iPhone SE 2020 kameradan tıkırtı geliyor

Kusura bakmayın konu dışı ama bu kadar SE kullanıcısı bulmuşken tam sorma zamanı. Oyun oynamıyorum ve video fotoğraf arada bir çeken biriyim. Şarj 1 günü çıkartır mı?
çıkartır. iOS 14.3den sonra biraz batarya düstü ama 14.4 gelecek onunla düzelmiş batarya youtube videolarında öyle diyor herkes. ben de oyun oynamıyor arada kamera kullanıyorum 1 günü rahat cıkarıyor ama insta tw falan da kullanmıyorum pek :d 1 günü gectigi bile oluyor. sosyal medya kullanırsan ortalama 1 gün yeter ya

Arkadaşlar benimkigide ayni. Iki kez düzeldi, birincisinde 1 haftaya yakin ses yapmadi, ikincisinde 2 gün. Ve simdi gene aynisi. Vallahi bende kamerayi açmak istemiyorum bu sesten dolayi.

iPhone SE 2020'de güncelleme sonrası gelen bu problem ile bende karşı karşıyayım OIS olduğu söylenmiş fakat Apple ile görüştüğümde bunun asla beklenen bir durum olmadığını söylediler telefonu yedekleyerek ve yedek almayıp sıfırlayarak çözüme ulaşmaya çalıştım fakat fayda sağlamadı ayrıca ses belli zamanlarda varken belli zamanlarda yok telefonu kapatıp açmak da belli bir süre çözüm oluşturuyor fakat bir müddet sonra tekrar ses çıkmaya başlıyor eğer problemi çözebile varsa lütfen bilgilendirsin. Apple servise yönlendiriyor. Sağlıklı günler dilerim.
Bende dün yere düşürdüm ve aynı tarif etipibiz gibi ep de instada kamera açarken o ses geliyor
Arkadaşlar benimkigide ayni. Iki kez düzeldi, birincisinde 1 haftaya yakin ses yapmadi, ikincisinde 2 gün. Ve simdi gene aynisi. Vallahi bende kamerayi açmak istemiyorum bu sesten dol
Bende dün yere düşürdüm ve aynı tarif etipibiz gibi ep de instada kamera açarken o ses geliyor
yere düşü
Arkadaşlar benimkigide ayni. Iki kez düzeldi, birincisinde 1 haftaya yakin ses yapmadi, ikincisinde 2 gün. Ve simdi gene aynisi. Vallahi bende kamerayi açmak istemiyorum bu sesten dolayi.
yere düşürdün mü hiç ben düşürdüğümden sonra olmaya başladı

Son düzenleme:
Sinir bozucu değil. OIS, kamera her açıldığında kalibrasyon yapıyor diyelim kabaca. Bu kadar basit. Benim iPhone 8 Plus'ım da da vardı, 11 Pro Max'imde de var. Rahatsızlık verici tarafı nedir?

Odaklanamayıp sürekli ekranda görüntünün titremesi ve cızırtının bir anlık değil de kamera açık olduğu sürece devam ettiğini düşün sence rahatsız edici bir ses mi kardeşim? iPhone 11 kullanıyorum bugün başladı bu garip ses ilk açıldığında ya da ışığın az olduğu ortamlarda bu sesi çıkarıyor evet ama konuyu açan arkadaşı kimse anlamamış ses sürekli geliyor yani bir anlık değil.

Odaklanamayıp sürekli ekranda görüntünün titremesi ve cızırtının bir anlık değil de kamera açık olduğu sürece devam ettiğini düşün sence rahatsız edici bir ses mi kardeşim? iPhone 11 kullanıyorum bugün başladı bu garip ses ilk açıldığında ya da ışığın az olduğu ortamlarda bu sesi çıkarıyor evet ama konuyu açan arkadaşı kimse anlamamış ses sürekli geliyor yani bir anlık değil.
“Her kamerayı açtığımda” demiş. Kamerayı açınca sürekli devam ediyor dememiş.

Işığın az olduğu ortamlarda OIS bir yere odaklanmaya çalışır zaten. Düşük ışıkta odaklanamama gayet normal. Sürekli odaklanmaya çalışacağı içinde OIS’ten o ses sürekli çıkacaktır. Senin sorun başka, arkadaşın sorusu başka.

Artı konunun üstünden 7 ay geçmiş. Konuyu hortlatmasaydın keşke, beni etiketleyeceğine……

Bu sorunu telefonu aldığım Eylül 2020 den beri yaşıyorum. Çevrem de 2 kişi daha aldı SE 2 modelini birinde de aynı problem var fakat diğerinde yok. Apple Destek ile görüştüğümde öyle bir ses çıkmayacağını ve garantiye göndermem gerektiğini söyledi. Telefonu açıp kapatınca 1-2 günlüğüne düzeliyor sonra geri başlıyor. Garantiye Göndermedim ama ses artmaya başladı ve kamera tepkisi yavaşladı gibi. SE 2 de bu sorunu yaşayıp garantiye gönderen varsa nasıl bir sonuç aldı bilgi verirse harika olur.

6 ay oldu iPhone es 2020 alalı bu ses bende de gelmeye başladı servis kamera ünitesini değiştirdi ama sorun çözülmedi telefon sıfırlanınca bir süre gelmiyor servisdir sıfırlayıp alıyor telefonu ve sıkıntı yok deyip geri veriyor video çektim ve servise attım kamera ünitesi değişti sorun çözülmedi onarım serviside sorun yok dedi yazılımsal değil bence sorunu çözebilen var mı?

6 ay oldu iPhone es 2020 alalı bu ses bende de gelmeye başladı servis kamera ünitesini değiştirdi ama sorun çözülmedi telefon sıfırlanınca bir süre gelmiyor servisdir sıfırlayıp alıyor telefonu ve sıkıntı yok deyip geri veriyor video çektim ve servise attım kamera ünitesi değişti sorun çözülmedi onarım serviside sorun yok dedi yazılımsal değil bence sorunu çözebilen var mı?
merhaba ben eski telefonumu anneme verdim iphone SE 2020 şuan iphone 11 kullanıyorum iphone 11 im de öyle bir ses yok bence kronik bir sıkıntı olabilir 11 o kamera ses sıkıntısını yapmıyor

Geri
Yukarı