iPhone 6'dan S6'ya Geçmek

Olay üstündeki yazı değil, samsung pek çok iyi telefon da üretti. Ama farklı olacam diye ne yaptığını şaşırdı, deneme yanılma yapar gibi piyasaya telefon sürdü, elinde kalanlar oldu. Samsung'un ürünlerini test ettiğinden şüpheliyim. Bence adamlar biz müşteriye ürünü satıp bizi tester olarak kullanıyorlar. Oyunlardaki beta yada early access'lar gibi. Şahsen ben artık samsung'a sıcak bakmıyorum, insanlar da mesafeli davranıyor artık. Şimdi nasıl toparlanacak allah bilir...
İphone 6 ilk çıktığında bazı akıllılar s3 ' e benzetiyodu şuanki s6 acaba neye benziyor.

İphone 6 ilk çıktığında bazı akıllılar s3 ' e benzetiyodu şuanki s6 acaba neye benziyor.
Kenarlarını benzettikleri içn s3 dediler. Açıkçası Apple ile Samsung piyasada sadece iki marka varmış gibi sadece birbirini görüyor, kedi köpek gibi kavga ediyorlar. Bu aptallıkları yüzünden ikisini de zor günler bekliyor. Al birini vur ötekini...

Apple o kadar iyise samsung'u neden rakip olarak görüyor ?

Kenarlarını benzettikleri içn s3 dediler. Açıkçası Apple ile Samsung piyasada sadece iki marka varmış gibi sadece birbirini görüyor, kedi köpek gibi kavga ediyorlar. Bu aptallıkları yüzünden ikisini de zor günler bekliyor. Al birini vur ötekini...

Apple o kadar iyise samsung'u neden rakip olarak görüyor ?
Apple ' dan sonra en çok hasılat yapan firma samsung ' ta ondan samsung sürekli telefon çıkarıyor apple bir telefon çıkarıyor satış rekorları kırıyor.

Apple ' dan sonra en çok hasılat yapan firma samsung ' ta ondan samsung sürekli telefon çıkarıyor apple bir telefon çıkarıyor satış rekorları kırıyor.
Bence iki firmada şımarık çocuklar gibi davranıyor. Bu tutumları "Özellikle Samsung'un" devam ederse piyasadaki yerlerini kaybedecekler...

@Cihat 53
Tamam anladık, sen Apple kullan. :) Bir şey biliyoruz da konuşuyoruz. Evimde 3 iPad, 1 iPhone 5, 1 Macbook Pro, 1 iPod var. Zamanında iyi ürünlerdi ama artık apple kendini bozdu. Eski kalitesi yok. (Cihazın kalitesi diye anlarsın şimdi, işletim sisteminden bahsediyorum. Gerçi son macbook air rezaleti de cihazlarının yeni kalitesini de ortaya koydu ama... Samsung'dan pek farkı kalmadı...) Şimdi ne halt ettik de apple'a bu kadar para verdik diye yanıyoruz. Apple'ın kısıtlamaları bir yana, yaptığı saçmalıklar ve pislikler akıllara zarar.

Android'den IOS'a geçiyorsun, elbet ilk başlarda aratır fakat daha sonra alışırsın.
Sen çok yanlış anlamışsın, arkadaş S6'dan iPhone 6'ya geçmiyor, iPhone 6'dan S6'ya geçiyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kere iOS kullanmış, Apple kalitesini görmüş biriden bunu beklemezdim. :) Arkadaşın dediği terim çok doğru. Attan inip eşeğe binmek. Tamam yeni nesil donanımlar, zaten birbirini o kadar da aratmayacaktır ona sözüm yok ama buglarla ve açıklarla dolu Android'i, iOS ile kesinlikle karıştırmayın. Satın alanlar ürüne para verdiği kadar işletim sistemini de para veriyor ve kullanmayanlar Apple bu parayı hak etmiyor, Android alın daha ucuz diyorlar. Ama zaten kullanmamışlar ki.
En basit örnek vereyim siz bir geliştiricisiniz oyun vs. bir uygulama çıkartacaksınız. Android'de yüzlerce çeşit donanım ve telefon var. Bu donanımlara optimizasyon yapmak mı kolay yoksa Apple'ın zaten belirli olan ve kısıtlı sayıda olan telefonuna mı optimizasyon yapmak kolaydır? cevabı herkes biliyor. Üstelik paralı bir uygulamanın iOS'ta satış oranı Android'i ezip geçiyor. Android'de ise free uygulamaların indirimi tavan yapmış. Bir geliştiricinin gözünden uygulama çıkarmak istediğim platformu ben olsam böyle yorumlardım. Mükemmel yazılım desteğini söylemiyorum bile. iPhone 6+ çıksa da hala iPhone 4S ve daha eski telefonlara tüm güncellemeler açık. Biri çıkıp da bana Samsung'un şuana kadar telefonlarına 1 yıldan fazla güncelleme desteği verdiğini söyleyebilir mi? :)
Hiç unutmam ilk mobil cihazım Samsung bir tabletti. İlk düşürüşüm de telefon şarj almamaya başladı. Büyük ihtimal tamamen plastik olduğundan bataryasına zarar vermiştim. Uzun süre oyun oynayıp ellerim terledikten sonra plastiğin verdiği hissiyatı unutmuyorum bile. İlk Apple cihazım iPad 4 olmuştu. Metal kasasının ve camının verdiği hissiyat beni o kadar tatmin etmişti ki özellikle Samsung'un abartılmış renklerinle dolu panelinden sonra. iPad 4'ü 2-3 kere düşürdüğümü hatırlıyorum, camının mı, kasasının mı üstüne düştüğünü söyleyemem ama gerçekten ekranda ve kasada 1 çizik bile yok. Canavar gibi çalışıyor hala.
Tüm mesajını okuyup uzun bir düzenleme çabasına girdim öncelikle bilgin olsun.

Şimdi tek tek tezlerini nasıl çürüttüğümü göreceksin.
  1. Apple kalitesi? Apple kalitesi dediğin şey sadece ve sadece yazılımdan ibaret. İçindeki kullanılan bir çok temel yongada Samsung'un fabrikasından çıkan ürünler kullanılıyor ve üstünde Samsung'un logoları basılı.
  2. "Açıklarla ve buglarla dolu Android..." iOS'un çok güvenli olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun. Linux temelli en çok açık ve virüs Apple'in geliştirdiği sürümlerde. Bunu biliyor muydun peki? Hatta bu değerin Windows'un açıklarına oranla iki üç kat daha fazla olduğunu? Önce şu toz pempe Apple rüyasından uyansan diyorum?
  3. "Şu Apple gereksiz pahalı..." yorumlarını yapanların önceden Apple ürünlerini kullanmadığını nereden biliyorsun?
  4. "Android'de mi daha yüksek optimizasyon olur yoksa iOS'ta mı?" olayında telefona göre optimizasyon yapmıyorsun, mimariye ve ekran çözünürlüğüne göre yapıyorsun. ARM işlemci mimarisi için Android'de eğer optimizasyon yaparsa tüm ARM mimarili işlemci kullanan Android cihazlarda optimizasyonu sağlamış olursun. Ama Apple her ürününde işlemcinin yapısını değiştiriyor ve geliştiricilerin şu cihazla tam uyumlu diyebilmesi için elinde o cihazın olması gerektiğini de biliyor musun? Ek olarak Android için herhangi bir platform üzerinden uygulama yazabilirsin ama Apple ürünleri için Mac kurulu bir bilgisayara ihtiyacın olduğunu da biliyor musun?
  5. Halen iPhone 4S ve aşağısı için tüm güncellemeler açık demişsin. 4S en son iOS 8'in tüyleri tek tek yolunmuş bir sürümünü aldı ve bu sürüm telefonun kasması gibi sorunlarla beraber geliyor. 4S aşağısı ise artık Apple için ölü olarak damgalandı.
  6. Samsung'un 1 yıldan fazla güncelleme desteği verdiğini gören oldu mu diyorsun ama Samsung Galaxy Note 2 için piyasaya çıktıktan 2 yıl sonraki kesin güncelleme alma desteği süresini bile geçtiğini hatırlatmak isterim. 4.1.1 ile piyasaya çıkan cihaz en son 4.4.2'ye güncellendi (4.1.2/4.3'e göre muazzam stabil) ve şimdi de en son Android 5 Lollipop güncellemesini Mayıs - Haziran gibi alacak.
  7. Samsung tablette oluşabilecek bir hasar senin cihazı nasıl düşürdüğüne, üretimdeki hatalara ve uzun süren kullanımına bağlı olarak değişecektir. Aynı şekilde Apple ürünleri içinde. Bu arada içinde SSD olan bir notebook düşün tabletleri. Düşürdüğünde sadece kasasında ve ekranında oluşursa hasar oluşur. Yoksa performansta bir sıkıntı oluşmaz.

@Cihat 53
Tamam anladık, sen Apple kullan. :) Bir şey biliyoruz da konuşuyoruz. Evimde 3 iPad, 1 iPhone 5, 1 Macbook Pro, 1 iPod var. Zamanında iyi ürünlerdi ama artık apple kendini bozdu. Eski kalitesi yok. (Cihazın kalitesi diye anlarsın şimdi, işletim sisteminden bahsediyorum. Gerçi son macbook air rezaleti de cihazlarının yeni kalitesini de ortaya koydu ama... Samsung'dan pek farkı kalmadı...) Şimdi ne halt ettik de apple'a bu kadar para verdik diye yanıyoruz. Apple'ın kısıtlamaları bir yana, yaptığı saçmalıklar ve pislikler akıllara zarar.

Hahahahaha :ROFL: haklısın.

Sen çok yanlış anlamışsın, arkadaş S6'dan iPhone 6'ya geçmiyor, iPhone 6'dan S6'ya geçiyor :)

Tüm mesajını okuyup uzun bir düzenleme çabasına girdim öncelikle bilgin olsun.

Şimdi tek tek tezlerini nasıl çürüttüğümü göreceksin.
  1. Apple kalitesi? Apple kalitesi dediğin şey sadece ve sadece yazılımdan ibaret. İçindeki kullanılan bir çok temel yongada Samsung'un fabrikasından çıkan ürünler kullanılıyor ve üstünde Samsung'un logoları basılı.
  2. "Açıklarla ve buglarla dolu Android..." iOS'un çok güvenli olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun. Linux temelli en çok açık ve virüs Apple'in geliştirdiği sürümlerde. Bunu biliyor muydun peki? Hatta bu değerin Windows'un açıklarına oranla iki üç kat daha fazla olduğunu? Önce şu toz pempe Apple rüyasından uyansan diyorum?
  3. "Şu Apple gereksiz pahalı..." yorumlarını yapanların önceden Apple ürünlerini kullanmadığını nereden biliyorsun?
  4. "Android'de mi daha yüksek optimizasyon olur yoksa iOS'ta mı?" olayında telefona göre optimizasyon yapmıyorsun, mimariye ve ekran çözünürlüğüne göre yapıyorsun. ARM işlemci mimarisi için Android'de eğer optimizasyon yaparsa tüm ARM mimarili işlemci kullanan Android cihazlarda optimizasyonu sağlamış olursun. Ama Apple her ürününde işlemcinin yapısını değiştiriyor ve geliştiricilerin şu cihazla tam uyumlu diyebilmesi için elinde o cihazın olması gerektiğini de biliyor musun? Ek olarak Android için herhangi bir platform üzerinden uygulama yazabilirsin ama Apple ürünleri için Mac kurulu bir bilgisayara ihtiyacın olduğunu da biliyor musun?
  5. Halen iPhone 4S ve aşağısı için tüm güncellemeler açık demişsin. 4S en son iOS 8'in tüyleri tek tek yolunmuş bir sürümünü aldı ve bu sürüm telefonun kasması gibi sorunlarla beraber geliyor. 4S aşağısı ise artık Apple için ölü olarak damgalandı.
  6. Samsung'un 1 yıldan fazla güncelleme desteği verdiğini gören oldu mu diyorsun ama Samsung Galaxy Note 2 için piyasaya çıktıktan 2 yıl sonraki kesin güncelleme alma desteği süresini bile geçtiğini hatırlatmak isterim. 4.1.1 ile piyasaya çıkan cihaz en son 4.4.2'ye güncellendi (4.1.2/4.3'e göre muazzam stabil) ve şimdi de en son Android 5 Lollipop güncellemesini Mayıs - Haziran gibi alacak.
  7. Samsung tablette oluşabilecek bir hasar senin cihazı nasıl düşürdüğüne, üretimdeki hatalara ve uzun süren kullanımına bağlı olarak değişecektir. Aynı şekilde Apple ürünleri içinde. Bu arada içinde SSD olan bir notebook düşün tabletleri. Düşürdüğünde sadece kasasında ve ekranında oluşursa hasar oluşur. Yoksa performansta bir sıkıntı oluşmaz.
Süper moderatörüm benim çok yanlış sularda yüzüyosun dikkat ette köpek balığı kapmasın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı