iPhone 7 tuşlarını nasıl öğrenebilirim?

Sefa34545HD

Attopat
Daha fazla  
Merhaba yakında iPhone 7 alacağım. İlk kez iOS kullanacağım için de tuşları kullanmayı bilmiyorum. Android'deki gibi geri tuşu vb. olmadığı için. Bana biraz öğretir misiniz o tuşları?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geri dönmek için ekranın en solundan sağa doğru itin, klavyeyi kapatmak için yazdığınız taraftan yukarı kaydırın.

Home tuşu var onu kullanıyorsunuz fiziksel olarak, ayrıca AssistiveTouch var oda Home tuşunun dijital hali. Geriye dönme tuşuda dijital.

Merhaba yakında iPhone 7 alacağım. İlk kez iOS kullanacağım için de tuşları kullanmayı bilmiyorum. Android'deki gibi geri tuşu vb. olmadığı için. Bana biraz öğretir misiniz o tuşları?
Geri tuşu yok genelde uygulamalarda sol üstte vb geri gelme seçeneği oluyor. Orta tuşa bir kere bastığınızda ana menüye dönersiniz. 2 kere bastığınızda arkaplanda açık olan uygulamalar görünür basılı tuttuğunuzda ise siri açılır.

Ana ekran tuşu 1 kere basınca menüye,2 kere ardı ardına basınca açık uygulamalara atar.

Geri tuşu yok genelde uygulamalarda sol üstte vb geri gelme seçeneği oluyor. Orta tuşa bir kere bastığınızda ana menüye dönersiniz. 2 kere bastığınızda arka planda açık olan uygulamalar görünür basılı tuttuğunuzda ise Siri açılır.

Ses tuşları ve kapatma tuşundan bahsetmeye gerek duymadım. Ek olarak sessiz ve normal mod arasında geçiş yapabilrceğiniz bir Switch bulunuyor yanda.

1 kere basarsan masaüstüne(menü) 2 kere basarsan açık uygulamalara basılı tutarsan siri açılır. Normal geri için uygulamadaki geri tuşuna basman lazım.

Babamda iPhone 8 var ben Xiaomi kullanıyorum her telefonunu kullandığımda geri tuşu diye ortadaki tuşun sağındaki boşluğa basıyorum neden geri gitmiyor diye saf saf bakıyorum. 😂 kullandıkça öğrenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı