iPhone 7 2020'de alınır mı?

Apple üst segment telefon üreten bir firma dolayısıyla telefon ömürleri uzun. 2016'da çıkan Android telefonlar demişsiniz. Giriş, orta, üst segment olmak üzere binlerce Android cihaz var hangileriyle karşılaştırdınız? Kaldı ki yazılım desteğiyle hala stabil çalışması yeni teknolojilerden eksik olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Galaxy S7 vardı bende ve 2016 Şubat'ta tanıtılmıştı. Kendisi S serisi bir amiral gemisiydi. Öve öve bitiremedikleri S7. Onu bıraktım 3 Gündür SE 2 kullanıyorum. S7 gayet sorunlu bir cihaz artık. Bugları, yanıt vermemeleri, kararsız çalışan uygulamaları vs. gayet de baş gösterdi teker teker. SE 2 ile gayet iyi anlaşıyoruz ki daha birkaç aylık bir telefon. Gönül rahatlığıyla 2025'e(ki en az bu tarihe) kadar sorunsuz kullanabileceğimin rahatlığı var üzerimde. S7'nin Android 8.0'da kaldığını, Nisan ayında son güvenlik güncellemesini de almış olup, güvenliğinin de aslında kesilmiş olduğunu belirtmek isterim. Bir de daha geçen hafta 2015 yapımı 6S'in iOS 14 güncellemesi almış olması ve hala 2013 yapımı 5S'in çevremde kullanılıyor olması gibi şeyleri de es geçmemek lazım.
Konu sahibi için de öneri olarak, 4000TL bütçeniz var ise ve özellikle aynı kasayı istiyorsanız bir süre daha bekleyip bütçe arttırıp SE 2 almanızı öneririm. İnternette Hepsiburada'da vs. güvenilir satıcılardan 4800 bandına kadar bulabilirsiniz eğer takip ederseniz.

4000 TL bütçe.

Xiaomi Note 9 Pro, Xiaomi Mi 9 T, Samsung Galaxy A51.
Galaxy S7 vardı bende ve 2016 şubat'ta tanıtılmıştı. Kendisi s serisi bir amiral gemisiydi. Öve öve bitiremedikleri s7. onu bıraktım 3 gündür SE 2 kullanıyorum. S7 gayet sorunlu bir cihaz artık. Bugları, yanıt vermemeleri, kararsız çalışan uygulamaları vs. gayet de baş gösterdi teker teker. SE 2 ile gayet iyi anlaşıyoruz ki daha birkaç aylık bir telefon. Gönül rahatlığıyla 2025'e(ki en az bu tarihe) kadar sorunsuz kullanabileceğimin rahatlığı var üzerimde. S7'nin Android 8.0'da kaldığını, Nisan ayında son güvenlik güncellemesini de almış olup, güvenliğinin de aslında kesilmiş olduğunu belirtmek isterim. Bir de daha geçen hafta 2015 yapımı 6S'in iOS 14 güncellemesi almış olması ve hala 2013 yapımı 5S'in çevremde kullanılıyor olması gibi şeyleri de es geçmemek lazım.
Konu sahibi için de öneri olarak, 4000TL bütçeniz var ise ve özellikle aynı kasayı istiyorsanız bir süre daha bekleyip bütçe arttırıp SE 2 almanızı öneririm. İnternette Hepsiburada'da vs. güvenilir satıcılardan 4800 bandına kadar bulabilirsiniz eğer takip ederseniz.

Tamamen bakış açısı. Benim çevremde de 5S kullanan var ama bu 5S in stabil olduğu anlamını taşıyor mu? 6S bile stabil değil. Apple'in kalitesini, yazılım desteğini yalanlayacak halim yok zaten. Ama 2016'da çıkmış telefon şurada 2021'e girdiğimiz dönemde alınmaz. Ha mesele 5 senelik olması mı? Hayır. Ama o 5 sene içinde telefon standartları değişti ve iPhone 7 bu standartı karşılamıyor. Soranlara ben iPhone X aşağısı önermiyorum. SE 2 ise henüz yeni bir cihaz ama aynı bütçeye önerebileceğim farklı telefonlar olur.

@Yavuzthegreat Ben sadece 2016'da çıkan hangi androidleri karşılaştırdınız sorunuza cevap vermek istedim. Ayrıca 5s-6s harika, stabil gibi bir şey söylemedim. Fakat Android tarafından iyi performans verdikleri aşikar. Ayrıca sıfır 7 kesinlikle alınmamalı zaten. Başka bir arkadaş da ikinci el temiz bulunursa neden alınmasın demişti. Ben de SE 2 önerdim sıfır olarak. Eğer çok bir beklentisi olsa burada 7'yi tartışmayız zaten direkt 11-12 serilerine yönlendiririz. Konu farklı.

@Yavuzthegreat ben sadece 2016'da çıkan hangi Android'leri karşılaştırdınız sorunuza cevap vermek istedim. Ayrıca 5S-6S harika, stabil gibi bir şey söylemedim. Fakat Android tarafından iyi performans verdikleri aşikar. Ayrıca sıfır 7 kesinlikle alınmamalı zaten. Başka bir arkadaş da ikinci el temiz bulunursa neden alınmasın demişti. Ben de SE 2 önerdim sıfır olarak. Eğer çok bir beklentisi olsa burada 7'yi tartışmayız zaten direkt 11-12 serilerine yönlendiririz. Konu farklı.

S7 Edge, C9 Pro, LG G5 donanımsal açıdan temiz ise hala kullanılabilen telefonlar ve çıkış yılları 2016. dediğim gibi Apple'ın kalitesini tartışmıyorum zaten ama ne sıfır ne de ikinci el olarak iPhone 7 önermiyorum, arkadaş bütçem 4000 lira demiş siz de iPhone SE önermişsiniz. Üstüne para eklemesine gerek kalmadan alabileceği daha iyi telefonlar olduğunu düşündüğümü söylemek istedim ben de. İkinci el kısmına gelecek olursak 2000 liraya hadi biraz daha yükseltelim 2300 bandına kadar garantili yeni nesil ikinci el telefon almak mümkün bu yüzden de iPhone 7 almak mantıksız dedim olay bu.

Sıfır olarak XR aşağısı iphone olmaz alacak iseniz ikinci el alın diğer markalara bulaşmanızı önermem ilerde model yükseltirseniz sizin içinde daha iyi olur ayrıca İphone 7 ve X arası cihazlar günümüzde kullanılır.

Sıfır olarak tabi alınmaz ama ikinci el olarak uzun bir süre yazılım desteği ile yine götürür satacağı zaman az değer kaybı ile satabilir zaten 2500 liraya alabileceğiniz android telefon 2019 çıkışlı oluyor oda 1 güncelleme almış oluyor 2.güncellemesinide alınca yazılım desteği kesildiği için değerini bayağı kaybediyor.Satmak istese zor satıyor.

Geri
Yukarı