iPhone SE 2020 güncelleme sonrası batarya performansı düşüşü

• Konuyu başlatan Feez
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 6B

Feez

Hectopat
Daha fazla  
21.07.2020'de aldığım iPhone SE 2020'yi iOS 14 piyasaya sürülene ve güncelleyene kadar telefonun batarya performansı gayet stabil ve güzeldi. Normalde 8 saat ekran süresi çıkartabildiğim telefon 3 saat ekran süresi bile çıkartamayacak ve hatta günde 2 kere şarj etmeye bile muhtaç durumda kaldı. Pil sağlığı konusuna girmek bile istemiyorum. Pil sağlığım daha 8.5 ayda %90'a indi. Bunun sebebinin Apple'ın batarya politikası ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Şimdi ekran süremin fazla olduğunu sanmayın, günde sadece 3-4 saat arası gidip geliyor ekran süresi. Üstelik iOS 14'ün her iyileştirme güncellemelerinde batarya performansım iyileşeceğine daha da kötüleşti, bir sürü özelliği ayarlardan kapatmama rağmen fakat nasıl oluyorsa bazı arkadaşlar iOS 13 ile iOS 14 arasındaki batarya performansının düşmediğini ya da ayarlardaki benim de aynı şekilde kapatmış olduğum özellikleri kapatıp oldukça iyileştirdiğini falan söylüyor. Ben anlayamadım. Garantilik durum olduğunu da çok sanmıyorum. Kısacası benim belirttiğim yazılımsal durum normal midir?

Ekleme: Telefonu iOS 14'e güncelledikten sonra 2-3 ayda bir formatladım.

6S kullanıyorum son sürüm yüklü. Orijinal servis bataryası takılı üzerinde. Son 3 güncellemede hiçbir sıkıntı yaşamadım. Günde sadece 1 kere şarja takıyorum. Ekran süresi günlük ortalama 5 saat 52 dakika. 3.5 ay önce pil değişimi yapıldı. Halen pil sağlığı %100 olarak gözüküyor.
Demek istediğim alınan güncellemelerle hiçbir alakası yok bence. O modelin kronik bir sorunu olabilir. Apple destek ile iletişime geçerek destek alın.

6S kullanıyorum son sürüm yüklü. Orijinal servis bataryası takılı üzerinde. Son 3 güncellemede hiçbir sıkıntı yaşamadım. Günde sadece 1 kere şarja takıyorum. Ekran süresi günlük ortalama 5 saat 52 dakika. 3.5 ay önce pil değişimi yapıldı. Halen pil sağlığı %100 olarak gözüküyor.
Demek istediğim alınan güncellemelerle hiçbir alakası yok bence. O modelin kronik bir sorunu olabilir. Apple destek ile iletişime geçerek destek alın.

Bu konularda çok bilgisi olan bir arkadaşa danıştığımda normal olduğunu fakat eğer sürekli iyileştirmelere rağmen devam ederse sizin dediğiniz gibi desteğe başvurabileceğimi söylemişti. Galiba gerçekten kronik sorunu olabilir. Zaten ekranda bir tane ölü piksel var, büyük ihtimalle garanti kapsamına girmiyor fakat yine de siyah ekranda az çok belli oluyor.

Güncelleme sonrası ekran süreniz birden mi azaldı? Eskiden 8 saat ekran süresi alıyorum dediğiniz sırada pil sağlığı kaçtı? Telefonun ısınmasına sebep olacak PUBG Mobile tarzı oyunları sık sık oynuyor musunuz? Bu tarz oyunlar pil sağlığının normale nazaran hızlı düşmesine sebep oluyor.

Güncelleme sonrası ekran süreniz birden mi azaldı? Eskiden 8 saat ekran süresi alıyorum dediğiniz sırada pil sağlığı kaçtı? Telefonun ısınmasına sebep olacak PUBG Mobile tarzı oyunları sık sık oynuyor musunuz? Bu tarz oyunlar pil sağlığının normale nazaran hızlı düşmesine sebep oluyor.

Telefonda tek oynadığım oyun Clash of Clans o da taş çatlasın 1 saat. iOS 14'e güncellemeden önce pil sağlığım 99-98 falan olmalıydı. Fakat güncelledikten sonra gerçekten ekran süresi bir anda azaldı anormal bir şekilde araştırırsanız görürsünüz.

Geri
Yukarı