Isınma Sorunu

AheDo

Centipat
Yer
Tokat/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, işlemcim Ryzen 5 2600 oyunlarda çok ısınıyor. GTA V'de yüksek ayarlarda 90 dereceyi, The Witcher 3'de 92 dereceyi görüyor, bir soğutucu almayı düşünüyorum çok bütçem yok 450 TL'ye çok ses çıkarmayan ve de işlemciyi 75-80 derece arası sabitliyecek bir soğutucu alabilir miyim?
Şunu almayı düşünüyorum: CORSAIR HYDRO SERİSİ™ H45 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - Vatan Bilgisayar işimi görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla masraf yapmanıza gerek yok Link'te bulunan ürün işinizi görecektir. 120 mm sıvı soğutucular pek tavsiye edilmiyor.
Vatan Bilgisayar'dan alabileceğim kaliteli bir soğutucu var mı ? Bilgisayarı ordan aldıkda bütün parçaları onlar taktı, fan nasıl takılır bilmiyorum :D .

Çözüm
AMD'nin stok fanları kötü değil. Aldığınız değerler fazla, muhtemelen montajında bir problem olmuş olabilir. Aldığınız yere götürün ve probleminizi anlatın. Gerekiyorsa tekrar sökülüp montajlasınlar. OC yapmayacaksanız ekstra bir soğutucuya ihtiyacınız yok. Stok fan o değerleri size zaten sunar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı