefonu veya Chat'leşme telefonudur. Asla oyun telefonu olamaz Apple. O telefon oyun için değil zira işletim sistemininin stabileteliği ve çok şık olması için alınır. Ama Android'de her türlü oyunu oynayabilirsin. Apple'da asla oyun oynanmaz demiyorum ama görevi oyun değil. Şıklık ve bir iş telefonu olması.

Bunun yalan bir yazı olduğuna kalıbımı basarım!... Note 3 cihazında Fifa 14 oyununun kasması demek, Galaxy Young'da Asphalt 8 oynamak kadar imkansız!. Bizzat arkadaşımda var ve saatlerce Fifa 14 dahil tüm oyunları oynuyor ama kasma yok. Ve Iphone bir iş telefonu veya Chat'leşme telefonudur. Asla oyun telefonu olamaz Apple. O telefon oyun için değil zira işletim sistemininin stabileteliği ve çok şık olması için alınır. Ama Android'de her türlü oyunu oynayabilirsin. Apple'da asla oyun oynanmaz demiyorum ama görevi oyun değil. Şıklık ve bir iş telefonu olması.

Öyle bir konuşmuşsunuz ki sanki, Galatasaray - Fenerbahçe muhabbeti. Biri diyor biz 6-0 yendik ötekisi, bizim UEFA kupamız var. :D
İki telefonda çok iyi aslına bakarsanız. Yazılım teknolojisinde Apple, donanım teknolojisinde Samsung önde. İkisi de aynı oyunları belki ufak farklılıklar ile açar ve oynar. Donma problemine gelince hangi telefona arka planda yapması için fazla görev verseniz ağır oyunlarda elbet kasacaktır.

Arkadaşın yazısına gelince ufak ekran problem değilse Apple'dan şaşma derim. Şarj aletidir, kulaklığıdır ve diğer aksesuarları belki biraz pahalıdır ama, bence en iyi telefon o. Ekranı büyürse istediğim şekile gelirse Note 3 kullanmayı bırakabilirim.

Arkadaşım iphone 5 hiçbir zaman 3200tl olmadı o ürün resmi olarak ülkemize gelmeden yurt dışından getiren uyanıkların paralel ithalat ürünlere çektiği fiyattı bilinçli kullanıcı yemez bu numaraları hepsiburada.com'da yaptı aynını satamadı.

Elinde patladı hepsi resmi fiyat 2150tl idi 5s geldi o da 2150 tl den girdi ona da 3000tl den aşağı girmez diyorlardı 6 modeli de en fazla 2300tl den girer kurda aşırı bir değer artışı olmazsa. Düne kadar android telefonlar ucuz diyorduk feryadımızı duyan sony ve htc tavanı 2500tl ye dayadı ip5s 1900tl yi gördü f/p şampiyonu oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ya sen hangi dünyada yaşıyorsun ? Apple i serisi ürünlerini çıkarmadan önce kütük gibi nokialara 1600 veriyorduk. Apple 'ın inovasyonları herşeyden önce saygıyı hak ediyor bence. Google herşeyi yaparım sanıyor, herşeye eli uzansın istiyor, satın aldığı şirketleri , yapay zeka atılımlarını, ar-ge'lerini bir araştırın isterseniz. Apple sadece kendi işini kendi çizgisinde yapan bir firma. iPhone çıkmadan önce de apple pahalıydı ve elit bir tasarım ve fiyatı vardı.

iPhone'a chat'leşme telefonudur demek nasıl bir yorumdur gerçekten anlam veremiyorum. 4-5 yıldır kullanıyorum, whatsapp ilk iki sene kimsede yoktu, şimdi herkeste var, neden ? Herkeste akıllı telefon var, her yazılıma çıkan app'ler var ve herkesin paketi var. Bugün androidin kullandığı store bile apple'ın bir ilkidir. Chat'leşme olayını nasıl iPhone'a indirgedin ben anlayamadım anlamakta güçlük çekiyorum. Neyse.

Gelelim oyuna. Şey yarıştırır gibi telefon yarıştırmayın. Android'te oyun oynamadım hiç ama bütün oyunları iPhone'da oynadım. Bana şunu söyleyin, ilk unReal engine motorlu oyun hangisine çıktı ? Apple diyebiliyosanız bu konu hakkında yorumunuzu dinlerim. Ama herkes tutturmuş bir türkü gidiyor. Bu arada hafta içi gidip kardeşime bir 5s alacağım, fiyatı da umrumda değil.

Neden mi ? Gorilla glass ilk bu telefonda çıktı.. Jiroskop ilk bu telefonda çıktı.. Onun ile yaşadığım ilk oyun deneyimini anlatamam, bir telefon ile bunu yaşamak bence farklı bir duygu. Önü ve arkası cam, ama normal değil, alkali alüminyum silikat, yani helikopter camı. Çizilme eşiği gayet düşük, zor çiziliyor. Kapalı sistem ! Su geçirme dayanımı beklenebilecek değerlerin daha da üstünde. İlk 64 bit mimari kullanan firma.. İlk yüksek dpi değerli ekranı olan telefon üreten firma (retina). Stabilitesini de hala akılsız telefon kullanan insanlar bile öğrenmiştir. 4, 4s , 5, 5s. Özellikleri ya da öncüsü oldukları ilk'ler görmezlikten gelinemez.

Hayatımda aldığım ikinci ve son telefon apple'dır. Sırf kafamın rahat olması için bile bir 10 yıl daha tercih ederim.

Ek olarak sonuçta apple bir evanjelist adamın şirketiydi, kapitalizmin bir lütfuydu, ama inanın android ile sürünmektense herşeyi tek elden çıkan tek parça stabil, şık, hoş, albenisi ve bariz malzeme kalitesiyle apple tercih edilir. Mecburiyetten yapılmış bir seçim olarak hiç olmazsa apple alın kafanız daha az karışsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı