iPhone 5S mi ? Sony Xperia Z2 mi ?

Uygulama konusunda rahat edemeyecek hiç beklese bile. Dışarıdan indirmeyecek iPhone alırsa. Yapabilecekleri kısıtlı olacak.

Ben İphone al derim. Çünkü apple biraz daha kapalı kutu yazılımsal çok sorun çıkarmaz sana. Ben S3 kullanıyorum şu an ve telefonda kaç kere yazılımsal hata çıktı hatırlamıyorum ve sürekli bu hatalar yüzünden sıfırlandı telefonum ve tüm veriler gitti. Oyun oynamam diyorsan şarjda öyle akıp gitmez zaten. Uğraşmak istemiyorsan iphone al geç.

S3'ün durumu ayrı. Dediğin şekilde çok sayıda arkadaşım telefonu sıfırlamak zorunda kaldı. Ama Z2'de bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Tabii ki iOS daha stabil. Pek bir şeye karıșmayacak, takılmasın yeter diyecek kullanıcılar için uygun. Ama dışarıdan program indirecekse, en basitinden bir dosyayı atmak için iTunes kullanıp kanser olmak istemiyorsa, telefonun kontrolünü eline almak istiyorsa tartışmasız Android tercih etmeli.

iTunes konusu tabii ki öyle ama anladığım kadarıyla zaten çok bir şeyle uğraşmak istemiyor. Tabii bir de işin şu boyutu var ki z2 çok çok daha sağlam bir telefon. İphone gibi yamulmaz, camını uğraşsan zor kırarsın şarjıda çok iyi gider. Ama dediğim gibi konu Android olunca bende hep bir güvensizlik oluyor.

Haklısın, eski telefonumda illet ettirecek sorunlarla karşılaştım ben de. O yüzden düşük bütçe söz konusu olunca özellikle kesinlikle Android önermiyorum kimseye. Ama iPad'imi de bu sınırlamalardan dolayı kullanmasım gelmiyor. Bir şey atmak için içine dünya kadar vakit harcıyorum. Ama amiral gemisi telefonlarda Android için bir sıkıntı yaşanması düşük ihtimal olarak kalıyor. Z serisi için özellikle. Samsung'a güvenmiyorum açıkçası. Ne kadar iyi özellik doldurdum derse desin yine de tercih etmem. S3 de çıktığında amiral gemisiydi ama çok kişinin elinde patladı. Kalitesiz bir üretim. S3'ü olup da servise götürmeyen arkadaşım kalmadı. Nasıl olsa yenisi çıkınca alıyor insanlar Samsung söz konusu olunca. Zaten çıktıktan bir süre sonra yarı fiyatına düşüyor telefon. Sony'de böyle şeyler yaşanmıyor ama.

Bu kesinlikle böyle. Sony ve İphone değer kaybetmiyorlar fazla. Ama ben telefonu alalı 1 yıl oldu 1300 TL ye aldım ve şu an 900 TL civarlarında dolaşıyor. 2. eline 400-500 anca verirler. Bir de camını kırdım öyle de kullanıyorum yaptırmaya kalksam telefonun parası bile çıkmayacak :) Yaz döneminde ben de Sony alıcam. Ama ben biraz da oyun hastasıyım. Şu an z2 dediğiniz gibi daha mantıklı geliyor. Özellikle iTunes olunca.

Evet S3'ü olan bir arkadaşım da camı kırdı gözümüzün önünde elinden düşürüp. Nerdeyse telefon parası kadar istediler. Alırken bunları kapsayan bir kasko yaptırdığı için kurtuldu neyseki. Gerçi her telefonda cam kırıldığında benzer ücretler istenebilir ama fiyatı yarı yarıya inince insan hiç hoș hissetmiyor. Babam telefonunu değiştireceği zaman benim Z'yi ona verip Z2 aldırabilir miyim diye düşünüyorum :) Ama olmasa da sorun değil çünkü memnunum telefonumdan. Herhangi bir sorun yaşamadım çok şükür.

Yaz gelsin Apple'ın konferansı var. iPhone6 tanıtırlarsa 5s fiyatı düşer. Senin soruna gelirse, kamera ve hız bakımından 5s. Fakat geri kalan şeyler için Z2. Ama ben 5s tercih ediyorum.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ediyorum farklı bir karar vererek LG G2 aldım ve doğru karar vermişim dedim.. :)

Evet S3'ü olan bir arkadaşım da camı kırdı gözümüzün önünde elinden düşürüp. Nerdeyse telefon parası kadar istediler. Alırken bunları kapsayan bir kasko yaptırdığı için kurtuldu neyseki. Gerçi her telefonda cam kırıldığında benzer ücretler istenebilir ama fiyatı yarı yarıya inince insan hiç hoș hissetmiyor. Babam telefonunu değiştireceği zaman benim Z'yi ona verip Z2 aldırabilir miyim diye düşünüyorum :) Ama olmasa da sorun değil çünkü memnunum telefonumdan. Herhangi bir sorun yaşamadım çok şükür.
Gorilla glass hani kırılmazdı? diye biraz ters yapsaydınız sesini yüksek çıkartıp hesap soracan anca ondan anlıyorlar küfür etme ayarı ver.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı