İphone 6S İşlemci Arızası

Aliexpressten 128 GB anakart alsam direkt anakart değişimi yapıp Nand bilgilerini kopyalatsak herhangi bir sorun olur mu acaba ? İcloud ya da İmei için ?

1-2 yıl daha götürür diye düşünüyordum ben o nedenle yeni telefon almak istemedim. Zaten fiyatlar da baya uçuk.
1-2 yıl daha güncelleme alsa bana yeter, ilk günkü kadar hızlı çalışıyordu. Tamir olmazsa 8 almayı düşünüyorum.

Anakart yine işlem görmüş oluyor dostum bir şey degismiyor ki.
Anakart değişiminde fiziksel bir müdahile olmadan eski anakarttan bilgileri alıp yenisine kopyalayabiliyorlar hocam.
Anakart değişmeden sadece Nand'ı değiştirmek istersen mecburen müdahile oluyor eski Nand sökülüp yerine yeni Nand monte ediliyor.

Telefon şu an bu serviste.

Çalışmayan anakarttan bilgiler alınıyorsa olabilir. Ama vergisiyle beraber Çinden getirmek 800 900 lirayı bulur. Onun yerine çıkma bulup taksan daha hızlı olur en azından IMEI falan uğraşmazsın.

115 dolar 128 GB. Renk bilgisini de değiştirebiliyormuş servis mesela anakart gold ise silver yapabiliyorlar o sorun değil. Gümrüğe takılacağını pek sanmıyorum ama çıkma daha mantıklı tabi ki en azından 1 ay beklemek zorunda kalmam.

Biraz araştırdım anakart değişiminden kaynaklı imei değişirse değiştiren servisten belge alınıp bu belge ile yeni imei (sanırım ücretsiz) kayıt yapılabiliyormuş. Buna da pek gerek kalacağını sanmıyorum çünkü imei Nand'da kayıtlı ve başka Nand'a kopyalanabiliyor.

Teşekkür ederim yardımların için hocam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı