iPhone SE 2020 vs Samsung A51

Attığım siteler Android Central, Android Authority.
Siteyi demedim, haberi yazan kişiden bahsettim.

Hepsi mükemmel stabil bir şekilde çalışmıştır eminim.
Hepsi düzgün çalıştı bu arada?

Kesinlikle bir insan her gün ters şarj kullandığı için bütün iPhone kullanıcıları telefonlarını satacaklarmış.
Sadece örnek verdim ama bunu anlayamıyorsun sanırım...

Sence satılan 20 milyon iPhone 11'in 20 milyonu da fanboy mu yoksa insanlar Android'in sinir bozucu durumlarından sıkılmaya başlamadılar mı?
Açıkçası mobil pazarda Android kullanıcıları daha fazla ve benim çevremde sadece 3 kişi iOS'ten Android'e geçti ve 3'ü de halinden memnun.

Apple telefonlarda 2 iOS sürümü geride kalırsan çoğu uygulama desteği kesiyor. Android tarafında ise neredeyse bütün uygulamalar hala Android 5'e destek veriyor. Ayrıca Android telefonlar yaklaşık 4 yıl güvenlik güncellemesi alıyor. Beğenmezseniz Custom ROM ile sürüm de yükseltirsiniz.
2 ios sürümü geride kalırsan mı ? Ahahah. İphone 5 ve 6 12 de bu sene 2 sene olacak alamayalı, hangi uygulama destek kesmiş ? Senin kafaya bakarsak telefon çöp olacak. Peki iphone 5 kac sene güncelleme aldı ? Aynı sene çıkan Android kaç sene güncelleme almış ? Bir önceki cümlende 4 sene güvenlik güncellemesi alıyor diye övünüyorsun( 2 tane Android cihaz var bende kesinlikle almıyor) hem de güvenli olmayan Custom Rom yükle diyorsun ? Bu ne lahana bu ne perhiz.

...hem de güveli olmayan custom ROM yükle diyorsun?
Resmi olan custom ROM'ların güvenli olmama gibi bir sıkıntısı yok.
Aynı sene çıkan Android kaç sene güncelleme almış?
O zamanlarda çıkan Android telefonlar güncelleme ve yazılım konusunda iyi değillerdi çünkü Android'in optimizasyon sıkıntısı vardı.

iPhone 5 kullanmış biri olarak hayatımın hatası o telefondu diyebilirim. Kronik hataların kralı olan bir telefon kendisi. İlk başta güç tuşu sonra da home tuşu olmak üzere bütün tuşları bozuldu, servise götürdüm düzelttiler. Bir süre sonra tekrar hepsi bozuldu. AssistiveTouch olmadan telefon kullanılamıyordu. Yani bana burada gelip iPhone 5'i övmeyin.

Resmi olan custom ROM'ların güvenli olmama gibi bir sıkıntısı yok.

O zamanlarda çıkan Android telefonlar güncelleme ve yazılım konusunda iyi değillerdi çünkü Android'in optimizasyon sıkıntısı vardı.

iPhone 5 kullanmış biri olarak hayatımın hatası o telefondu diyebilirim. Kronik hataların kralı olan bir telefon kendisi. İlk başta güç tuşu sonra da home tuşu olmak üzere bütün tuşları bozuldu, servise götürdüm düzelttiler. Bir süre sonra tekrar hepsi bozuldu. AssistiveTouch olmadan telefon kullanılamıyordu. Yani bana burada gelip iPhone 5'i övmeyin.
İphone 5 kullanan arkadaşım sorunsuz senelerdir kullanıyor. Kaldı ki konumuz donanım kısmı değil yazılımı kısmı. Donanım kısmına girersek Android yine ayvayı yer :)

iPhone 5 kullanan arkadaşım sorunsuz senelerdir kullanıyor. Kaldı ki konumuz donanım kısmı değil yazılımı kısmı. Donanım kısmına girersek Android yine ayvayı yer. :)
iPhone 5'i arkadaşın kullanmış sen kullanmamışsın. Ayrıca bahsettiğim sorunu yaşayan bir sürü insan var ben burada kafamdan uydurmuyorum bunu. Konumuzun yazılım olduğunu kim söyledi? Burada Apple fanboyluğu yapıp Android'i gömmeye geldiğin aşırı belli. Genel olarak zaten güncelleme dışında söyleyebildiğiniz bir şey yok. iPhone'dan bilgisayara fotoğraf atmak gibi basit bir işi yaparken bile can çekişiyor insanlar. Kullanıcı dostu değil. Ama tabi bunları sizinle burada tartışmayacağım.

Kesinlikle iPhone SE.
Performans konusunda hâlen daha en iyi akıllı telefon çipseti olan A13'ü kullanıyor. Daha iyisi henüz yok! (Eylül ayına kadar :).)
Arka kamerada tek perspektifle sınırlı kalsa da daha iyi bir kameraya sahip. Hele video çekimi konusunda amiral gemileri ile benzer performans veriyor. Stabilizasyon konusunda 11 serisi kadar iyi olmasa da yine de çok başarılı.
Eğer küçük ekran sizin için problem olmayacaksa ve 5-6 saat ekran süresi size yetecekse; kesinlikle önerim iPhone SE.
Fiyatları da aynı değil zaten.

iPhone 5'i arkadaşın kullanmış sen kullanmamışsın. Ayrıca bahsettiğim sorunu yaşayan bir sürü insan var ben burada kafamdan uydurmuyorum bunu. Konumuzun yazılım olduğunu kim söyledi? Burada Apple fanboyluğu yapıp Android'i gömmeye geldiğin aşırı belli. Genel olarak zaten güncelleme dışında söyleyebildiğiniz bir şey yok. iPhone'dan bilgisayara fotoğraf atmak gibi basit bir işi yaparken bile can çekişiyor insanlar. Kullanıcı dostu değil. Ama tabi bunları sizinle burada tartışmayacağım.
Androidde güvenlik derdi olmadığı için Tak-Kullan mantığı :) Konumuz yazılım değil mi sence ? Yahu donanıma girersen Android cihazların durumu ortada. Hayatında eline bir kere ios almış o da her markada olduğu gibi sorunlu bir cihaz gelmiş bıdı bıdı yapıyorsun. :)

Android'de güvenlik derdi olmadığı için tak-kullan mantığı :) konumuz yazılım değil mi sence? Yahu donanıma girersen Android cihazların durumu ortada. Hayatında eline bir kere iOS almış o da her markada olduğu gibi sorunlu bir cihaz gelmiş bıdı bıdı yapıyorsun. :)

Arkadaş iki gün konuya bakmadım arkadaşa yüklenildikçe yüklenilmiş. Ben bir cihaz alıyorsam hem yazılıma hem de donanıma bakarım. Apple'ın özellik fakiri olduğunu ve bunu yeni düzgün çalışmayan teknolojiler yerine denenmiş ve stabil çalışan teknolojileri koyduğundan geriden geldiğini ve ona rağmen aslında stabil çalıştığı için dünya çapında çok sevildiğini bilmiyor muyuz? Tabii ki bazı ürünleriyle ilkleri ve trendleri yaratan da bir firma. Burada ben hızlı şarj teknolojisinin veya ekran altı parmak izini veya iPhone XS ile anca gelmiş HDR ekran veya daha gelmeyen 1440P çözünürlük ve bunun gibi özelliklerin stabil olduğunda anca konulduğunu söylemeye çalışıyorum. Sadece meseleyi çarpıtmayın diye uzatmak zorunda kaldım. 7 Plus model telefon ve Note 8 telefonu eve aynı anda aldık, bir telefonda HDR, 1440P ve 521 ppi ekran varken birinde 1080P ve 401 ppi ekran vardı. Aynı zamanın telefonları. Bu da bu konuya bir örnek.

Bakın arkadaşlar bunu bu konudaki herkese söylüyorum, bu konunun ismi iPhone SE 2020 vs Samsung'a51. biz burada hangisinin tercih edilebileceğini söylüyoruz, biz SE 2020 telefonun neyi başardığına hangi telefonlara kafa tuttuğuna bakmıyoruz. Arkadaşın sorusu çok açık, hangi telefonu alayım? Sizce bu adam SE 2020 veya A51 model telefonları eline aldığında hangisi dünya çapında ne işler başarmış diye mi bakacak yoksa bunun ekranı küçükmüş veya büyükmüş diğeri daha iyi olur muş diye mi düşünecek veya bu telefon daha pahalıydı keşke A51 alsaydım bütçemi zorlamazdım bu telefonda yeterdi ve yine veya bütçemi kıstığım için A51 bana düşük geldi keşke SE 2020 mi alsaydım diye düşünecek? Tartışmak için başka konu açın sonuçta adam burada böyle bazılarına absürt gelecek bir soru soruyorsa adamın fikri yok demektir. Siz şu an kafasını çorbaya çevirdiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı