iPhone 6 vs Note 4 vs S6

Bana 8GB alan yeterli olur gibi geliyor fakat 2-3 sene yetecek mi oyun boyutları artacak mı güncellemelerde çok düşecekmi ve 2. elde para edecek mi 16GB lik versiyon bunları da düşünüp kararımı vereceğim 4-5 Temmuzda da alacağım. Teşekkürler.
Piyasada en çok satılan,bulunan 16 GB modeli zaten. 2.elde para edecek mi sorusu saçma olur. 64 GB versiyonuna 300 TL fazla verirsin ama satarken 300 TL daha pahalıya satamazsın. 2.elde en az zarar 16 GB versiyonunda olur.

Piyasada en çok satılan,bulunan 16 GB modeli zaten. 2.elde para edecek mi sorusu saçma olur. 64 GB versiyonuna 300 TL fazla verirsin ama satarken 300 TL daha pahalıya satamazsın. 2.elde en az zarar 16 GB versiyonunda olur.

Teşekkürler tavsiyeniz için. Hafıza konusunu biraz daha düşünüp (yetip yetmeyeceği) kararımı vereceğim. Aldığım zaman resimleri buraya eklerim.

Hafıza yetersizliği ve 64GB'nin 2700+ olmasından dolayı S6 seçeceğim gibi duruyor bakalım...
S6 almanı tavsiye etmiyorum. Onun yerine tercih etmeyi düşünmediğin LG G4 öneririm. Sebepleri:
*Daha iyi bir yazılıma sahip.
*Daha iyi bir optimizasyona sahip. (Kullanıcıların en çok göz ardı ettiği maddedir. Bir cihazda olması gerek en önemli şey, yüksek donanımdan önce optimizasyondur.)
*Daha iyi bir kamera ve ekrana sahip.
*Daha iyi güncelleme desteğine sahip.
*Daha iyi kullanıma, tutuş kolaylığına sahip.
*300TL daha ucuz.
*Piyasada değeri daha yavaş düşüyor.
*Aksesuarda, kullanıcının cebine daha uygun bir firma.

Ama LG'den ağzım yandı diyorsun ya. LG'nin eski telefonunu kullanmışsın ama benim gibi bir G2 kullanmış olsaydın kesinlikle LG G4 tercih ederdin. Hatta belki de hâlâ değiştirme ihtiyacı hissetmeyecektin. LG'nin kötü ve kalitesiz telefonları mazide kaldı.
Elbette hangi markayı alırsan al, %100 kusursuz cihaz satın alacağının garantisini kimse veremez. Ama Samsung'tan ağzının daha çok yanacağına emin olarak uzak durmanı tavsiye ediyorum. Emin ol, LG G4, S6'dan daha iyi. S6 almaya karar verebildiysen, LG G4 alman senin için çok daha iyi olur.
Ben iPhone'u da asla önermeyen biriyim ama son seçenek olarak bu tarz ikilemde kalan kişilere, Samsung karşısında iPhone'u öneririm. Kesinlikle Samsung düşmanıyım, sebebi de hem benim, hem de ailemdekilerin ve yakınımdakilerin ağızlarının çok defa yanmış olmasıdır.

Next-gen olan S6'yı almalısın. Technopat'ın incelemesini izlemediysen kesinlikle izle.

S6 almanı tavsiye etmiyorum. Onun yerine tercih etmeyi düşünmediğin LG G4 öneririm. Sebepleri:
*Daha iyi bir yazılıma sahip.
*Daha iyi bir optimizasyona sahip. (Kullanıcıların en çok göz ardı ettiği maddedir. Bir cihazda olması gerek en önemli şey, yüksek donanımdan önce optimizasyondur.)
*Daha iyi bir kamera ve ekrana sahip.
*Daha iyi güncelleme desteğine sahip.
*Daha iyi kullanıma, tutuş kolaylığına sahip.
*300TL daha ucuz.
*Piyasada değeri daha yavaş düşüyor.
*Aksesuarda, kullanıcının cebine daha uygun bir firma.

Ama LG'den ağzım yandı diyorsun ya. LG'nin eski telefonunu kullanmışsın ama benim gibi bir G2 kullanmış olsaydın kesinlikle LG G4 tercih ederdin. Hatta belki de hâlâ değiştirme ihtiyacı hissetmeyecektin. LG'nin kötü ve kalitesiz telefonları mazide kaldı.
Elbette hangi markayı alırsan al, %100 kusursuz cihaz satın alacağının garantisini kimse veremez. Ama Samsung'tan ağzının daha çok yanacağına emin olarak uzak durmanı tavsiye ediyorum. Emin ol, LG G4, S6'dan daha iyi. S6 almaya karar verebildiysen, LG G4 alman senin için çok daha iyi olur.
Ben iPhone'u da asla önermeyen biriyim ama son seçenek olarak bu tarz ikilemde kalan kişilere, Samsung karşısında iPhone'u öneririm. Kesinlikle Samsung düşmanıyım, sebebi de hem benim, hem de ailemdekilerin ve yakınımdakilerin ağızlarının çok defa yanmış olmasıdır.

Kullandığım eski de olsa G serisiydi ve o yüzden düşünmüyorum fakat fikrinize saygım var. Ayrıca ben de elimde baktım güzel geldi ama sizinki gibi benim durumumda biraz :)

Bu telefonların hesi iyi telefonlar. Ama aralarından Note 4 tavsiye ederim. Bekleme imkanın var ise Note 5 beklemeni öneririm.

Öneriniz için teşekkürler.

Next-gen olan S6'yı almalısın. Technopat'ın incelemesini izlemediysen kesinlikle izle.

Öneriniz için teşekkürler.

Uzun Ömürlü bir cihaz istiyorsan mutlaka iPhone 6 al. Ve pek fazla birsey kullanmıyorsan 16gb yeticektir, iOS 8 5gb iken iOS 9 1.3gb yer kaplıyor.
Yada hem uygun hemde büyük ekranlı istiyorsan lg G3 yada G4 tavsiye ederim, ekranı büyük ve çok güzel.

Uzun Ömürlü bir cihaz istiyorsan mutlaka iPhone 6 al. Ve pek fazla birsey kullanmıyorsan 16gb yeticektir, iOS 8 5gb iken iOS 9 1.3gb yer kaplıyor.
Yada hem uygun hemde büyük ekranlı istiyorsan lg G3 yada G4 tavsiye ederim, ekranı büyük ve çok güzel.

LG önceden de mesajlarda belirttiğim gibi düşünmüyorum. 1.3GB yer kapladığına dair bir makale var mı acaba? Hiç IOS kullanmadım ve makaleye rastlamadım da mevcutsa atarsanız sevinirim.

LG önceden de mesajlarda belirttiğim gibi düşünmüyorum. 1.3GB yer kapladığına dair bir makale var mı acaba? Hiç IOS kullanmadım ve makaleye rastlamadım da mevcutsa atarsanız sevinirim.
Mobilim link atamıyorum, Apple'ın sitesine girip iOS 9 makalesini okursanız en altta görebilirsiniz. Tavsiyem baştan sona okuyun, fikriniz değişecektir. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı