iPhone SE 2020 batarya konusunda iyi mi?

Ben de SE 2020 kullanıyorum, normal gündelik kullanımda (oyun oynamıyorum ve video izlemiyorum) 1.5-2 günü çok rahat çıkartabiliyor yukarıda yazdıklarınıza göre müzik dinleme sosyal medyada gezme arama gibi şeyler için kullanıcaksınız telefonu ve bence sizi yarı yolda bırakmayacaktır ve not olarak söylemek istiyorum kamerası cidden çok güzel Samsung Galaxy Note 8'den geçtim cidden arada gözle görülür bir fark var. Şimdiden hayırlı olsun.

Yakın zamanda Samsung Galaxy A11'i satıp iPhone SE 2020 almayı düşünüyorum fakat batarya çok kafamı kurcaladı. A11'de 4000 mAh batarya var ve çok fazla memnunum 1.5 günü çok rahat çıkartabiliyorum fakat iPhone SE'nin 1900 mAh civarı. Sizce bu durum göz ardı edilir mi yoksa kötü bir bataryası mı var?
Aktif olarak iPhone SE 2020 kullanıyorum ve şunu rahat bir şekilde söyleyebilirim ki batarya konusunda beni üzmedi. iPad şarjı ile 2 saatte şarj ediyorum. Sabah 9’dan gece saat 3’e kadar, 5-6 saat aktif olarak kullanıyorum ve sadece bir kez şarjını tamamen bitirebildim. Bu telefona geçmeden önce burda konu açmıştım fanboylardan salak saçma yorumlar geldi. Bana istediğini sorabilirsin, aktif olduğumda yanıtlarım.

Pili çok çok iyi değil ama yeterli. Yaklaşık 5-6 saat ekran süresi verebiliyor. Ancak oyun oynayan biri iseniz günü çıkarmaz.

İphone SE modeli beni batarya konusunda çok tatmin etmedi açıkcası. Ama performans olarak mükemmel bi cihazdır. Ben şahsen SE yi 1 ay kullandım sonra 11 serisine geçtim ama tabiki bütçe meselesi.

Maalesef Apple bu telefonda batarya konusunda çuvalladı. Bataryası gerçekten çok hızlı bitiyor. Sihirli elma kanalından detaylı bakabilirsin.

Telefonu almadan önce ben o kanaldaki videoyu izlemiştim. O videoda konum açık ve cihazlar eşlenmiş. Ben şu an kullanırken oradakinden 2 kat daha fazla ekran süresi alabiliyorum.

Yaklaşık 3 haftadır SE2020 kullanıyorum. Herhangi bir oyun oynamıyorum fakat çok aktif Instagram,Youtube, Spotify ve Whatsapp kullanıyorum. 1 günü çok rahat çıkarabiliyor fakat eve gittiğimde direkt şarja takma ihtiyacı duyuyorum. Bu durum günümü zehir etmiyor fakat biraz rahatsız ediyor. Buna rağmen beni tatmin ediyor ve memnunum. Son 2 haftanın ortalama ekran süresi ise şu şekildedir:

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-01 at 14.28.24.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-01 at 14.28.24.jpeg
    66,1 KB · Görüntüleme: 47
  • WhatsApp Image 2020-12-01 at 14.28.25.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-01 at 14.28.25.jpeg
    67 KB · Görüntüleme: 45
SE2020 128 Red modelini kullanıyorum arkadaşların dediklerine katılyorum 6-6 buçuk saat ekran süresi alırsınız. Ama Burada veya başka yerde okuduklarım arasından gördüğüm bir sorun var pil ömrü. Bugün telefonumun 36. günü ve pil sağlığım %98'e düştü. Oyun oynamam sürekli sosyal medyaya bakarım. Ama bazı arkadaşlarda gördüğüm kadari ile de telefonu alalı 3 4 ay gibi süreler var ve pil sağlıkları %100'de bilginiz olsun

SE2020 128 Red modelini kullanıyorum arkadaşların dediklerine katılyorum 6-6 buçuk saat ekran süresi alırsınız. Ama burada veya başka yerde okuduklarım arasından gördüğüm bir sorun var pil ömrü. Bugün telefonumun 36. günü ve pil sağlığım %98'e düştü. Oyun oynamam sürekli sosyal medyaya bakarım. Ama bazı arkadaşlarda gördüğüm kadari ile de telefonu alalı 3 4 ay gibi süreler var ve pil sağlıkları %100'de bilginiz olsun.

Telefonun ayarlar kısmındaki bölüm gerçeği yansıtmıyor. Ben de SE kullanıyorum bende 2 aylık bir süre oldu 98 gösteriyor pil sağlığını. Bilgisayarıma 3U Tools indirip baktım 99 gösteriyor. Yani bence çok takılmamak lazım.

Geri
Yukarı