iPhone SE 2020 alınır mı?

Hocam şahsi kaanatıma göre bir elma görseline para verilmez. Android yazılım açısından daha esnek. Bence Apple'in hiçbir model telefonu alınmaz.

Android'te hiçbir amiral gemisi cihaz alınmaz. Neden diye derseniz bu kadar çabuk hem değer kaybeden sıfırken üstüne ikinci elde ölü ölü tekliflerden ötürü. Android'in alacağı yazılım 2 sene Apple'ın alacağı yazılım ise minimum 5 sene.

Hocam şahsi kaanatıma göre bir elma görseline para verilmez. Android yazılım açısından daha esnek. Bence Apple'in hiçbir model telefonu alınmaz.

Lütfen şu Apple düşmanlığını bırakın. Evet pahalı mı pahalı ancak gerek işletim sistemi olsun (hem Mac'ler ve IPhone'lar için geçerli), gerek cihazların uzun ömürlülüğü ve kalitesi olsun insanları memnun ediyor. Bir video editörü, PS ile uğraşan birisi vs. gidip 15.000TL civarına Windows bir bilgisayar almaz. Hele ki M1 çipli Mac'ler sektörü sarsmışken. Piyasayı araştırmış ve mantıklı düşündüğünüz de Apple'ın kalitesini gerçekten görebiliyorsunuz.

Lütfen şu Apple düşmanlığını bırakın. Evet pahalı mı pahalı ancak gerek işletim sistemi olsun (hem Mac'ler ve IPhone'lar için geçerli), gerek cihazların uzun ömürlülüğü ve kalitesi olsun insanları memnun ediyor. Bir video editörü, PS ile uğraşan birisi vs. gidip 15.000TL civarına Windows bir bilgisayar almaz. Hele ki M1 çipli Mac'ler sektörü sarsmışken. Piyasayı araştırmış ve mantıklı düşündüğünüz de Apple'ın kalitesini gerçekten görebiliyorsunuz.

Katılıyorum. Fiyatları bence gayet uygun. Adamın işi bu buradan para kazanıyor. Misal bir kırtasiyeciye ne bu böyle 10k ya yazıcı mı olur 500 TL'ye var bunlardan denir mi? (değişik bir örnek olmuş olabilir:))fiyatları bizim ülkeye göre düşünmemek lazım. Fotoğraf, video işleri ile uğraşan kişiler için sunduğu Sony, ASUS gibi markaların monitörleri 30 40 bin civarlarında olması lazım. Ama bir elma ile her işini görebiliyor. Gidip dizi film izleyen adama tabii pahalı gelir. Cebimizdeki para ve ihtiyaç oranını tutturamıyoruz. Sonra Apple pahalı. Size laf yetiştiyormuş gibi oldu kusura bakmayın :D genel yazdım.

Katılıyorum. Fiyatları bence gayet uygun. Adamın işi bu buradan para kazanıyor. Misal bir kırtasiyeciye ne bu böyle 10k ya yazıcı mı olur 500 TL'ye var bunlardan denir mi? (değişik bir örnek olmuş olabilir:))fiyatları bizim ülkeye göre düşünmemek lazım. Fotoğraf, video işleri ile uğraşan kişiler için sunduğu Sony, ASUS gibi markaların monitörleri 30 40 bin civarlarında olması lazım.
Hocam ben bir hackintosh kullanıcısıyım inanın HDD sistemde Windows'tan kat kat daha stabil çalışmakta macOS (Oyun dışında:)) Windows'ta bir yazı tipini değiştirdim diye sistem 7 formattır "neredeyse" anca kendine gelebildi.

Ekranı bilgisayarımın ekranından çok çok iyi fakat bir OLED değil. LCD denince kalitesiz görülüyor fakat panel kaliteli bir LCD. Pil için söyleyebileceğim şey oyun oynayacaksanız satranç tarzı boş vakit geçirmelik küçük oyunlar paşa paşa oynanır. Diğer türlü PUBG gibi FPS veya ağır oyunlar performans olarak tatmin eder fakat pil konusunda pek tatmin etmez. Normal kullanımda, yazılımsal hata bulunmadığı sürece ve kullanılmayan özellikler kapatıldığı sürece 1 günü çıkartıyor. Ekran boyutu bence en ideal telefon boyutu. iOS ve A13, Kamera(ön dahil) performansları ve en az 2025'e kadar yenilik desteği olması gayet tatminkar. Bu da şu andan itibaren ek güvenlik ve uygulama destekleriyle en azından 6 yıllık ömür biçiyor. Bu telefon iPhonedo'nun da dediği gibi herkese göre bir cihaz değil. Eğer tasarımı vs. hoşunuza gidiyorsa ve kullanımınız bir "Gamer" gibi değilse bu telefon en ideal iPhone. Reklam değil, 10 yıl Android kullanıp, henüz iOS'a geçen kullanıcı yorumudur.

Hocam fark ettiyseniz "Bence"dedim.

2021 yılındayız çok geçmedi ama hâlâ iPhone SE 2020 alınır mı? Xiaomi Redmi Note 8 Pro'dan geçmeyi düşünüyorum ekranı küçük mü? Oyun arada bir genellikle WhatsApp, Discord, Instagram gibi uygulamalarda takılacağım.
Alınır ancak şu anki telefonunuzdan memnun iseniz geçmeniz gereksiz olur.

Ekran ilk başta sizin için garip gelecek ama kolayca alışırsınız çok da küçük değil.

Batarya kısmında kullanacağınız uygulamalara bağlı olarak 1 günü çıkartır ama işin içine oyun girerse yaklaşık 16-17 saat gibi bir ekran süresi alırsınız.

Ama ben Android’den sıkıldım azcık iPhone&iOS deneyimi yaşamak istiyorum derseniz kesinlikle geçilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı