iPhone SE 2020 alınır mı?

Ne kadar Apple fanatiği olduğumu tahmin bile edemezsin. Hatta şu an elimde iPhone 4'ten tut XR'a kadar, bunun dışında birçok iPad, iPod Touch ve AirPods bulunmakta. Hatta profilimde yaklaşık 6 ay kadar öncesine gidebilirsen ürünlerin hepsinin fotoğrafını yorum olarak paylaşmıştım. Problem şu: Tabii ki güncelleme konusunda sonuna kadar haklısın fakat batarya denilen illet başa bela. Araba'da navigasyon açtığım zaman pilin nasıl su gibi akıp gittiğine inanamazsın (iPhone SE 2020). Peki sonuçta ne oluyor? Batarya, hayatımı olumsuz etkiliyor. Şu an kullandığım M51'de iki gün sonra güncelleme almama gibi bir durum oluşursa ROM denilen bir şey var. Atarım formatımı 10 yıl kullanırım. Zaten donanım olarak zayıf bir cihaz olmadığından ötürü Android 20 bile çıksa rahat rahat çalıştıracaktır. Bundan 5-6 yıl sonra 7000 mAh bataryanın 2000 mAh'ı kullanımdan ötürü gitse geriye 5000 mAh kalır ki bu değer şu anki birçok telefonla yarışır. Bu nedenle bu olay tamamen hayatına kattığı değer meselesi. Evet, iPhone SE 2020 çok güçlü bir cihaz. IOS kalitesi zaten tartışılmaz. Fakat benim hayatımı olumsuz etkiliyor. Aslında batarya problemi bütün Apple ürünlerinde var fakat iPhone SE 2020 ve iPhone 12 Mini'de aşırı şekilde büyük bir problem var. Pro Max diye tabir ettiğimiz cihazları almadığımız sürece Apple'da batarya çok büyük bir problem olarak kalacaktır ve Apple bunu bilerek yapıyor.
Apple, İPhone XS'ten sonra batarya işinde baya ilerledi hocam. İPhone XS kullanıyorum. Sabah evden %100 çıkıyorum, akşam %60 ile geliyorum. Daha önce İPhone 5S kullanıyorum. 2013 yılında ilk aldığımda bile bataryası çok iyi değildi. %100 ile çıkıp eve %10 ile geldiğim oluyordu. Açıkçası oturup 7/24 oyun, render almıyorsan telefonda 7000 mAh gereksiz. Ben sadece konuşma ve internette gezinme yaptığım için yetiyor bana açıkçası. Ama haklısınız batarya konusu İPhone'ların kanayan yarası.

Ancak İPad'ler için tam tersi bir durum var. İPad Pro 2018 var bende. Bir şarj ediyorum daha ondan sonra 4-5 gün şarj falan yok. Bitmiyor nasıl bir batarya koydularsa.

Eğer şarjı sorun etmeyecek yanında bütün yolculuklarda yanında powerbank taşımayı göze alıyorsan çok iyi telefon ancak aradaki fark verilip iPhone 11 alınır gibi geliyor bana daha geniş ekran, face ID, güncel çentikli tasarım, çift kamera, daha iyi ön kamera, çok daha iyi batarya performansı. Pro modelleri asla savunmam ancak 11'i çok iyi yapmışlar..

Geri
Yukarı