iPhone XS sinematik video nasıl çekilir?

llMichaell2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıdaki linkteki gibi videolar çekmek istiyorum bu tarz videoları nasıl çekerim?

Bir adet el tripodum var hep kalabalık yerlerde dolaşıyorum video çekmeyide seviyorum böyle videolar nasıl çekebilirim? Ve hangi uygulama ile düzenleyebilirim?

Video sahibinin telefonu iPhone X hiçbir uygulama kullanmadığını, ve telefonun kamerasıyla çektiğini söylüyor.

Benim telefonum iPhone XS.

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna benzer telefonun kamerası ile çekilmiş bir sürü video var.

Uygulama kullanmaması mümkün değil çünkü videonun renkleri ile oynanmış. El tripodu ile bu kadar sabit çekemezsin. DJI Osmo Mobile alabilirsin. Bende vardı ama cihaz (neredeyse) sadece iPhone ile entegre olduğu için biz tam verim alamadık. Android vardı bizde istediğimiz kadar sabit çekemedi. Kullanmıyoruz kenarda duruyor. Capcut vb. uygulamalarda bu tarz videolar yapabilirsin çok basit geçişler vs. kullanmış.

Herhangi bir düzenleme uygulamasında videoyu 21:9 formatta kırparsan alt ve üstteki siyah barlar sinematik etkiyi artıracaktır. Videonu Google Fotoğraflar uygulamasında düzenle kısmında stabilize edersen gimbal ile çekilmişe yakın görüntüler elde edebilirsin.

Uygulama kullanmaması mümkün değil çünkü videonun renkleri ile oynanmış. El tripodu ile bu kadar sabit çekemezsin. DJI osmo Mobile alabilirsin. Bende vardı ama cihaz (neredeyse) sadece iPhone ile entegre olduğu için biz tam verim alamadık. Android vardı bizde istediğimiz kadar sabit çekemedi. Kullanmıyoruz kenarda duruyor. Capcut vb. uygulamalarda bu tarz videolar yapabilirsin çok basit geçişler vs. kullanmış.

Bahsettiğim el tripodu bu:
Uygulama kullanmaması mümkün değil çünkü videonun renkleri ile oynanmış. El tripodu ile bu kadar sabit çekemezsin. DJI osmo Mobile alabilirsin. Bende vardı ama cihaz (neredeyse) sadece iPhone ile entegre olduğu için biz tam verim alamadık. Android vardı bizde istediğimiz kadar sabit çekemedi. Kullanmıyoruz kenarda duruyor. Capcut vb. uygulamalarda bu tarz videolar yapabilirsin çok basit geçişler vs. kullanmış.

Geçişler sıkıntı değil de renklendirmeyi nasıl yapacağım?

Videoyu açıp alt kısımdan düzenle dediğinde "Fotoğraf olarak dışa aktar" yazısının solundaki dikdörtgen simge:

Screenshot_20220602_162442_com.google.android.apps.photos.jpg

Geri
Yukarı