iPhone 6 vs Note 4 vs S6

Peki 16GB yeterli olur mu? Çok oyun yüklemiyorum. 1-2 tane vakit geçirmek için olur en fazla

16GB hafızanın yaklaşık 13GB'lık kısmını kullanabiliyorsun. Uygulama yönünden yeterli olur ama fotoğraf, video, müzik açısından yeterli olup olmaması sana bağlı. Bunu da sen bilirsin.

Hayır olmaz. Herkes öyle der. Ancak her iOS sürümü biröncekinden dahaçok yer kaplıyor. 16 GB yetmez yani. Ben de öyle diyerek 16 gb iPhone 5c almıştım. 2 oyun indirip 50 şarkı indirince yer bitti. iOS çok yer kaplıyor.

16GB hafızanın yaklaşık 13GB'lık kısmını kullanabiliyorsun. Uygulama yönünden yeterli olur ama fotoğraf, video, müzik açısından yeterli olup olmaması sana bağlı. Bunu da sen bilirsin.

Son formatımdan bu yana yaklaşık 4GB müzik-Video'm mevcuttu. Whatsapp vs. mevcut fakat 13GB uzun vadede yeterli olacak mı bilemedim 64GB olanları da çok pahalı.

Hayır olmaz. Herkes öyle der. Ancak her iOS sürümü biröncekinden dahaçok yer kaplıyor. 16 GB yetmez yani. Ben de öyle diyerek 16 gb iPhone 5c almıştım. 2 oyun indirip 50 şarkı indirince yer bitti. iOS çok yer kaplıyor.

Teşekkürler.

Son formatımdan bu yana yaklaşık 4GB müzik-Video'm mevcuttu. Whatsapp vs. mevcut fakat 13GB uzun vadede yeterli olacak mı bilemedim 64GB olanları da çok pahalı.

Teşekkürler.
Her markanın bir kusuru var maalesef. Hiçbir marka 4x4'lük değil. Apple'ın 32GB çıkarmama sebebi de bu zaten. 16GB yetmeyeceği için herkesi 64GB'a daha fazla para vermeye zorluyor.

2-3 yıl rahat kullanabileyim, 2.elde rahat satılsın, aksesuarları kolay temin edilsin. iPhone 6'yı tarif etmişsin sen zaten.

Her markanın bir kusuru var maalesef. Hiçbir marka 4x4'lük değil. Apple'ın 32GB çıkarmama sebebi de bu zaten. 16GB yetmeyeceği için herkesi 64GB'a daha fazla para vermeye zorluyor.

Hafıza yetersizliği ve 64GB'nin 2700+ olmasından dolayı S6 seçeceğim gibi duruyor bakalım...

Hafıza yetersizliği ve 64GB'nin 2700+ olmasından dolayı S6 seçeceğim gibi duruyor bakalım...
İhtiyaçlarını belirle ona göre al, bir arkadaşım 64 GB'lık versiyonunu aldı, 9 gb alanı kullanıyor. Boşu boşuna duruyor o kadar hafıza.Yani 16 GB versiyonun yeteceğini düşünüyorsanız 64 GB almaya gerek yok. 16 GB versiyonunda yaklaşık olarak 12.2 GB civarında kullanılabilir alan var. 2 tane 1 GB üstü oyun, 55-60 tane uygulama, 1 GB müzik arşivi, 1 GB video, 100-150 tane fotoğraf desen 16 GB yeterli geliyor.

İhtiyaçlarını belirle ona göre al, bir arkadaşım 64 gb lık versiyonunu aldı, 9 gb alanı kullanıyor. Boşu boşuna duruyor o kadar hafıza.Yani 16 gb versiyonun yeteceğini düşünüyorsanız 64 gb almaya gerek yok. 16 gb versiyonunda yaklaşık olarak 12.3 gb civarında kullanılabilir alan var. 2 tane 1 gb üstü oyun, 55-60 civarı uygulama, 1 gb müzik arşivi, 1 gb video, 100-150 tane fotoğraf desen 16 gb yeterli geliyor.
Video+Resim(Whatsapp 1000+ Resim dahil) 4GB yer kaplamıştı. Müziklerim çok değil zaten en fazla 30 müzik oluyor. Tek sıkıntım güncelleme getirirler de 16GB kullanılmaz yaparlar. Optimus G'de 9GB kadar alan kullanıyordum.

Video+Resim(Whatsapp 1000+ Resim dahil) 4GB yer kaplamıştı. Müziklerim çok değil zaten en fazla 30 müzik oluyor. Tek sıkıntım güncelleme getirirler de 16GB kullanılmaz yaparlar. Optimus G'de 9GB kadar alan kullanıyordum.
iOS 9 ile kullanılabilir alan düşer. Fakat 12'den 9'a düşmez. iOS 9 görsellik, kullanım olarak da radikal değişikler içermiyor. Tahminen 12.2 GB 11.8 GB'a düşer. Daha ilerisini düşünüyorsan, kafam rahat etsin diyorsan paran da varsa 64 GB alırsın. Fakat fotoğraflarınızı ayda 1 defa bilgisayara falan atarsanız 16 GB yeterli gelecektir. Fazla abartmaya gerek yok. Hem globalde hem de Türkiye'de en çok satılan model 16 GB olan modeli zaten.

iOS 9 ile kullanılabilir alan düşer. Fakat 12'den 9'a düşmez. iOS 9 görsellik, kullanım olarak da radikal değişikler içermiyor. Tahminen 12.2 GB 11.8 GB'a düşer. Daha ilerisini düşünüyorsan, kafam rahat etsin diyorsan paran da varsa 64 GB alırsın. Fakat fotoğraflarınızı ayda 1 defa bilgisayara falan atarsanız 16 GB yeterli gelecektir. Fazla abartmaya gerek yok. Hem globalde hem de Türkiye'de en çok satılan model 16 GB olan modeli zaten.

Bana 8GB alan yeterli olur gibi geliyor fakat 2-3 sene yetecek mi oyun boyutları artacak mı güncellemelerde çok düşecekmi ve 2. elde para edecek mi 16GB lik versiyon bunları da düşünüp kararımı vereceğim 4-5 Temmuzda da alacağım. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı