İslam'a göre erkekler kadınlara şiddet uygulama hakkına sahip midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de diyorum ki, size göre içinde her olumsuzluk taşıyan ayet yanlış anlaşılıyor, ama diğerleri doğru. Burada bir tutarsızlık yok mu sizce de?

Burada kimse profesör olduğunu iddia etmiyor. Siz çok biliyorsanız buyurun, siz yazın.
Bir şey bildiğimi idda etmedim veya yazmadım. Bu konuları tartışmak herkesin harcı olmadığını yazdım.

Konu kilitlenmeli diye düşünüyorum. Boşa insanlar birbirlerini yoruyor. Anlamak isteyenler şu ana kadar okuduysa zaten ne olduğunu anlamıştır. Anlamak istemeyene de anlatmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Kendinizle çelişiyorsunuz, hem diyorsunuz ki bu bilim ilim işi siz tartışamazsınız. Hem de yazdığınıza bir bakın derim.
Bilgimin az olup olmadığını istersen müsait bir zamanda discord üzerinden sesli olarak konuşabiliriz. bAtuş#4245
Kendimle çeliştiğim yer neresi anlayamadım.

Bir şey bildiğimi iddia etmedim veya yazmadım. Bu konuları tartışmak herkesin harcı olmadığını yazdım.

Hocam burada bile kendinizle çelişiyorsunuz. Bir şey bildiğinizi iddia etmediğinizi yazıyorsunuz ve ardından insanların konuyu tartışmak için yetecek ilim düzeyinde olup olmadıklarını sorguluyorsunuz. Komik gibi biraz.

Hocam burada bile kendinizle çelişiyorsunuz. Bir şey bildiğinizi iddia etmediğinizi yazıyorsunuz ve ardından insanların konuyu tartışmak için yetecek ilim düzeyinde olup olmadıklarını sorguluyorsunuz. Komik gibi biraz.
Dostum cidden tam anlamadan yazı yazıyorsunuz. Ve sorgulayıcı değilsiniz. Tek yönlü bakıyorsunuz. Yanlış anlama dostum hakaret etmiyorum.
Evet, bilgimin az olduğunu söylemişsiniz beni etiketleyerek. Kendinle çelişiyorsun dostum.Eki Görüntüle 909594
Pm den kendimle çeliştiğim yeri söyler misiniz?

Ama ben sadece Allah'ın İslam'a göndermiş olduğu kitabını baz alırım.
Diğer yorumların hiçbirini okumadım fakat bunu kasıtlı olarak yazdıysanız bu yanlış bir cümledir. Çünkü Kur'an-ı Kerim sünnete uymayı emreder. Ayrıca darabe fiili her zaman kötü anlamda kullanılan bir fiildir. Bunu iyi anlama yoramazsınız. Mezhebinizi bilemiyorum fakat İmam-ı Azam'ın emsilesini okursanız(ben okudum istemeyerek de olsa) darabe fiilinin anlamının fiziksel olarak şiddete maruz bırakmak olduğunu anlarsınız. Alın size ünlü birinden örnek.

Bu tür konular diğer konulara oranla daha hassas cevaplar gerektiren ve argüman, kaynak sunmadan düz yorumdan uzak tutulması gereken konular. Onun dışında birbirinize konuyla alakası olmayan, konuya faydası olmayan cevaplar verecekseniz PM'den yapabilirsiniz bence. Zaten bir arkadaş yazmış. Konulara moderatörleri nasıl tagliyoruz? Göz atması ve düz, alaycı veya konuyla alakasız olan yorumları silmesi veya bir çeşit konuyla alakası yok(spoilerde yapıldığı gibi) başlık altına alabiliyorsa alması gerek.

Ben aptal biriyim mesela, kalın kafalıyım ama siz çok akıllı ve kibar bir efenimmişsiniz, öğrenmiş oldum.

Kalın kafalıyım dedim ya, madem çok biliyorsun gel tartış konuyu, atıp tutma öyle böyle.
Yaşın 14 mü? ya 0-16 aralığında mı?
Bu tür konular diğer konulara oranla daha hassas cevaplar gerektiren ve argüman, kaynak sunmadan düz yorumdan uzak tutulması gereken konular. Onun dışında birbirinize konuyla alakası olmayan, konuya faydası olmayan cevaplar verecekseniz PM'den yapabilirsiniz bence. Zaten bir arkadaş yazmış. Konulara moderatörleri nasıl tagliyoruz? Göz atması ve düz, alaycı veya konuyla alakasız olan yorumları silmesi veya bir çeşit konuyla alakası yok(spoilerde yapıldığı gibi) başlık altına alabiliyorsa alması gerek.
Sonunda olgun biri.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı