IPS Panel Milisaniye Olayı

Galvarino

Centipat
Yer
Wall Maria
Daha fazla  
IPS panel alacağım ancak bazı insanlar 1ms özelliği olan panellerin gerçeği yansıtmadığını ve aslında 10 - 15 ms olduklarını söylüyorlar. Sözün özü bu IPS panellerdeki 1ms özelliği ne kadar güvenilir.

IPS panel alacağım ancak bazı insanlar 1ms özelliği olan panellerin gerçeği yansıtmadığını ve aslında 10 - 15 ms olduklarını söylüyorlar. Sözün özü bu IPS panellerdeki 1ms özelliği ne kadar güvenilir.
O griden griye tepki süresidir, diğer renklerde daha fazladır, yani pazarlama taktiği gibi geldi bana.

TN'de bile çoğu monitörde Freesync açınca 1Ms çalışmıyor. Alırken iyi araştırmak lazım. Her özellikle birlikte 1Ms çalışan monitörler zaten çok daha pahalı oluyor, yani ikisi de 1Ms ikisi de aynı panel bu niye pahalı diyorsunuz, işte bazı şeyleri daha iyi olur. Mesela şu monitör 1Ms IPS ancak Freesync ile düzgün çalışmıyor:

Aslında hiçbirinde gerçekte yazdığı gibi değil. 24G2U IPS monitöre test yaptığımda 7.6ms gibi bir değer alıyorum.
Açık bir şekilde belirteyim gerçekte görüntülenen 1ms de olsa 5-7ms de olsa farkını anlamayacaksınız. Gönül rahatlığıyla ips monitör alabilirsiniz.

TN'de bile çoğu monitörde FreeSync açınca 1ms çalışmıyor. Alırken iyi araştırmak lazım. Her özellikle birlikte 1ms çalışan monitörler zaten çok daha pahalı oluyor, yani ikisi de 1ms ikisi de aynı panel bu niye pahalı diyorsunuz, işte bazı şeyleri daha iyi olur. Mesela şu monitör 1ms IPS ancak FreeSync ile düzgün çalışmıyor:

Ben de ASUS VG248QG alacaktım. Aynı sorun onda da var mı?

Profesyonel oyuncu değilseniz 1 ile 15MS arasındaki gecikmeyi normal bir göz ile farketmeniz pek olası değil. Bütçenize ve gözünüze uygun olanı alınız.

G-SYNC destekli bir kartın varsa alınabilir bence. Forumda monitör ile başka konular var onlara da bakabilirsin. Daha iyi bir fikir sahibi olmak için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı