iPhone SE 2020 batarya konusunda nasıl?

Neredeyse 4 aydır kullanıyorum, oyun oynamamama ve çok yoğun kullanmamama rağmen pil kapasitesi %95'e düştü. 4.5-5 saat ekran süresi alıyorum. Telefonu ilk aldığım zamanlar bu süre 6-7 saate kadar çıkabiliyordu. Karar sizin. Bataryayı çok düşünüyorsanız tavsiye etmem ama onun dışında mükemmel bir telefon.

Ön yargı sorunu olmasa bence alınabilecek güzel telefonlar üretiyor.

Ön yargı ile alakam yok benim. iPhone hem çok pahalı hem de daha en pahalı telefonuna 120 herzt ekran koyamamış bile. Marka yeniliğe gitmiyor. Bir şey tutturduya onun peşinden. iOS olmasa zaten telefonu kullanılacak halde değil.

Parlaklığı çok açmazsan ve güç tasarufu modunda takılırsan çok fazla sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
Zaten benim şu anki telefonum A5 2016 ve parlaklığı neredeyse %15 seviyelerinde kullanıyorum ve çok da rahat ediyorum. Ayrıca bu telefonu da aldığımdan beri düşük güç modunda kullanıyorum. Yani bu yaptıklarıma göre sizce günü çıkartır mı? Bu arada üstlerde arkadaş youtube kullanımını azaltırsan daha iyi performans alırsın demiş. Tekrar bilgi vermem gerekirse (Kişisel olarak):

<1-1.30 saat (Maksimum) YouTube
2-3> saat Instagram
<30 dakika Twitter/Facebook
30-45 net dakika Web gezintisi

ve haftada 1-2 defa PUBG Mobile girsem (1.30-2 saat Maksimum) günümü çıkartabilir miyim?

@Muyan İşini görür. Siyah temayı da açarsın. Senin diğer konuda isteklerini rahatlıkla karşılıyor. En az 2025 yılına kadar güncelleme alıcak. Batarya kısmını biraz görmezden gelirsin. Alternatif olarak Oppo Reno 4 modeline bakabilirsin. Diğer Android cihazlara göre daha hafif ve ince. Sende ince ve hafif bir modele bakıyorsun. Vatan'da gece yarısı 3850 TL oluyor. Aynı kullanımda 10 saat ekran süresine ulaşabilirsin.

Bana göre yetersiz bataryası, hafif kullanımda 1 günü çıkarabilir tabii ama bana dayanmaz. Benzer fiyata Android telefonlar çok daha iyi batarya ömrü sunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı