iPhone SE alınır mı?

Ayoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar S4 kullanıyorum telefon artık son günlerini yaşıyor diyebilirim. 2.300 limitim var telefon almak istiyorum. 2 tane ağır oyun oynarım sosyal medya internette dolaşırım ve film izlerim. Arkadaşlar SE'nin ekran küçük olduğu için filmlerde sıkıntı çıkarır mı ya da iPhone 6 bükülür mü? Başka bi öneriniz var mı? Benim için önemli kriter az ısınması ve donmaması. 3-4 yıl kullanacağım.

Uzun ömürlü olması ve performans açısından çok iyi bir cihaz. Film izlerken sıkıntı çıkarabilir. iPhone 6 kuvvet uygulandığı zaman bükülen bir cihaz. Buna dikkat ederseniz bir sorun olmayacaktır. Bana kalırsa iPhone SE almanız daha iyi olur.

SE'de ağır oyunları falan oynarsınız o işlemci ve grafik gücü kesinlikle var ama batarya konusunda çok beklentiniz olmasın, sürekli oynarım derseniz powerbank şart. Ekranının da film izlemeye çok müsait olduğunu düşünmüyorum bende iphone 5C var aynı ekran boyutunda dizi izlemeyi denedim ancak değmez :) . Öneri olarakta, şuan bana deseler 2300 liraya ne alırsın diye, hepsiburada ithalatçı garantili s7 satıyor 2200 tl'ye onu alırdım yada 100lira daha verip 2400'e samsung garantili alırdım.

Batarya bence normal kullanımda 1 gün götürür. 5S sıkıntılıydı biraz, gün içinde zorlyordu ama SE bu pil kapasitesi ve güç tüketimi konusunda çok daha iyi.

Batarya konusunda kötüdür kendisi, ama işlemci konusunda kimse eline su dökemez. Burada siz ne istiyorsunuz, 2 ağır oyun. Bende LG G2 var ve kasdığı oyun yok, işlemcisi ise SD 800. Film izlerim demişsiniz, bırak filmi mesajı zor görüyorsun 4.0 inç de. O yüzden büyük ekran tavsiyem. 6 nın bükülme olayı ise, siz bunu isterseniz olur. Telefon kendiliğinden bükülmüyor merak etmeyin. :) O yüzden o fiyatlara 6 alın ama biraz bekleyip 7 nin çıkmasını bekleyin 6S fiyatları düşer biraz daha sizde birazcık bütçe yükseltme ile 6S alırsınız içiniz rahat olur.

Bugün daha aldık SE'yi abime. Haftalardır stok yoktu en sonunda bir kaç tane gelmişte bulabildik bugün :) Bence kesinlikle al iPhone'da böyle özellikte ve tasarımda bu fiyata telefon bulamazsın. Ayrıca Technopat'ın da inceleme videosu var :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SE ekranı senin için çok küçük değilse tabii ki de almanı tavsiye ederim. Fakat her video oynatıcı ile uyumlu olur mu açar mı onu bilemiyorum. Alternatif olarak paralel ithalat falan G5 öneririm. Olmadı Note 4 bile götürür seni. Git dene mağazalarda, fikrin ortaya çıksın ki karar verebilesin.

Dün SE Gold rengini uzun aramalar sonucu bulup aldım. Telefon çok çok iyi, 8 Saat surekli kullanımda şuan %15 şarjı var(malum yeni telefon heyecanı ) . Ben tavsiye ederim zarif bi telefon. Ama heryerde Rose gold rengi kalmış,gold rengini bulana kadar canım çıktı.

Bu arada ekranı 4 inç diye kuçuk gelebilir ama max 30 dakikaya alışacaksınız ve yeterli olduğunu anlayacaksınız

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı