iPhone XS Max kablosu sokete tam oturmuyor

Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba. Telefonu şarj edebiliyorum fakat kablo sokete sanki %85 %90 oturuyor gibi. Flash tutup baktım, kir toz vb bir şey gözükmüyor. Biraz araştırdım, kablodan telefonu tuttuğumuzda telefonun düşmemesi lazımmış ve soketin %100 oturuyor olarak gözükmesi gerekiyormuş. Ben kablodan tuttuğumda düşüyor telefon. Acaba soket kirli de ben mi göremiyorum? Soket de genişlemiş, pense ile falan sıkılması lazım deniyor. Ne yapabilirim? Telefon XS Max, kablo da orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diş fırçasıyla temizlemeyi deneyin olmazsa bu sizin için önemli ise telefoncuya götürün Tahminimce soket genişlemiş ise artık yalama yapmıştır adam gibi oturmaz neden böyle oldu diyorsanız şarjda kullanıyor olabilirsiniz

En sağlıklı yöntem kürdan ile bakmak. Işık ile de tam anlaşılamayabiliyor.
Soketi bu şekil karıştırmak doğru değil.

Arkadaşlar merhaba. Telefonu şarj edebiliyorum fakat kablo sokete sanki %85 %90 oturuyor gibi. Flash tutup baktım, kir toz vb bir şey gözükmüyor. Biraz araştırdım, kablodan telefonu tuttuğumuzda telefonun düşmemesi lazımmış ve soketin %100 oturuyor olarak gözükmesi gerekiyormuş. Ben kablodan tuttuğumda düşüyor telefon. Acaba soket kirli de ben mi göremiyorum? Soket de genişlemiş, pense ile falan sıkılması lazım deniyor. Ne yapabilirim? Telefon XS Max, kablo da orijinal.
Dış fırçası ile ileri iteklemeden geriye doğru temizlemeye çalış.

Soketi bu şekil karıştırmak doğru değil.
Hayır doğru. Temizleme videolarında bırakın kürdanı metal sivri uçlu araçlarla temizleniyor. Ben de aynı şekilde temizliyorum. Sizin gibi ilk başta bana da diş fırçası ile temizleyin diyen olmuştu ama toz öyle bir baskıyla sıkışmış ki fırça sert olduğu halde yetersiz kalıyordu. En son kürdanla denedim sorunsuz bir şekilde çıktı. Ayrıca diğer telefonum olan V30’da fırça hiç işe yaramıyor. Kulaklık girişine toz dolmuştu ve 3.5 mm’lik ince giriş mümkünatı yok fırça ile temizlenemiyor. Aynı şekilde kürdan ile temizlemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı