İşe odaklanmak için okulu bırakmak mantıklı mı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500 / MSI RX 6500 XT / GSKILL 16GB RAM / MSI B450M-A PRO MAX / BitFenix Nova Mesh SE White / AOC 24G2U 24"
Merhaba, ben özel bir üniversitede sinema ile ilişkili bir bölümde tam burslu okuyorum. Bölümümde videography ve Visual storytelling alanlarında çok detaylı ve teknik eğitimler alıyorum.

Fakat, işin açığı bölümüm benim hayallerim ve hedeflerim ile o kadar da uyuşmuyor. Benim amacım müzisyen olmak, kendimi moda ve makyaj alanında geliştirmek bunu da müziğimle birleştirmek. Ben şu an bölümümde amaçlarımdan çok uzak ilgimi çekmeyen teknik bilgiler alıyorum ve artık benim için tamamen zaman ve enerjı kaybında dönüştü.

Okurken bir yandan çalışıyorum ve işime bile okulum yüzünden yeteri kadar vakit ayıramıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Diploma sizce önem taşıyor mu bu noktada?

Diploma önem taşıyor ama istediğin işi yapmayınca miğde bulandırıcı bir hâl alıyor, tabii müzisyen olsan da çok bir maddi refah bekleme eğer beat koyup ardı ardına anlamsız kelime saydırmıyorsan.

Ben olsam eğitimime devam ederim.

Diploma önem taşıyor ama istediğin işi yapmayınca mide bulandırıcı bir hâl alıyor, tabii müzisyen olsan da çok bir maddi refah bekleme eğer beat koyup ardı ardına anlamsız kelime saydırmıyorsan.

Ben olsam eğitimime devam ederim.

Çok haklısın ama ben bunu düşünürken sunu fark ettim: Ben refah beklemiyorum. Tek isteğim hayallerimi yaşamak. Gerçekten hayata tutunma sebebim müzik çünkü.

Zaten halihazırda bir işim ve kariyerim de var. Bu alanda devam edersem ve enerjimi zamanımı buna ayırırsam işsiz kalmam gibi hissediyorum.

Çok haklısın ama ben bunu düşünürken sunu fark ettim: Ben refah beklemiyorum. Tek isteğim hayallerimi yaşamak. Gerçekten hayata tutunma sebebim müzik çünkü.

Zaten halihazırda bir işim ve kariyerim de var. Bu alanda devam edersem ve enerjimi zamanımı buna ayırırsam işsiz kalmam gibi hissediyorum.
O zaman şanslısın, hayallerinin peşinde koşman için hiçbir engel yok. Binlerce kişi senin yerinde olmak istiyor.. :)

O zaman şanslısın, hayallerinin peşinde koşman için hiçbir engel yok. Binlerce kişi senin yerinde olmak istiyor. :)

Su an grafik tasarım, smm ve bunun gibi dijital medya ile ilişkili alanlarda iş yapıyorum. Güney Londra merkezli üç farklı firmanin sosyal medya yonetimi ve içerik üretimiyle ilgileniyorum. Zaten benim gibi trans kadinlar is hayatinda cok da secenek sahibi degiller. Eğer konu işsiz kalmak ise sanırım Sinema bu alanda daha korkutucu duruyor 😔

Ben de benzer bir durumdayım okuduğum bölümü ve okulumu beğenmiyorum ve bir süredir okulu bırakmayı düşünüyorum ama bu kararı vermekte zorlanıyorum çünkü okul sayesinde bir ev tuttum ve okul sayesinde buradayım okulu bırakırsam daha kaotik olmasından korkuyorum her şeyin gerçekten net bir şey demek isterdim ama diyemiyorum çünkü ben de aynı durumdayım ama sanırım bir süre daha katlanmaya devam edeceğim okula ne kadar istemesem de...

Yeni konular

Geri
Yukarı