iPhone 6S hala alınır mı?

Amaca göre değişir, benim gibi telefonu sadece arama yapmak ve dışarıda kullanmak için tercih ediyorsan alınır. Fakat ben gün boyu kullanacağım dersen

Zaten oyun oynamıyorum küçük oyunlar oynarım candy crus gibi adınını doğru yazamadım herhalde oyunun Discord'a girsin yeter Instagram YouTube açsında.

O zaman iPhone 6S hayırlı olsun iyi bir seçim.

Neden seçmiyorum söyleyeyim mi Android cihazlar kasıyor 2. elleri ondan yani Android düşmanı değilim.

Alınabilir. iPhone 7-8 ile arasında fazla fark var. Gündelik kullanımda üzmez. Bataryası orijinal ve yüksek pil sağlıklı bulmaya çalışın.

Bütçem yetse iPhone 7 veya 8 alabilsem aslında yeterde 2 ay dayanmam lazım.

Yüzde 100 gözüküyorsa çakma ucuz batarya vardır.

Buradaki telefoncularda pahalı iPhone 6S 2 el internetten alıyorum risklimi davranıyorum.

İkinci elden ben de telefon aldım. İlk 1800 TL'ye iphone 6s aldım, ekranı sahte geldi ve bataryası da büyük ihtimal sahteydi. (Pil sağlığı yüzde 100 olan iphone 6s'lerin yüzde 99'unun bataryası sahtedir çünkü bu kadar eski bir cihazın bataryası full sağlıkta kalamaz. O yüzden yüzde 85-99 arasında bir şeyler bulmaya çalışın.) 5 dakika menüde gezdim, yüzde 12 şarj gitti ve parmak izi de çalışmıyordu. Direkt iade ettim. Şimdi açıkça söyleyeyim, makul fiyatlara temiz bir iphone 6s bulmak biraz zor. Ya ekran sahte oluyor, ya bataryası yan sanayi oluyor veya parmak izi çalışmıyor. İphone 6s'i iade ettikten sonra bir telefoncuda 2100 Tl'ye galaxy s8 buldum. İyiki de buldum çünkü 6S'den kat kat daha iyi bir cihaz. Ve makul fiyatlara sağlam bir Galaxy s8 bulma ihtimaliniz çok daha fazla çünkü bu cihazların ekranının sahtesi yok, varsa bile siyahlardan anlayabiliyorsunuz. Amoled ekranın çakması yok. Bataryası biraz şans ancak bana gayet iyi bataryaya sahip bir cihaz denk geldi. Parmak izlerinde çalışmama sorunu da olmuyor. Alacağın temiz bir Galaxy s8, s9 iphone 6s'den çok daha mantıklı olacaktır. Ekranı bile yeter s8'i almak için, 2000 Tl'ye başka hangi cihaz amoled ekran sunabiliyor ki ? He yok illa ben iphone isterim diyorsan şunlara dikkat et;

1- Ekrana bak eğer mavi tonlar baskınsa, renk ayarı pek iyi değilse sahtedir, alma.

2- Batarya sağlığı yüzde 100 ise alma, çok yüksek ihtimal sahtedir.

3- Parmak izi çalışıyor mu ona bak, çalışmıyorsa alma çünkü hem garanti olarak ekran değişmiştir hem de parmak izi bozulmuştur.

Bu 3 kriteri karşılıyorsa alabilirsin.

İkinci elden ben de telefon aldım. İlk 1800 TL'ye iPhone 6S aldım, ekranı sahte geldi ve bataryası da büyük ihtimal sahteydi. (pil sağlığı yüzde 100 olan iPhone 6S'lerin yüzde 99'unun bataryası sahtedir çünkü bu kadar eski bir cihazın bataryası Full sağlıkta kalamaz. O yüzden yüzde 85-99 arasında bir şeyler bulmaya çalışın.) 5 dakika menüde gezdim, yüzde 12 şarj gitti ve parmak izi de çalışmıyordu. Direkt iade ettim. Şimdi açıkça söyleyeyim, makul fiyatlara temiz bir iPhone 6S bulmak biraz zor. Ya ekran sahte oluyor, ya bataryası yan sanayi oluyor veya parmak izi çalışmıyor. iPhone 6S'i iade ettikten sonra bir telefoncuda 2100 TL'ye Galaxy S8 buldum. İyi ki de buldum çünkü 6S'den kat kat daha iyi bir cihaz. Ve makul fiyatlara sağlam bir Galaxy S8 bulma ihtimaliniz çok daha fazla çünkü bu cihazların ekranının sahtesi yok, varsa bile siyahlardan anlayabiliyorsunuz. AMOLED ekranın çakması yok. Bataryası biraz şans ancak bana gayet iyi bataryaya sahip bir cihaz denk geldi. Parmak izlerinde çalışmama sorunu da olmuyor. Alacağın temiz bir Galaxy S8, S9 iPhone 6S'den çok daha mantıklı olacaktır. Ekranı bile yeter S8'i almak için, 2000 TL'ye başka hangi cihaz AMOLED ekran sunabiliyor ki? He yok illa ben iPhone isterim diyorsan şunlara dikkat et;

1- ekrana bak eğer mavi tonlar baskınsa, renk ayarı pek iyi değilse sahtedir, alma.

2- batarya sağlığı yüzde 100 ise alma, çok yüksek ihtimal sahtedir.

3- parmak izi çalışıyor mu ona bak, çalışmıyorsa alma çünkü hem garanti olarak ekran değişmiştir hem de parmak izi bozulmuştur.

Bu 3 kriteri karşılıyorsa alabilirsin.

Açıklamalarında yazıyorlar zaten ve Android 2.el almak istemiyorum istesem General Mobile GM 8 alırım 2.el olarak daha ucuz 800 TL.

Açıklamalarında yazıyorlar zaten ve Android 2.el almak istemiyorum istesem General Mobile GM 8 alırım 2.el olarak daha ucuz 800 TL.

Ve pil sağlığı yüzde 85 90 olanları almaya çalışırım. https://www.sahibinden.com/ilan/iki...fonu-modeller-apple-6s-16-gb-1052063702/detay bu sitede var bunu alabilirmiyim

Ve pil sağlığı yüzde 85 90 olanları almaya çalışırım. https://www.sahibinden.com/ilan/iki...fonu-modeller-apple-6s-16-gb-1052063702/detay bu sitede var bunu alabilirmiyim
Bütçenizi şimdi gördüm. Bu bütçeyi hiç yükseltme şansınız yoksa satıcıya parmak izinin çalışıp çalışmadığını ve batarya sağlığı yüzdesini sorun. Batarya sağlığı yüzde 100 altında ise ve parmak izi çalışıyorsa alınabilir. Ancak bazı tamirciler parmak izini bozmadan da ekran değişimi yapabiliyorlar. Elden alırken ekran tonlarını kontrol et, ekran da orijinal ise alabilirsin. Ancak 16 GB gerçekten yetersiz, en az 32 GB almanız daha iyi olacaktır.

Soldaki ekran orijinal, sağdaki çakma
Ekran Görüntüsü (79).png

Gördüğün gibi orijinal ekranda renk sıcaklığı 6.5K'ya daha yakınken sağ taraftaki çakma ekranda renk sıcaklığı ile hiç uğraşılmamış ve tutarlı renk kalibrasyonundan oldukça uzak.

Tekrar söylüyorum, bütçenizi yükseltebilirseniz mükemmel olur. 2-3K'ya ikinci elde çok daha iyi, sizi uzun süre götürebilecek cihazlar mevcut.

Bütçenizi şimdi gördüm. Bu bütçeyi hiç yükseltme şansınız yoksa satıcıya parmak izinin çalışıp çalışmadığını ve batarya sağlığı yüzdesini sorun. Batarya sağlığı yüzde 100 altında ise ve parmak izi çalışıyorsa alınabilir. Ancak bazı tamirciler parmak izini bozmadan da ekran değişimi yapabiliyorlar. Elden alırken ekran tonlarını kontrol et, ekran da orijinal ise alabilirsin. Ancak 16 GB gerçekten yetersiz, en az 32 GB almanız daha iyi olacaktır.

Soldaki ekran orijinal, sağdaki çakma.
Eki Görüntüle 1522683

Gördüğün gibi orijinal ekranda renk sıcaklığı 6.5K'ya daha yakınken sağ taraftaki çakma ekranda renk sıcaklığı ile hiç uğraşılmamış ve tutarlı renk kalibrasyonundan oldukça uzak.

Tekrar söylüyorum, bütçenizi yükseltebilirseniz mükemmel olur. 2-3K'ya ikinci elde çok daha iyi, sizi uzun süre götürebilecek cihazlar mevcut.

iPhone dışında 2.el cihaz alamam ama yardımlarınız için sağ ol ve yükseltme şansım en az 1500 1600 TL.

Soldaki ekran orijinal, sağdaki çakma.
Eki Görüntüle 1522683

Ve 16 yeterde artar zaten kullandığım uygulamasayısı 4 5 tane. Uygun fiyata 32 GB varsa tabii ki de alırım.

Geri
Yukarı