iPhone SE 2020 batarya ömrü

Memolii7

Hectopat
Ben cihazı uzun süredir kullanıyorum, bataryasını objektif bir şekilde anlatmaya çalışacağım.
Öncelikle batarya 1800 mAh.
Telefonun ekranı küçük, bu yüzden batarya burada tasarruf etmiş oluyor. Ayrıca batarya iOS ile optimize ediliyor, iOS genel olarak optimize çalışan bir işletim sistemi. RAM kullanımı vs. de az.
Telefonu oyun oynamak için almayın, evet belki işlemcisi çok güçlü ama ekranı küçük olduğundan ayrıca bataryasından dolayı alınmaz, batarya işlemciyi besleyemiyor.
Batarya benim bir günümü çıkarıyor, tam istatistikleri de aldım.
Bataryayı en son yüzde yüz şarj ettim, o şarjdan sonra 5 sa. 40 dk. Geçmiş.
%32 Safari.
%20 YouTube.
%18 WhatsApp.
%15 hill climb racing :D
%5 Instagram.
Geriye kalanlar ise Spotify, kamera, ana ve kilitli ekran vs. bunları yüzde 2-3 civarı kullanmışım.
Telefonu şarj performansı yüksek olacak şekilde kullanıyorum, bazı ayarlar kapalı, ekran parlaklığı ortalama.
Şu anda şarjım 3. evet pil sağlığı ise %99, benim telefonumun sağlığı 2 ayda bu kadar düştü ama 1-2 haftada çok düşenler de var, bu konuda kronik sorunu var sanırım.
Benim bütçem azdı, Apple bir telefon kullanmak istediğimden aldım. Daha çok bilgisayar kullanıyorum ben ama telefonu uzun kullananlara vs. önermem, benim bir günümü çok rahat çıkarıyor, günde 5-6 saatten fazla zaman geçiriyorsanız şarj size sıkıntı yaratır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim kendi adıma pil verisi topluyordum bu telefon için satın almaya karar verdim diyebilirim. Ayrıca şarj performansı yüksek olarak kullanınca kısıtlanan nedir işlemci performansı düşüyor mu?

2 ayda %98 oldu pil sağlığı. Bir anda hızlıca düştü ve uzun süredir düşmüyor. Benim bir günümü rahatça çıkarıyor. Sorusu olan sorabilir.
Oyunsuz kullanımım yüzde 15-25 parlaklık civarı olacak. Tasarruf moduna almam şarj fazla gitsin diye hızı önemli. 2 saat sosyal medya, 1.5 saat youtube. 1-1.5 saat google yarım saat spotify ve 1.5-2 saat whatsapp. Bu kullanım ortalama ve fazla kullanım sürem arası diyebilirim. Wifi ile ve Bluetooth kulaklık ile kullanacağım ekran süresi nolur sabah 9 da gün başlıyor diyebilirim.
Bir de yüzde kaç pil ömrüne kadar böyle 5-6 saat arası veriyor?

Son düzenleme:
Oyunsuz kullanımım yüzde 15-25 parlaklık civarı olacak. Tasarruf moduna almam şarj fazla gitsin diye hızı önemli. 2 saat sosyal medya, 1.5 saat youtube. 1-1.5 saat google yarım saat spotify ve 1.5-2 saat whatsapp. Bu kullanım ortalama ve fazla kullanım sürem arası diyebilirim. Wifi ile ve Bluetooth kulaklık ile kullanacağım ekran süresi nolur sabah 9 da gün başlıyor diyebilirim.
Bir de yüzde kaç pil ömrüne kadar böyle 5-6 saat arası veriyor?
Yüzde 30 parlaklık ile sadece WI-FI ile 6 saatin üstünde ekran süresi aldım. Belli başlı videolar var yapılacak ayarlar hakkında, alır almaz onları yapın. Onun dışında sizi o parlaklık ile çok rahat götürür gibime geliyor. Mobil veri kullanımında bile 5 saat üstü ekran sürelerine ulaşabiliyorsunuz benim kullandığım parlaklık ve ayarlar ile. Pil ömründen kastınız pil sağlığı ise muhtemelen yüzde 85 altını görene kadar performansını ilk günkü gibi olmasa da az çok korur diye tahmin ediyorum.

Yüzde 30 parlaklık ile sadece WI-FI ile 6 saatin üstünde ekran süresi aldım. Belli başlı videolar var yapılacak ayarlar hakkında, alır almaz onları yapın. Onun dışında sizi o parlaklık ile çok rahat götürür gibime geliyor. Mobil veri kullanımında bile 5 saat üstü ekran sürelerine ulaşabiliyorsunuz benim kullandığım parlaklık ve ayarlar ile. Pil ömründen kastınız pil sağlığı ise muhtemelen yüzde 85 altını görene kadar performansını ilk günkü gibi olmasa da az çok korur diye tahmin ediyorum.
Çok teşekkür ederim.

İyi de benim telefonum nasıl olurda seninkinden fazla ekran süresi alıyor. İşe bak.

İyi de benim telefonum nasıl olurda seninkinden fazla ekran süresi alıyor. İşe bak.
Normal, hem İphone 6S’in işlemcisi daha az güç tüketiyor, hem de Mah değeri fazla.

Geri
Yukarı