iPhone 7 anormal şarj tüketimi

Ben de iPhone 7 kullanıyorum sıfır aldım ama 2-3 ayda pil sağlığı 83'e kadar düştü ama o zamanlarda PUBG Mobile bağımlısıydım, deli gibi oynuyordum. Şu an oynamıyorum ama herhalde ondan oldu ve şu an normal kullanımda (sosyal medyada gezinme, az pil harcayan oyunlar oynama) bir günün sonunda %20 - %30 civarlarında oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi forumlar. 2 gün önce Oppo A73'ten iPhone 7'ye geçiş yaptım. Yeni bir cihaz aldığımda ilk günler Full yüklenirim bataryası, gücü nasıl diye. Normal kullanımım öyle değil. Fakat iPhone 7'de, inanılmaz bir şarj tüketimi var. Bluetooth ile akıllı bilekliğim bağlı, onun dışında yine Bluetooth ile ara sıra kulaklığımı bağlıyorum. 1 saat Spotify'dan müzik dinleyince tam şarjdan %30'lara iniyor. Oppo A73'te hızlı şarj vs. vardı acaba ondan buna geçince mi bu kadar etkiledi bilmiyorum fakat durum iPhone 7'de mi böyle yoksa benim cihazımda mı sorun? Yenilenmiş bir cihaz. Bataryası değişmiş %100 gözüküyor pil sağlığı. Şimdiden teşekkürler.

Hocam bende de iPhone 7 var lakin hiç pilimi değiştirmedim 4 yıldır aynı batarya ve benim pil sağlığım %50 olmasına rağmen 1 saat Spotify'den müzik dinleyince benim bile %30 ya düşüyor ya düşmüyordur yani pili %100 olan bir cihazın mantıken en fazla %10-15 düşmesi lazım. Yenilenmiş cihazların illa bir şeyi değilmiş oluyor. Muhtemelen yan sanayi bir pil var içinde. Ama garip bir durum orijinal batarya ile değiştirin desem o da mantıksız kaçacak bilginiz olsun diye diyorum :)

Hocam bende de iPhone 7 var lakin hiç pilimi değiştirmedim 4 yıldır aynı batarya ve benim pil sağlığım %50 olmasına rağmen 1 saat Spotify'den müzik dinleyince benim bile %30 ya düşüyor ya düşmüyordur yani pili %100 olan bir cihazın mantıken en fazla %10-15 düşmesi lazım. Yenilenmiş cihazların illa bir şeyi değilmiş oluyor. Muhtemelen yan sanayi bir pil var içinde. Ama garip bir durum orijinal batarya ile değiştirin desem o da mantıksız kaçacak bilginiz olsun diye diyorum :)
Apple'a göndersem değişim yaparlar mı? Fiyatı çok pahalı gelmedi bana.
Bataryası 1970 mAh bir telefon için normal.

Ayrıca Orijinal olmamasını şu anda hissetmezsiniz. 3-5 ay sonra batarya sağlığı hızlı düşünce farkedersiniz.
Hocam telefonu 1 ay önce aldık. Pil sağlığı %100'den düşmedi. Fakat dediğim gibi inanılmaz derecede şarj yiyor.

Fiyatı pahalı gelmediyse yaptırabilirsiniz ancak gönderseniz bile bir fark olmaz böyle biraz kullanın o zaman değiştirirsiniz orijinal olmayan bataryaların asıl sorunu Apple’ın bataryasına göre pil sağlığı hızlı düşmesi.
Hocam telefonu 1 ay önce aldık. Pil sağlığı %100'den düşmedi. Fakat dediğim gibi inanılmaz derecede şarj yiyor.
Orijinal olmadığı için hep %100 kalacak o gerçeği göstermiyor.

Yaparlar tabii ki ama 630TL pahalı gelmese bile şu anki batarya en azından 90 bandını görene kadar kullanın derim çünkü daha yeni o içindeki pil de. Ya da yok ben bununla uğraşmam derseniz direkt verin değişim olur.

Sanmıyorum hocam. Yenilenmiş bir cihaz ve batarya sağlığı %100 gözüküyor.

Dediğim gibi, yenilenmiş bir cihaz ve orijinal değil yüksek ihtimalle.
İstediği kadar yenilenmiş olsun batarya kapasitesi çok düşük. Yapacak bir şey yok. Bana 5000 mAh bile yetmiyor. 2000 altı bir mAh değerinden bahsediyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı