iPhone SE vs iPhone X

Hocam 2. el temiz orijinal parçalı almak varken neden bütün aksanları replika bir telefon alasınki adı iPhone geri kalan parçalar çakma.

Herkes Android sevemeyebiliyor ben şahsen X i tercih ederim S22 karşısında kişiye göre değişir bu.

EasyCep garantisi devam eden cihazların icerisini acmıyor diye biliyorum hocam ama bence kişiye göre değişir sonucta adam yeni bir model tercih edecek.

Yakınlarım aldı gayet memnunlar fakat herkes memnun olacak diye bir şey yok doğrudur. Tek düşüncem SE elimde küçük kalır mı düşüncesi. Ne çok büyük ne çok küçük bir şey istiyorum.

EasyCep orijinal parça kullanıyor diye biliyorum.

Orijinal parça satmıyor Apple ve tak çıkar başka cihazdan takıyorlarsa bile 2. elden pahalı o zaman neden 2. el alınmasınki.

Orijinal parça satmıyor Apple ve tak çıkar başka cihazdan takıyorlarsa bile 2. elden pahalı o zaman neden 2. el alınmasınki.

Bende aslında 2.el tercih etmeyi düşünüyordum ama güvenilirliği garantisi 14 gün iade secenekleri imeisinin yenilenmiş olması ve kaliteli parcalar kullanması beni EasyCep'e yönlendirdi.

iPhone X kullanmış birisi olarak kronik sıkıntısı çok fazla özellikle ekran kısmında. Mürekkep akması , ekran da çizgi çıkması vs kronik sıkıntı. SE sorunsuz bir cihaz ama küçük bir cihaz. İşlemci bakımından SE daha üstün iPhone X , 8 , 8 plus ile aynı işlemciyi kullanıyor A11 yani.
2.el piyasasından temiz telefon bulun. iPhone X'i 2.el 9 lira civarına bulursunuz sorunsuzunu ama SE'nin piyasası ağır olduğu için 7 liraya temiz bulursunuz. Bence SE alın hem fiyat hem işlemci hem güncelleme desteği olarak daha iyi.

EasyCep gibi yerlerden almak yerine 2.el temiz telefon almak çok daha mantıklı. Telefonculardan almayın sarı siteden alın çok daha uyguna gelir.

Hocam ilk sorunuza cevap vermek gerekirse X bence daha iyi ama güç olarak SE daha iyi ben olsam X alırdım.
2. olarak easy cepten almayın kimse memnun değil ayrıca 2. el daha iyi olur.

EasyCep'ten teknik konuda cihazının arkadasında. Şüphen olmasın.

EasyCep garantisi devam eden cihazların icerisini acmıyor diye biliyorum hocam ama bence kişiye göre değişir sonucta adam yeni bir model tercih edecek.

Doğru açmıyorlar.

Bende aslında 2.el tercih etmeyi düşünüyordum ama güvenilirliği garantisi 14 gün iade secenekleri imeisinin yenilenmiş olması ve kaliteli parcalar kullanması beni EasyCep'e yönlendirdi.

iPhone X kullanmış birisi olarak kronik sıkıntısı çok fazla

Tam da @Unixd hocamın dediğini diyecektim kronik sorunuu çok bu modelin ben sadece ufak bir su dökülmesine Face ID'si dirke bozuldu bu kronik gibi gözükmesede açılmamış telefon ufak sudan bozulmaz Face ID iPhone 11 kullanıyorum şu an aynı suyuu 11'e tutuyorum sorun yok çok hassas Face ID'si bu arada sahininden Letgo gibi yerlerden 7.5-8 arası bulabilirsin X i temiz bulursan ben olsam X alırdım her telefonda o kronik sorunlar olacak diye bir kaide yok SE bana küçük geliyor ondan dolayı X tercih ederdim ve easy cepdeki fiyat farkına değecek bir şey yok 14 gün iade ne işinize yarayacak kullanıcı hatasını kabul etmez o seçenekler.

iPhone X kullanmış birisi olarak kronik sıkıntısı çok fazla özellikle ekran kısmında. Mürekkep akması, ekran da çizgi çıkması vs kronik sıkıntı. SE sorunsuz bir cihaz ama küçük bir cihaz. İşlemci bakımından SE daha üstün iPhone X, 8, 8 Plus ile aynı işlemciyi kullanıyor A11 yani.
2.el piyasasından temiz telefon bulun. iPhone X'i 2.el 9 lira civarına bulursunuz sorunsuzunu ama SE'nin piyasası ağır olduğu için 7 liraya temiz bulursunuz. Bence SE alın hem fiyat hem işlemci hem güncelleme desteği olarak daha iyi.

EasyCep gibi yerlerden almak yerine 2.el temiz telefon almak çok daha mantıklı. Telefonculardan almayın sarı siteden alın çok daha uyguna gelir.

Hocam sarı sitedeki ilanlara hiç güvenim yok ve taksitli alacağım maalesef. Peşin alsam galiba 2.elden alırdım fakat taksitli alacağım.

Hocam sarı sitedeki ilanlara hiç güvenim yok ve taksitli alacağım maalesef. Peşin alsam galiba 2.elden alırdım fakat taksitli alacağım.
e devletten sorgularken yenilenmiş cihaz diye çıkıyor satmaya çalışırsanız sıkıntı olabilir. Sizin kararınız ama bence SE2020 daha mantıklıdır sadece küçük telefon ama kronik sorunu yok işlemcisi 2 model daha üst güncelleme olarak 1-2 güncelleme fazla alır.

iPhone SE'de kötü bir ekran kasa oranı ve eski nesil bir tasarım var. Bunu göze alın. iPhone X ise bayağı kronik hatalarıyla meşhur bir cihaz. Ben olsam SE 2 alırdım. Eldeki hacimsel olarak oturmaları hemen hemen aynı merak etmeyin. Uzunluk olarak aynı denebilir enine X biraz daha geniş.
Bu sene eylül ayından itibaren X'e destek kesilebilir o yüzden 2 sene daha uzun ömürlü olacak SE 2.
Ayrıca eğer her şeyi gerçekten değişmemiş orijinal olan 2. el sıkıntısız X bulabilirseniz de düşünülebilir. Direkt ellenmemiş iPhone X'in ekranı kamerası Face ID olması gibi şeyler ve zaten direkt elinize aldığınızda verdiği Premium performanstan dolayı ben düşünürdüm ama her şeyi orijinal olmak şartıyla yenilenmişlerin hiçbiri orijinal değil.

Geri
Yukarı