iPhone XS hangi aralıklarda sarj edilmeli?

iPhone XS model telefona sahibim, geçtiğimiz mart ayında aldım şu an pil ömrü 91. Biraz araştırma yaptım fakat çok fazla bilgi kirliliği var, 20-90 arası sarj etmenin en sağlıklısı olduğunu iddia edenler de var, 10-100 veya 20-100 olması gerektiğini iddia edenler de. Bu konuda sağlıklı bir bilgiye sahip olan biri var mı?
Bir de pil sağlığım 80'e düştüğünde falan Apple ücretsiz batarya değişimi sağlıyor mu?

Ücretsiz değiştirse Apple ölür ama keşke öyle olsa

%20-%80 arası şarj etmeye özen gösteriyorum çünkü o aralıklarda daha az güç harcanıyor ve telefon daha az ısınıyor bir yerde okumuştum ve mantıklı da geldi. %0'dan %20'ye veya %80'den %100'e şarj olması daha uzun sürüyor ve telefon daha çok ısınıyor. Şarjda kullanmamaya özen gösterin en önemli faktörlerden biridir aynı anda hem güç girişi hem de güç çıkışı telefonu ısındırıyor. Ayarlardan ''İyileştirilmiş Pil Şarjı''nı da açabilirsiniz. Garanti kapsamında ücretsiz pil değiştiren arkadaşlarım oldu ama ben deneyimlemedim. Garanti kapsamı dışında ise ücretli değişim yapıyorlar. Bu pil sağlığı kumar gibi biraz da :) iPhone X kullanıyorum pil sağlığım %93, iPhone 11 Pro Max alan bir arkadaşımın pil sağlığı yaklaşık 1 ayda %98'e düştü.

Geri
Yukarı