iPhone 5S vs Samsung Galaxy J7

5S kullanıyorum, sadece arama ve mesajlaşma programı kullanıyorum, haberlere de bakıyorum uygulamadan. Pil sıkıntısı böyle bir kullanımda olmuyor, zaten büyük ekran olmadığı için şarj yiyen oyunlar oynayamazsın. Tuş kilidinde iken zaten IOS'ta şarj gitmiyor. Dış görünüşü iyi, elde rahat, diğer telefonlara göre çok sağlam, düşünce pek bir şey olmuyor, ekranı kavisli falan değil ondan. Hani benim gibi kullanım için ideal. Kasmalar filan olmuyor zaten böyle kullanımda, 4s'te bile akıcı arayüz var. J7 falan kullanırsan esas pil, ekran, her şeyi sorun olur. Benim tavsiyem GM5+. Hem daha ucuz, hem daha iyi her açıdan, anında güncelleme alıyor, fiyatına göre çok iyi özelliklere sahip ve büyük desteği var. İkisi arasında alacaksan zaten J7 bir seçenek değil. 1200+ verip 5S alacağına GM5+ al.

5S kullanıyorum, sadece arama ve mesajlaşma programı kullanıyorum, haberlere de bakıyorum uygulamadan. Pil sıkıntısı böyle bir kullanımda olmuyor, zaten büyük ekran olmadığı için şarj yiyen oyunlar oynayamazsın. Tuş kilidinde iken zaten IOS'ta şarj gitmiyor. Dış görünüşü iyi, elde rahat, diğer telefonlara göre çok sağlam, düşünce pek bir şey olmuyor, ekranı kavisli falan değil ondan. Hani benim gibi kullanım için ideal. Kasmalar filan olmuyor zaten böyle kullanımda, 4s'te bile akıcı arayüz var. J7 falan kullanırsan esas pil, ekran, her şeyi sorun olur. Benim tavsiyem GM5+. Hem daha ucuz, hem daha iyi her açıdan, anında güncelleme alıyor, fiyatına göre çok iyi özelliklere sahip ve büyük desteği var. İkisi arasında alacaksan zaten J7 bir seçenek değil. 1200+ verip 5S alacağına GM5+ al.

Birçok forumda kullanıcıların Gm5+'dan memnun olmadıklarını gördüm. Geneli şebek ve ısınma sorunundan muzdarip.

Isınma bir sorun değil, ısınmaya bağlı oluşan şeyler sorundur. Isınmayan telefon mu var. 5S'te ısınıyor yeri geldiğinde. Aç orta ve üst düzey oyun cayır cayır olur. Onlar 900 liraya 2600 liralık telefonda olmayan özellikleri beklemesinler.

Isınma bir sorun değil, ısınmaya bağlı oluşan şeyler sorundur. Isınmayan telefon mu var. 5S'te ısınıyor yeri geldiğinde. Aç orta ve üst düzey oyun cayır cayır olur. Onlar 900 liraya 2600 liralık telefonda olmayan özellikleri beklemesinler.

Birkaç yerde ekranda sararma ve beyazlık sorunu olduğunu okudum.

Kullananlar telefonun rahatsız edecek seviyede ısındığını söylüyorlar.
Ekran Alıntısı.JPG
2Ekran Alıntısı.JPG

Aynı şeyleri 6s içinde söyleyen insanlar vardır. Tabi ucuz olduğu için hatalı ürün olma olasılığı daha fazla.
Ayrıca 1 ay olmadan ürün o şekildeyse hatalı üründür ve sıfırı ile değiştirme yada para iadesi hakkı var. "götürüyüm" diyen kişinin "1 ay olamayan telefonu kendi hatam olmadan neden servise götürüyüm" demesi onun bu konu hakkındaki cahilliği ve araştırmamasıdır. Zaten 1 ay olmadığı ve senin hatan olmadığı için ücretsiz sıfırı ile değişim yada para iadesi alabiliyorsun :p Böyle ürünler her firmada oluyor değişiyor. İsterlerse değişmesinler, yasal işlem başlatınca uzlaşmak için ararlar, mahkeme sonucunda tüm avukat ve dava ücretlerini de onlar ödüyor. Adamlar cahil yani ne diyeyim.

Sadece 5S veya J7 alabilirdim. Normalde LG G4 alacaktım ama alamadım :D. Bu yüzden J7 veya 5S arasında kalmıştım, kararım iPhone 5S ama görüşleriniz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı