iPhone batarya değişimi performansı artırır mı?

Sizin kullandiğiniz model hangisi hocam? Model modele değişir. Benim alacağım batarya bu gayet iyi yorumlar var.

Modelden modele değişmez, üretici aynıysa kullanılan iç kimyasal ve pilleri aynıdır, ben de bu modeli aldım ama orijinal batarya boyutu 2010 mAh değil 1440 mAh'tır. Bu kadar boyuta böyle bir batarya sığdırıp bu fiyata satmak zaten kandırmaca ki ben de zamanında böyle alıp boşuna çöp ettim cihazı. Kısacası bu Deji'nin tek işe yarayan şeyi o yanında verdiği aparatlarıdır :). Yıl 2017 dikkatinizi çekerim.

Dosya Ekleri

• 15B65EBF-9143-4000-AA8A-4D3974AE97B1.jpeg
    15B65EBF-9143-4000-AA8A-4D3974AE97B1.jpeg
    26,3 KB · Görüntüleme: 47
Ben de bu modeli aldım ama orijinal batarya boyutu 2010 Mah değil 1440 Mah'tır. Bu kadar boyuta böyle bir batarya sığdırıp bu fiyata satmak zaten kandırmaca ki ben de zamanında böyle alıp boşuna çöp ettim cihazı. Kısacası bu Deji'nin tek işe yarayan şeyi o yanında verdiği aparatlarıdır :).
Sizin kullandığınız model eski zaten. Ben öyle düşünmüyorum. Bence sığdırmışlardır belki. Kullanıp kullanmadan bilemeyiz.

Sizin kullandığınız model eski zaten. Ben öyle düşünmüyorum. Bence sığdırmışlardır belki. Kullanıp kullanmadan bilemeyiz.

Hocam sormuşsunuz ben de cavapladım. Eskisi yenisi ne farkeder, internetten kullanıcı yorumları benim aldığım zamanda da çok iyi değildi şu zamanda da iyi değil. Kendinizi kandırmayın ama alın 1 yıl kadar batarya sizi idare eder diye tahmin ediyorum ve ısrarla önermiyorum, kendi fikrinizi dikte edip uygulamak istiyorsunuz çünkü. İyi akşamlar.

Hocam sormuşsunuz ben de cavapladım. Eskisi yenisi ne farkeder, internetten kullanıcı yorumları benim aldığım zamanda da çok iyi değildi şu zamanda da iyi değil. Kendinizi kandırmayın ama alın 1 yıl kadar batarya sizi idare eder diye tahmin ediyorum ve ısrarla önermiyorum, kendi fikrinizi dikte edip uygulamak istiyorsunuz çünkü. İyi akşamlar.

Ya bak 3 yıl önce almişsin tamam. İleride firma gelişmiş ve iyisini sunuyor. Korumaları falan var. Yanı neyi eksik?
Sen sadece 3 yıl önce aldığın bataryadan bahsediyorsun. Yine de fikirleri için teşekkürler. Alıp deneyeceğim zaten. Bir ihtimal sonuçları paylaşırım.

iPhoneların batarya sağlığı ve performans ilişkisi oldukça açıktır. Telefonun pil performansı düştükçe tasarruf etmek için frekans düşürür. Eğer orijinal veya Deji batarya alırsanız tam performans kullanırsınız.

Ya bak 3 yıl önce almişsin tamam. İleri de firma gelişmiş ve iyisini sunuyor. Korumaları falan var. Yanı neyi eksik?
Sen sadece 3 yıl önce aldığın bataryadan bahsediyorsun. Yine de fikirleri için teşekkürler. Alıp deneyeceğim zaten. Bir ihtimal sonuçları paylaşırım.

Hocam kullancı yorumlarının hepsini ben yapmıyorum, araştırın bence şu an güncel yorumlara bakın ona göre karar verin bence. Ben bildiğimi, gördüğümü ve yaşadığımı paylaştım. iPhone 3 yıldır neyse O, Deji 3 yıl önce de vardı. Ben almadan 2 tış önce de yorumları vardı yani fiyat farkı bile zaten 30 TL, bu zaten 3 yılda aynı ürünün artabileceği bir fiyat farkıyken 1440 mAh bir batarya nasıl 2010 mAh olabilir kısmı zaten fiyasko.

Hocam kullancı yorumlarının hepsini ben yapmıyorum, araştırın bence şu an güncel yorumlara bakın ona göre karar verin bence. Ben bildiğimi, gördüğümü ve yaşadığımı paylaştım. iPhone 3 yıldır neyse O, deji 3 yıl önce de vardı. Ben almadan 2 tış önce de yorumları vardı yani fiyat farkı bile zaten 30 TL, bu zaten 3 yılda aynı ürünün artabileceği bir fiyat farkıyken 1440 mAh bir batarya nasıl 2010 mAh olabilir kısmı zaten fiyasko.

Batarya li-polmyer yani batarya kapistesini artırabilirsin sanırım. Zaten güncel yoruma bakıp alacağım. Yani kötü yorumlar görmedim. Alıp deneyeceğim hocam sonuçları paylaşırım buraya.

Batarya li-polmyer yani batarya kapistesini artırabilirsin sanırım. Zaten güncel yoruma bakıp alacağım. Yani kötü yorumlar görmedim. Alıp deneyeceğim hocam sonuçları paylaşırım buraya.

Batarya kapasitesi tabii arttırılabilir ama belli bir alan çapında bunun bir sınırı vardır. Ekşi Sözlük'te pek çok güncel yorumda bataryanın ısındığı, şiştiği, ani batarya düşüşleri ve kısa sürede eski haline geldiği yorumları var. Aynı şekilde farklı iPhone modelleri için yapılan yorumlarda da ilk gün güzel olduğunu ancak kısa sürede bunun tam tersine döndüğünü yazıyor. Ben kanıtlı bir şekilde tecrübemi de katarak söyledim, siz sadece eskiden kullandığımı söyleyip iyi olduğunu söylüyorsunuz. Rampage güç kaynağı da Cooler Master ile aynı demek gibi, ikisi arasında da fiyat farkı ortada. 200 TL olan bir batarya ile 90 TL olan bir batarya aynı olamaz. Umarım alıp cihazınıza hasar vermezsiniz. Daha araştırma yapmamışsınız ve yaparım bakarım diye konuşmamızın sonunda söylüyorsunuz. Demek ki bilmeden konuşmuşsunuz konuşma boyunca. Bu kadar kullanıcı yorumundan sonra ne karar vereceğinizi gerçekten merak ediyorum.

Batarya kapasitesi tabii arttırılabilir ama belli bir alan çapında bunun bir sınırı vardır. Ekşi Sözlük'te pek çok güncel yorumda bataryanın ısındığı, şiştiği, ani batarya düşüşleri ve kısa sürede eski haline geldiği yorumları var. Aynı şekilde farklı iPhone modelleri için yapılan yorumlarda da ilk gün güzel olduğunu ancak kısa sürede bunun tam tersine döndüğünü yazıyor. Ben kanıtlı bir şekilde tecrübemi de katarak söyledim, siz sadece eskiden kullandığımı söyleyip iyi olduğunu söylüyorsunuz. Rampage güç kaynağı da Cooler Master ile aynı demek gibi, ikisi arasında da fiyat farkı ortada. 200 TL olan bir batarya ile 90 TL olan bir batarya aynı olamaz. Umarım alıp cihazınıza hasar vermezsiniz. Daha araştırma yapmamışsınız ve yaparım bakarım diye konuşmamızın sonunda söylüyorsunuz. Demek ki bilmeden konuşmuşsunuz konuşma boyunca. Bu kadar kullanıcı yorumundan sonra ne karar vereceğinizi gerçekten merak ediyorum.
Linki atta bakalım hocam. Biraz araştırdım zaten fazla değil. 200 tl batarya vereceğime telefonu satar üzerine ekler, 200+350+400= 950 tl çıkıyor tabi ben buna iPhone 6 alıyorum. En azından içinde bulunan bataryadan iyidir.

Linki atta bakalım hocam. Biraz araştırdım zaten fazla değil. 200 tl batarya vereceğime telefonu satar üzerine ekler, 200+350+400= 950 tl çıkıyor tabi ben buna iPhone 6 alıyorum. En azından içinde bulunan bataryadan iyidir.
Siz araştırın. Ekşi sözlük'te yazıyor, Hepsiburada da yazıyor demişim hala hazır istiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı