iPhone SE 2020 incelemesi

Merhabalar.
iPhone SE 2020 kullanıyorum ve az da olsa deneyimimi sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle birkaç fotoğraf eklemek istiyorum.

Düzenleme; Artık beyaz rengini kullanıyorum.

30455D41-456A-43D3-A2E1-8265BE31C7FD.jpeg

IMG_20200829_174723.jpg

IMG_20200829_174900.jpg

64 GB beyaz rengine sahibim. Boyutu tam istediğim boyutta olduğu ve ele tam oturduğu için kendisini tercih ettim.
iPhone 11 Pro ile aynı işlemci ve kameraya sahip olması da kendisini alınabilir kılan şeylerden sadece birkaçıydı.

A13 bionic gerçekten çok hızlı bir çip. Android cihazdan geçince arada dağlar kadar fark varmış gibi hissettiriyor. Telefon gerçekten çok hızlı ve yazılım ile donanım uyumluluğu gerçekten nefis.

Pubgm, Asphalt 9 ve diğer ağır oyunları (bu telefon için sadece boyut olarak ağır) denedim ve tüm oyunlarda grafiği otomatik olarak Ultra'ya çekti. Bir kez bile takılma yaşamadım, ayrıca cihazın aşırı ısınma durumu yok. Şu yaz aylarında rahatsız etmiyor diyebilirim rahatlıkla.

Kamera performansını çok iyi deneyimleyemedim pandemi nedeniyle ama çok güzel fotoğraflar çekiyor. İnceleme sitelerinde kamera performansının neredeyse iPhone 11 Pro ve Pro Max'le aynı olduğunu farkedeceksiniz zaten portre modu hariç.

Ön kamera günışığında muazzam iş sergilerken, düşük ışıkta biraz üzüyor. Ayrıca, arka kamera gece modu desteklemediğinden dolayı geceleri biraz puslu fotoğraflar çekiyor. Gün ışığında ön kamera gibi arka kamera da kusursuz detaylar yakalıyor. Portre modları da günışığında çok iyi işler çıkartıyor.

Şarj performansı sürekli telefonla uğraşan biriyseniz biraz üzebilir. Apple bataryadan da kısıp 1821 mAh ile sınırlandırmış.

Şimdilik deneyimlerim bu kadar. Merak ettikleriniz varsa yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Önceki telefonunuzun boyutu nedir acaba? Yaklaşık 3 yıldır 5.5 inçten ufak cihaz kullanmadım ve şimdiki cihazım 6.3 inç. Fiyat açısından iPhone SE 2020 uygun ama boyutu beni tedirgin ediyor.

Hayırlı olsun. Bir gün param olursa benim alacağım ilk telefon.
abi Geta 5 kaldırıyor mu?
Umarım daha iyilerine sahip olursun. Geta 5 mobilde olsaydı kaldırırdı diye düşünüyorum :D
"Abi ayfon çok iyi" gibi bir inceleme olmuş. Daha detaylı yazabilirdin. Güle güle kullan.
Cihazı yeni yeni kullandığım için pek ayrıntılı inceleme yapamadım. Teşekkürler.
Önceki telefonunuzun boyutu nedir acaba? Yaklaşık 3 yıldır 5.5 inçten ufak cihaz kullanmadım ve şimdiki cihazım 6.3 inç. Fiyat açısından iPhone SE 2020 uygun ama boyutu beni tedirgin ediyor.
4.7 inç boyutunda. Elleriniz biraz büyükse alışmak biraz zaman alır gibi.

Hocam peki parmak izi nasıl?
Ben iPhone 7 kullanırken parmağımda az bir nem olsa bile okumuyordu.

İlk aldığım zamanlarda çok iyi çalışıyordu, dedim bunlar parmak izini bayağı iyileştirmiş. Daha sonraları az bir nem olsa bile açmamaya başladı. Sanki 5S’teki Touch ID ile değişen hiçbir şey yok gibime geldi. Ama az da olsa daha iyi okuyor diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı