iPhone SE 2020 vs Samsung A51

iPhone 6 kullanıyorum diyor...

Benim hatam görmemişim. Ne yazarsak yazalım arkadaşın aklında SE 2020 model kalacak o zaman. Android'i alsa bile içten içe pişman olacak. Pişman olmasındansa istediğini alması bir insan için daha iyi. Sonuçta hayat keşkeler için çok kısa. iPhone 5 modelinde ne yaşadın bilmiyorum fakat ilk defa güncellemeler hakkında Apple markasını yeren birini görüyorum. Sonuç olarak herkesin bildiği yaygın bir bilgi var ki ortada Apple her zaman daha iyi güncellemeler verir. Android telefonlarda maalesef o kadar olmuyor.

Benim hatam görmemişim. Ne yazarsak yazalım arkadaşın aklında SE 2020 model kalacak o zaman. Android'i alsa bile içten içe pişman olacak. Pişman olmasındansa istediğini alması bir insan için daha iyi. Sonuçta hayat keşkeler için çok kısa. iPhone 5 modelinde ne yaşadın bilmiyorum fakat ilk defa güncellemeler hakkında Apple markasını yeren birini görüyorum. Sonuç olarak herkesin bildiği yaygın bir bilgi var ki ortada Apple her zaman daha iyi güncellemeler verir. Android telefonlarda maalesef o kadar olmuyor.
Haklısınız ama güncellemeler her şey değil onu anlatmak istiyorum.

Ayrıca iPhone 5'in kronik hataları çok fenaydı. Güç tuşu ve home tuşu bozuluyordu. Garantiden servise gitti, tamir ettiler yine bozuldu.

Apple daha fazla güncelleme verir tabi ki ama 5000TL verip de ekranı HD+ IPS olan telefon almak ne kadar mantıklı? Bu arada performansına ve kamerasına da lafım yok. Her ne kadar Samsung'un kamerası da ona yakın olsa da... Diğer yönlerden fiyat bakımından muadili olan telefonları daha üstün buluyorum. [Batarya, ekran, özellikler(Ekran üstü parmak izi vs.)]

Konu sahibi ihtiyaçlarına göre hangisi daha uygunsa onu alır.

Haklısınız ama güncellemeler her şey değil onu anlatmak istiyorum.

Ayrıca iPhone 5'in kronik hataları çok fenaydı. Güç tuşu ve Home tuşu bozuluyordu. Garantiden servise gitti, tamir ettiler yine bozuldu.

Apple daha fazla güncelleme verir tabii ki ama 5000TL verip de ekranı HD+ IPS olan telefon almak ne kadar mantıklı? Bu arada performansına ve kamerasına da lafım yok. Her ne kadar Samsung'un kamerası da ona yakın olsa da... Diğer yönlerden fiyat bakımından muadili olan telefonları daha üstün buluyorum. [Batarya, ekran, özellikler(Ekran üstü parmak izi vs.)]

Konu sahibi ihtiyaçlarına göre hangisi daha uygunsa onu alır.

Benim de Apple hakkında hoşuma gitmeyen gerçek HD - IPS noktası. XR model telefonda ve 11 model telefonunda kullandığı saçma sapan olay. En azından 1080P yap, fiyattan kısmak için yapılmış en saçma olay. Apple hiçbir zaman uygun fiyatlı telefonları Xiaomi gibi başaramayacak.

Uygun telefon yapayım fakat içine en güçlü işlemciyi koyayım, ekranından kısayım, her şey Premium olsun ama uygun fiyatlı olsun gibi bir politika bana kalırsa çok saçma. Bir kere uygun telefon ve en güçlü işlemci yapmaya çalışmak yerine mantıksal olarak sorgulamaları lazımdı; arkadaş bu iki kavram birbiriyle çelişiyor bu iş böyle olmaması lazım demesi lazım idi.

Apple'dan hiçbir zaman uygun adıyla çıkarılan "herhangi bir ürün" alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Şirket her zaman Premium segmentte çok başarılı. Xiaomi markasından ise tepe model almak saçma geliyor. Xiaomi sadece telefon üreten bir marka değil ve bütün ürünleri genelde fiyat/performans olayı ile kendini aldırıyor. Aslında ne istediğini bilirse bir insan hangi markadan ne alacağını başkalarına sormadan kendisi anlayabilir. Örnek veriyorum; telefonunda bir sürü "o çağdaki yeni" özellikler olsun istiyorsan Samsung'dan başka firmaya gitmek olmaz diye düşünüyorum. Huawei kullanmadım o yüzden markanın neyi başardığı hakkında bir bilgim yok. O kadar paraya SE 2020 model telefon alınmaz diye düşünüyorum aynı senin gibi. Bir telefon alacağım ve iPhone olsun ve de param yok diye bir düşüncesi varsa bir insanın alınabilir. Ki bu da saçma bir düşünce gözüyle bakıyorum fakat zevkler ve renkler tartışılmaz. Sonuç olarak SE 2020 kötü bir telefon değil fakat dediğin gibi 5000₺ param var diye değil, iPhone telefonum olsun, kasmasın, video izlemek o kadar önemli değil benim için, sağlam bir telefon olsun ve yarım ekran tam ekran olaylarına takılmıyorum diyen bir insan için SE 2. nesil telefon almak mantıklıdır. Yani örnek veriyorum telefondan video izlemek yerine ince Ultrabook segmentinde bir laptop cihazı vardır ve telefondan izlemek yerine her yere taşıyıp ondan hallediyorsa işlerini SE mantıklı bir telefon oluyor. Senin gibi almak için bir mantık göremiyorum bu telefon için ama alınır mı; her ne kadar mantıksız bir telefon olsa da kötü bir telefon değil. Demek istediklerin bunlardı değil mi dostum. :)

Son düzenleme:
2'Si birbirinin dengi cihazlar değilki karşılaştırmak saçma. Ben şahsen bir telefona o kadar para bayılmam o yüzden daha uygun olan ve performansı kendi segmenti için güzel olan A51'i tercih ederim. Şu an kendim de A50 kullanıyorum 1 senedir gayet güzel cihaz. Apple fanboyları Android'den uzak durun falan diyor ama Android çok değişti ve gelişti S3 mini kullanıp Android kötü demekten farkı yok yaptıklarının.

Yeni konular

Geri
Yukarı