iPhone 8 pil sağlığı %84 ise değiştirilmeli mi?

Fatieh

Hectopat
Daha fazla  
2 yıldır iPhone 8 kullanıyorum. Çok memnunum. Beni hiç yarı yolda bırakmadı fakat bir sıkıntısı var; o da bataryası. Çok çabuk bitiyor. Şu an sağlığı %84. değiştirmeli miyim diye düşünüyorum.

Apple Yetkili Servise gideceğim. Yani orijinal batarya taktıracağım. Yenisini takınca ne kadar fark eder?

Bataryaların ortalama ömrü 2 yıl oluyor genelde tabi kullanım şeklinize göre de değişir. Bana göre sağlık 85'in altına düştüğünde değiştirmek mantıklı. 1-1.30 saat kadar daha fazla ekran süresi alabilirsiniz tahminen.

Yeni ve orijinal batarya taktırırsanız telefonunuzun pili ilk günkü gibi olur ama %84 seviyesinde iken değiştirmeye çok da gerek yok bence. Batarya sürenizi artıracak ufak ayarlar yapabilirsiniz.

%84 ise daha çok uzun bir yolu var demektir. Bence gittiği yere kadar kullanın.
Baya bir süredir %84’te. Aylardır böyle yani.
Bataryaların ortalama ömrü 2 yıl oluyor genelde tabi kullanım şeklinize göre de değişir. Bana göre sağlık 85'in altına düştüğünde değiştirmek mantıklı. 1-1.30 saat kadar daha fazla ekran süresi alabilirsiniz tahminen.
Zaten iPhone’ların hele de küçük kasa iPhone’ların şarj süresi yeterli değil ama günde birkaç kere şarj etmek zorunda kalıyorum. 10 dakika oyun oynasam yaklaşık %10 hatta daha fazlası gidiyor. Geçen gün gece %56 da bıraktım sabah %39-40 falandı.
Yeni ve orijinal batarya taktırırsanız telefonunuzun pili ilk günkü gibi olur ama %84 seviyesinde iken değiştirmeye çok da gerek yok bence. Batarya sürenizi artıracak ufak ayarlar yapabilirsiniz.
Klasik tüyolar dışında neler yapabilirim?
%65 gibi seviyelere inince değiştirin bence.
O biraz fazla değil mi? 😂

Bence iPhone pil sağlığını test etmenin tek yolu soğukta telefonu kullanmaya çalışmak. Eğer telefonun pili %1 olup anında kapanıyorsa değişime gitme zamanı gelmiş demektir. :D

2 yıldır iPhone 8 kullanıyorum. Çok memnunum. Beni hiç yarı yolda bırakmadı fakat bir sıkıntısı var; o da bataryası. Çok çabuk bitiyor. Şu an sağlığı %84. değiştirmeli miyim diye düşünüyorum.

Apple yetkili servise gideceğim. Yani orijinal batarya taktıracağım. Yenisini takınca ne kadar fark eder?

Hocam %80'in altına düşene kadar gerek yok derinden teknoloji kanalındaki performans ve batarya ömrü videolarını izlemenizi tavsiye ederim bendeki iPhone 6S hız olarak iPhone 7 Plus ve Samsung tarafında A71'e kafa tutuyor hem de %100 pil sağlında sarjı çekerim takarım dikkat etmem 5-6 ekran süresi alıyorum bir de Apple teknik servise fazla para vermeyin dışarıda 200 TL'ye değiştirebilirsiniz.

Ben 27 ay iPhone 8 Plus kullanmıştım. Çok temiz kullandım. Satmaya karar verdiğimde pil sağlığım %82 idi. Dedim ki satmadan önce komple sıfırlayım da satana kadar Youtube izlerim filan falan, takılırım sonra basit bir sıfırlama ile alacak olan kişiye veririm.

Yedekleri aldım, 11 Pro Max’i aldım geçtim. Sonra 8 Plus’ı DFU moda alarak sıfırladım. Pil sağlığım %87’ye çıktı. İsterseniz deneyin fazla veriniz yoksa. Yukarı doğru çıkabilir.

Bunun dışında %80 altına inince zaten Servis uyarısı veriyor. Benim tavsiyem telefon şarj seviyesi %20 %19 gibiyken telefon kapanıyorsa, o halde geldiyse Apple Yetkili Servisi’nde orijinal pil ile değişimi yapılmalıdır.

Bu arada benimki de aylarca %82’de kalmıştı.

Baya bir süredir %84’te. Aylardır böyle yani.

Zaten iPhone’ların hele de küçük kasa iPhone’ların şarj süresi yeterli değil ama günde birkaç kere şarj etmek zorunda kalıyorum. 10 dakika oyun oynasam yaklaşık %10 hatta daha fazlası gidiyor. Geçen gün gece %56 da bıraktım sabah %39-40 falandı.

Klasik tüyolar dışında neler yapabilirim?

O biraz fazla değil mi? 😂
Ben %53'lerde değiştirmiştim emektar iPhone 7'mi.

Yeni konular

Geri
Yukarı