iPhone X alınır mı?

Yazılımın optimizasyon ve uygulamaların optimizasyon farkları uygulamaya yansıyacak olan performansı baltaladığı için asıl problemi oluşturuyor. Yoksa yaptırılan hesaplama işlemi aynı.

Bu dediğinde haklısın, bunu gözlemledim nitekim işlemci sıcaklığına göre de Antutu programında puanlar değişebiliyor. Geekbench programında ise arka planda çok sayıda uygulama açıkça ve işlemci hızı biraz daha hissedilir şekilde artmışsa, misal sıcak bir ortamda ve ya güneş ışığına maruz kalmışsa bu durumlar puanlamayı etkiliyor. Yalnız normal koşullarda test yapıldığı zaman, bu hadiseler olmazken mesela bu Geekbench stabil bir puanlama yapıyor.

@Dutchman LG bile bu durumu kabul etti, senin telefonun da sorun olmadı diye telefon sorunsuz olmuyor kendi cihazınıza göre konuşmayın. Ben 2,5 yıl G2 kullandım. G2 modelinden tut, G3, G4, G5, V10 ve V20 modellerinin tamamı kronik sorunludur. Bu dediğim sorunların hepsi de vardır. S8 modellerinde Ghost Screen yok Amoled yanığı var o da LG gibi devasa boyutlara ulaşmış düzeyde değil, bu sorunu da garanti karşılıyor. Ekran sararması Amoled ekranlarda da çok nadir yaşanan sorunlar, şimdiye kadar bir tane ciddi boyutlara ulaşmış Amoled kullanan telefon modeli verebilir misin, veremezsin kesinlikle. Şimdiye kadarda LG amiral gemisi model tarafında G6 ve V30 modelleri diğer seri modellerine göre biraz daha az sıkıntıları olan cihazlar. Cihaz değişimi konusunda da müşterilerini yüz üstü bıraktığı durumlarda oldu, cihaz değişimi yapmakta zorunda bu normal bir durum.

.

Kendi cihazıma göre konuşmuyorum. Siz de gidip yıllar öncesinden kalma G2'ye göre konuşmayın. Satın alın yeni modelini öyle konusun. Ona bakarsanız ben de gidip S3 cihazını baz alarak bir yorum yaparım. Aynı kafa?
Evet bir tane değil birden fazla amoled konusunda sorun yaşatmış telefon modeli veririm. Siz de öyle okursunuz buyrun:
Galaxy S8 : galaxy s8 ghost screen - Google'da Ara Ghost screen sorunu bu bir.
Galaxy s7 : galaxy s7 pembe çizgi - Google'da Ara
Galaxy s6 : Galaxy S6 ve S6 Edge’in Ekranında Problem mi Var?
Galaxy s5:Samsung Galaxy S5 yeşil ekran sorunu

Evet cidden amoled problemi oluşturan ve kronik düzeye ulaşan hiç cihaz yokmuş .

Uzun süreli LG kullanıcısı olmadan, LG ye laf atıp da kendinizi kandırmaktan vazgeçin artık. Ve şu LG önyargısından kurtulun...

Senden daha çok LG kullanmış biriyim, G2 modeli o dediğin cihazlardan hepsinden de biraz daha az sorunu olan bir cihazdı. G5 modellerindeki sorun küresel çapta nam salmış ve bizzat LG tarafından da kabul edilmiş bir sorun, sen öyle kendi cihazında sorun çıkmadı diye telefona sorunsuz diyemezsin. Bizzat arkadaşımın G5 modeli vardı onda da sorun çıktı. Gidip kronik sorun olmayan sorunları link atarak bu telefonda da kronik sorun var diyemezsin, bu sorunlar kronik değil. S7 Edge modellerindeki pembe çizgi sorunu kroniktir, çoğu kişide bu sorun mevcut, S6 ve S5 modellerinde böyle bir kronikleşmiş sorun yok. Aynı şekilde de S8 modellerinde kronikleşen ve çoğu kullanıcı da bu sorun ortaya çıkmadı. LG tarafındaki sorunlar küresel boyutlara sıçradı. Samsung'un ekran konusundaki başarısı ile LG IPS panel karşılaştırması yapmak bile Samsung markasına hakaret olur, Samsung bu konuda piyasasının tartışmasız en iyisi. Kendi kandıran biri varsa burada o sensin maalesef. Beni bilen biliyor asla ve asla LG firmasına ön yargılı olmadığım gibi uzun bir kullanıcı deneyimim de oldu ve son derecede G2 modelinden memnundum. Bendeki G2 modeli de sorunlu değil ama bu benim G2 modeline sorunsuz telefon diyeceğim anlamına gelmiyordu ve hiçbir zamanda G2 sorunsuz bir cihaz demedim, sen tamamen kullandığın telefonu övmekle ve toz kondurmamakla meşgulsun. Bilindik markalar arasında da LG kadar sorun çıkaran başka bir firma da yok, bunu dünya alem biliyor, umarım düzelir o kadar bu durumlarla nam saldı ki ister istemez güven kaybetti ve bugün LG mobil bölümü zarar etmeye devam ediyor bu nedenler dolayı, durduk yere LG firmasına böyle olmadı, öyle kendini kandırarak ben de sorun yok LG mis gibidir deme hakkın yok. Şanslı kullanıcılardan biriymişsindir, umarım sorunsuz şekilde de kullanırsın. Yarın bir gün sorun olduğunda LG markasını yerden yere vuracak kişi ben olmayacağım sen olacaksın, bakalım bu sorunlar sen de çıksın o zaman ben senin hal ve hareketlerini göreceğim. Ateş düştüğü yeri yakar diye bir tabir var bilirsin aynı duruma gelirsen 180 derece bu fikirlerinden döneceğinden adım gibi eminim.

Şimdi beyefendi 4 tane konu atınca kronik problemli olmuyor. Bu iş konuyla olacaksa sizin argümanınız kalmıyor zaten. Bakınız:
lg g5 screen problems - Android Forums at AndroidCentral.com
LG G3 Ekran Sorunu
LG G3 Ekran Kararma Sorunu - LG Forumu
Google Grupları
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lg g2 ekran sorunu
LG G2 Ekran titreme sorunu - Teknoport.com
LG G3 ekran kararma sorunu
LG G5 Screen ghosting/burn-in problem
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
LG G4 Android 6.0 'dan Sonra Anakart Sorunu
LG G4 Anakart Sorunu Telefon Değişim Süresi Hakkında
LG G4 Anakart Problemi ve Tüketici Hakem Heyeti Maceram
LG Mobile Kart Servis Telefon Şikayetleri | Şikayetvar
https://www.gsmiletisim.com/lg-g2-telefonum-hic-acilmiyor-acilmama-sorunu
https://teknoseyir.com/durum/633667
https://www.olcayirmak.com/lg-g4-servis-degisim-hakem-heyeti-para-iadesi/
https://www.technopat.net/sosyal/konu/lg-tercih-etmenin-verdigi-sonsuz-pismanlik.459282/page-4
http://www.trustedreviews.com/opinion/lg-g4-bootloop-problem-how-to-diagnose-and-fix-2946272
Pek çoğunu okumadım bu arada. Alakasız belki çıkabilir. Bunlar sadece 2 dakikada bulduklarım.

Eğer iPhone 6, 6S, 7 Plus vs. kullanıcısıysan iPhone 8'e geçerek radikal bir değişiklik yaşamayacaksın. Ana ekran tuşunun eksikliği ve denetim merkezinin sağ üstten kaydırılmasına gerçekten ben bir günde alıştım. Tek sıkıntısı çok kolay deformasyona uğraması. Arka camın biraz daha sağlam olduğunu düşünüyorum. Ön cam çizilmeye çok meyilli. Düşürürsen kenarlar kesinlikle hasar alacaktır. Kalın slikon kap varken çok ufak bir deformasyona uğradı. Çocukken simetri manyağı biri olarak söylüyorum. Yine de ufak tefek öyle huylarım var. Çentik gerçekten beni rahatsız etmedi. Face ID'yi nasıl daha stabil kullanacağını uzun vadede öğreneceksin. Yemek yerken ağzındaki yemeğin doluluğuna göre suratını algılayamayabiliyor veya konuşurken de olabilir. Fazla mutluluk, hüzün ve sinirde sana kilidi açmamak gibi sürprizler yapabiliyor. Bazen çok sinir bozabiliyor. İlk 2 hafta cihazı korumasız kullandım. Kenardaki çelik malzeme bir süre sonra sanki plastik hissiyatı veriyor. Bazen 2-3 haftada bir seni şaşırtabiliyor. Durup dururken bir anda telefonun kapanma ekranına geliyor. Sonra normal devam ediyor filan. Batarya ilk aldığımda çok çabuk bitiyormuş gibi geldi. Sonra alıştım. Batarya konusunu bana sorma iyi gidiyor mu kötü gidiyor mu pek anlamıyorum. Daha yazacağım çok şey çıkar da aklıma gelmiyor şuan.

Aynen, kronik sorun başka şey. Bu da sanıyor biz LG'yi karalıyoruz. LG bile bu kronik sorunları kabul etti, hala bir de yok öyle bir şey diyor. Az araştırsa böyle bir şey olmadığını bilecek, kendisi kullanıyor diye toz kondurmak istemiyor. Elinde cihaza keşke bir şey olmasa, bir bozulsun istiyoruz bizi bağlayan bir durum yok biz sadece doğruları diyoruz, bu sorunlar karşına çıktığında böyle olmayacaksın bundan emin olabilirsin.

Nitekim S5 modelinin bile donanımı hala 1080P de yeterli düzeyde.

Bir S5 kullanıcısı olarak bu yorumunuza katılmıyorum.
Güncel oyunların çoğunda kasma sorunu yaşıyorum. Kamerası iyi denilebilir, sonuçta sık kullanmıyorum ve ilk akıllı telefonum; batarya ömrü halen ilk günkü gibi.
Kasma sorunu olmaması için cihazı güç tasarrufundan çıkarıyorum, şarjı hızlı bitiyor, ısınıyor. Isındıkça daha çok şarjı gidiyor.
Kısacası, eğer 2. el S5 tercih edecekler varsa, oyun oynarken uzun süre şarjı gitsin diye almayın. Günlük işler için gayet iyi bir cihaz.
iPhone X'un tasarımı bana hep tuhaf geldi. Parmak izi okuyucusu yok, tepede çentik, kılıfla bile çizilen arka panel vb. Ben iPhone 8 Plus tercih ederdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı