IPhone X pil sorunu

Kaan25

Kilopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
Turizm.
Merhabalar;

İPhone X cihazımın pil performansı 86. şarj döngüsü ise 425. cihazın şarjı 1 günü çıkarıyor fakat ben pilini değiştirmek istiyorum. Haziran ayına kadar garantisi var. Garanti üzerinden daha önceden pil değiştiren varsa nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Servis de orijinal batarya fiyatı 430 TL. İnternet te uygun fiyata satılan deji marka bataryalar var. Bu markadan alıp ta kullanan var mı aranızda arkadaşlar? Güvenilir midir performansı nasıldır? Orijinal bataryanın yerini tutar mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şekilde kardeşim de sizin gibi garantisi devam ederken bataryayı değiştirmek istedi memnun olmadığından dolayı. Fakat 360 şarj döngüsünün üstüne batarya için ücretsiz değişim yapmadıklarını ilettiler. Sayıdan %100 emin olmamakla birlikte 360 civarı olduğunu hatırlıyorum, 300 de olabilir

Deji bataryalar iyi fakat orijinal bataryaya göre daha kısa sürede sağlığı düşüyor. Kısa vadede tekrar değişmeniz gerekebiliyor.

Ben garanti kapsamında ücretsiz değiştirtmiştim, (İstanbul’da iken) telefonu götürmem yetmişti.
C748E3B3-9131-488F-B706-C23DB9346BBD.png

500 şarj döngüsünü aşmamışsa ücretsiz değişim yapılıyor. 500 şarj döngüsünü geçmeden götürün.

Aynı şekilde kardeşim de sizin gibi garantisi devam ederken bataryayı değiştirmek istedi memnun olmadığından dolayı. Fakat 360 şarj döngüsünün üstüne batarya için ücretsiz değişim yapmadıklarını ilettiler. Sayıdan %100 emin olmamakla birlikte 360 civarı olduğunu hatırlıyorum, 300 de olabilir

Deji bataryalar iyi fakat orijinal bataryaya göre daha kısa sürede sağlığı düşüyor. Kısa vadede tekrar değişmeniz gerekebiliyor.
300-360 değil 500 o sayı.

500 şarj döngüsünü aşmamışsa ücretsiz değişim yapılıyor. 500 şarj döngüsünü geçmeden götürün.

300-360 değil 500 o sayı.

Hocam Apple destek ile sohbet esnasında durumu dile getirdim. Garanti kapsamında pil değişimi yapmıyoruz dediler. Konuyla alakalı nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba ?

Değişim yapılıyor diyen üstadlar, ücretsiz pil değişimi nasıl yapabilirim ? Lütfen yardımcı olur musunuz ?
Ben garanti kapsamında ücretsiz değiştirtmiştim, (İstanbul’da iken) telefonu götürmem yetmişti.
Eki Görüntüle 495361

Servise verdikten sonra ne söylediniz hocam pille ilgili ? Bana da söylerseniz pazartesi günü servise vermeyi düşünüyorum cihazı.

Hocam Apple destek ile sohbet esnasında durumu dile getirdim. Garanti kapsamında pil değişimi yapmıyoruz dediler. Konuyla alakalı nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba ?

Değişim yapılıyor diyen üstadlar, ücretsiz pil değişimi nasıl yapabilirim ? Lütfen yardımcı olur musunuz ?

Servise verdikten sonra ne söylediniz hocam pille ilgili ? Bana da söylerseniz pazartesi günü servise vermeyi düşünüyorum cihazı.
Bir yanlışlık olmalı. Kendi resmi sitelerinde değişimin ücretsiz yapıldığını belirtmişler. Onlara bunu iletmelisiniz.

Ben sadece kendi tecrübemi dile getirdim. Çok yakın zamanda garantisi devam eden iPhone cihazımızın bataryasını garanti kapsamında ücretsiz değiştirmedi Apple servisi. 300 küsür şarj döngüsü vardı, pil sağlığı %91'di. 2 kere servise gitti, ikisinde de 400 küsür lira para istendi.

Bir yanlışlık olmalı. Kendi resmi sitelerinde değişimin ücretsiz yapıldığını belirtmişler. Onlara bunu iletmelisiniz.

Keşke dediğiniz gibi olsa hocam. Canlı destek esnasında telefondan analiz istediler gönderdim 425 şarj döngüsü olmuş. Ücretsiz olarak pil değişimi yapamayacaklarını belirttiler. Nasıl olacak bilmiyorum. Konu hakkında @Recep Baltaş üstadım dan yardım rica ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı