Isınma Sorunu

AheDo

Centipat
Yer
Tokat/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, işlemcim Ryzen 5 2600 oyunlarda çok ısınıyor. GTA V'de yüksek ayarlarda 90 dereceyi, The Witcher 3'de 92 dereceyi görüyor, bir soğutucu almayı düşünüyorum çok bütçem yok 450 TL'ye çok ses çıkarmayan ve de işlemciyi 75-80 derece arası sabitliyecek bir soğutucu alabilir miyim?
Şunu almayı düşünüyorum: CORSAIR HYDRO SERİSİ™ H45 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - Vatan Bilgisayar işimi görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek fanlı sıvı soğutma almak yerine kaliteli hava soğutma alın. Cooler Master MA410P kullanıyorum. Fan devri 1100 RPM de, boşta iken 36 derece, ağır oyunda 47 derece. AIDA64 testinde bile ortalama sıcaklığım 53 oluyor. Tavsiye ederim.
Bende daha demin o fana baktımda, sesi rahatsız ediyormu ?
AMD'nin stok fanları kötü değil. Aldığınız değerler fazla, muhtemelen montajında bir problem olmuş olabilir. Aldığınız yere götürün ve probleminizi anlatın. Gerekiyorsa tekrar sökülüp montajlasınlar. OC yapmayacaksanız ekstra bir soğutucuya ihtiyacınız yok. Stok fan o değerleri size zaten sunar.
Müsait olduğum bi zamanda götürmeyi planlıyorum, teşekkür ederim.

Bende daha demin o fana baktımda, sesi rahatsız ediyormu ?
Kullandığım hızda sesi yok. Ful devirde daha çalıştırmadım fakat kullanılan fan kaliteli. Ses çıkaracağını sanmam. Güç kaynağım jet motoru gibi çalıştığı için bilgisayarımdaki fanlar nasıl ses çıkarıyor tam bilemiyorum.

Kullandığım hızda sesi yok. Ful devirde daha çalıştırmadım fakat kullanılan fan kaliteli. Ses çıkaracağını sanmam. Güç kaynağım jet motoru gibi çalıştığı için bilgisayarımdaki fanlar nasıl ses çıkarıyor tam bilemiyorum.
Kurban bayramından bi 100Tl toplarsam, üstünüde babam tamamlar o fanı alıcam, teşekkür ederim .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı