iPhone’a daha büyük kapasiteli batarya takılır mı?

ufkakk

Hectopat
iPhone 7 Plus telefonunu kullanıyorum ve pil sağlığı düştüğü için bataryayı değiştirmek istiyorum. Aliexpress’te 4100 mAh’e kadar farklı markalarda 7 Plus bataryası olduğunu gördüm. Sizce faydası olur mu böyle bir değişim yapmanın? Çünkü neredeyse orijinal bataryanın 2 katı kapasitede. Daha önce deneyen ya da bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 7 Plus telefonunu kullanıyorum ve pil sağlığı düştüğü için bataryayı değiştirmek istiyorum. Aliexpress’te 4100 mAh’e kadar farklı markalarda 7 Plus bataryası olduğunu gördüm. Sizce faydası olur mu böyle bir değişim yapmanın? Çünkü neredeyse orijinal bataryanın 2 katı kapasitede. Daha önce deneyen ya da bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?
Teşekkürler.
Ben kullanmadım ama bir video'da görmüştüm. Farklı batarya takmışlardı ve sorun yaratmadığını söylemişlerdi.

Benim arkadaşım yapmıştı dediğinizi. Halen sağlıklı olarak kullanıyor. Batarya alırken güvenilir ve kaliteli bir markadan almanızı, ucuza kaçmamanızı öneririm. Türklerin ürettiği Deji markası vardı sanırım arkadaşım ondan almıştı gayet memnun.

Benim arkadaşım yapmıştı dediğinizi. Halen sağlıklı olarak kullanıyor. Batarya alırken güvenilir ve kaliteli bir markadan almanızı, ucuza kaçmamanızı öneririm. Türklerin ürettiği Deji markası vardı sanırım arkadaşım ondan almıştı gayet memnun.
Teşekkür ederim. Deneyeceğim.
Onların sahte olduğunu belirteyim. Büyüklüğü aynı ise kapasiteyi artırma şansı yok.
Zaten apple servisi dışında orijinal vida bile bulamayacağımı biliyorum. Ancak kapasite meselesini eğer alırsam ölçeceğim. Teşekkürler.
Ben kullanmadım ama bir video'da görmüştüm. Farklı batarya takmışlardı ve sorun yaratmadığını söylemişlerdi.
Teşekkürler.

Ben iPhone 6 bataryamı daha yüksek kapasiteli Deji batarya ile değiştirmiştim hiç bir sıkıntı olmadı. Takılacak bataryanın kalitesine de bağlı bir sıkıntı olup olmayacağı.

Ben olsam kesinlikle yapmazdım. Bir sorun yaşayan olmasa bile siz yaşarsanız sorun size kalacaktır. Gidin ve Apple'dan orijinal olarak batarya değişimi isteyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı