IPS, TN ve VA Panel Tercihi

Ben İPS, VA, TN panellerin hepsini kullandım. VA ve İPS panel televizyonlarda bile oyun deneyimi çok yaşadım lakin hiç biri TN panel gibi temiz ve akıcı görüntü vermedi. Ben oyun oynarken İPS ve VA panelleri eliyorum artık. Özellikle VA sadece filimlerde iyi zaten en popüler televizyonlar genelde VA panel. İPS ile oyun oynarken RPG tarzı oyunlarda sıkıntı yok oradan FPS yani spor, yarış gibi yüksek tempolu oyun açıp oynarsanız TN hayat kurtarır. İPS paneller ağır çekim gibi görüntü geliyor bana oyun oynarken ve hayalet efektleri bariz farkediyorum evet TN sağdan soldan bakınca görüntüde bozulma oluyor lakin diğer paneller gibi oyun oynarken ekranda yırtılma hayalet efekt gölge bırakmıyor. Ben oyun oynarken düzgün görüntü versinde renkler önemli değil benim için. Ama genel kullanımda TN panel yerine İPS panel daha iyidir.

Oyunlar için VA veya TN panel teknolojisine sahip bir monitör tercih edebilirsiniz. Oyunlar için IPS monitörler önermiyorum.
IPS paneller daha çok profesyonel amaçlı kullanımlar veya genel kullanım için uygun,oyunlar için değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı